Skocz do zawartości

Nasze muszki


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Troszkę pchełek na hakach Top Fly #22 Br003.Oczywiście wszystkie na Sanowego wybrednego lipieniowego profesora.Muszki bardzo ubogie ,tułowie wykonane z nici UTC , Uni Threads i hendsa +bażant+cdc,gdzie nie gdzie dwa promienie z koguta na ogonek.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Miałem dosyć długą przerwę w kręceniu muszek,ale już zbroje się na sezon pstrągowy .Kilka moich pierwszych strimerków i kilka nimfek ,brakuje mi materiałów ,tak że za niedługo czekają mnie zakupy.Nie podaje materiałów z jakich babole są zrobione,gdyż jest ich dużo a nawet nie wiem jak się poniektóre nazywają.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś i ja, chociaż jakość fotek nie najlepsza. Ostatnio ogólnie zbroję się na nowy sezon i staram się dążyć, żeby moje babolki stawały się coraz lepsze.Przykładowe wzory muszek z pudełka, z wzorów sprawdzonych i polecanych. Krytyka mile widziana, pozwoli mi na poprawienie techniki krętactwa. Dodam, że kręcę od chyba października i nie poświęcam temu tyle czasu ile bym chciał:D

- - - Updated - - -

:):):)

Ps. Jeżeli chodzi o goddardy to jak uważacie, czy tył powinien być krótszy czy dłuższy, żeby kropki się od nich nie odbijały.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Lobosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,ale się rozkręciłeś Lobosss, w chrustach z sarny dobrze by było jak by jeszcze bardziej był dół podstrzyżony i jeżynka bardziej gęstsza ,ale i musisz troszkę miejsca na fajną główkę zostawić.Niektóre muchy nie mają zastosowanych dobrych proporcji ale ja jestem pod wrażeniem.Muchy na stówkę będą łowne ,reszta to już kwestia wprawy i wiele godzin spędzonych przy imadle.

Ja dziś siedziałem ok godziny przy jednej muszce-plecionce ,motałem i motałem,tu coś nie wyszło tu się przestawiło i tak już puchłem z nerwów ale poszło i jestem zadowolony.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kroku, które muchy nie mają proporcji? To dla mnie ważne, bo będę je dopracowywał. Chodzi o jeżynkę tego chrusta CDC? Fotki nie oddają do końca muszek bo są kiepskiej jakości. Goddard fakt jeszcze można przystrzyc od dołu. Czyli z jeżynką kierować się w kierunku tego czarnego goddarda???

- - - Updated - - -

A ta nimfa co robiłeś to plecionka chyba, ostatnio duuużo ich robiłem, a efekt wizualny faaajny:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej muszce (od lewej),jeżynka jest za daleko od sarny-zobacz sobie sam na zdjęciu ile jest przerwy,tył też bardziej do podcięcia.

Druga muszka tzw.czeska nimfa wydaje mi się że o jeden segment zajechałeś za daleko na łuk kolankowy i główka zeszła Ci też na oczko.

Trzeci sarniak słabo dupka podcięta a z przodu nie widzę bo słaba fotka.

Chrust z cdc czyli paw bardziej do przodu ,więcej cdc + więcej jeżynki + ładniejsza główka.

Piąty chrust jak dla mnie bez zarzutów (tylko nie wiem co jest na tułowiu)

Czarny chrust jak najbardziej ok.ewent.lekko spód podciąć

To następne to chyba plecionka jakaś tego nie oceniam ,bo nie wiem .Proporcjonalnie wydaje mi się bardzo ok.

Następna czeska nimfa też ok.staraj się nie wjeżdzać nicią na oczko haczyka.

Kiełżyk ze złotogłówką jest dla mnie idealnie zrobiony.

Ochotka ,przy łuku kolankowym źle wystartowałeś masz za grubo nałożonego tego body glassu ,wygląda to tak że dupka jest grubsza od pozostałości.Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej muszce (od lewej),jeżynka jest za daleko od sarny-zobacz sobie sam na zdjęciu ile jest przerwy,tył też bardziej do podcięcia.

Druga muszka tzw.czeska nimfa wydaje mi się że o jeden segment zajechałeś za daleko na łuk kolankowy i główka zeszła Ci też na oczko.

Trzeci sarniak słabo dupka podcięta a z przodu nie widzę bo słaba fotka.

Chrust z cdc czyli paw bardziej do przodu ,więcej cdc + więcej jeżynki + ładniejsza główka.

Piąty chrust jak dla mnie bez zarzutów (tylko nie wiem co jest na tułowiu)

Czarny chrust jak najbardziej ok.ewent.lekko spód podciąć

To następne to chyba plecionka jakaś tego nie oceniam ,bo nie wiem .Proporcjonalnie wydaje mi się bardzo ok.

Następna czeska nimfa też ok.staraj się nie wjeżdzać nicią na oczko haczyka.

Kiełżyk ze złotogłówką jest dla mnie idealnie zrobiony.

Ochotka ,przy łuku kolankowym źle wystartowałeś masz za grubo nałożonego tego body glassu ,wygląda to tak że dupka jest grubsza od pozostałości.Tyle ode mnie.

Witaj Kroku.

Co do drugiej muszki Lobosssa to mam wrażenie, że ukręcił hydropsyche, która na pewno sprawdzi się na Dunajcu. W linku który zamieściłem zwróćcie uwagę na zdjęcia zrobione w terenie.

Galeria Muchowa: Collections

Nie wiem jakie są obecne standardy co do wykonania czech-nymph, ale te które powstawały naście lat temu wyróżniały się tym, że ciało muchy było smukłe i składało się z trzech różnych kolorów, w mniej więcej takich samych proporcjach.

P.s. Lobosss, wiążę muchy od prawie dwudziestu lat. Wierz mi twoje wyglądają lepiej :) od moich.

Pozdrawiam,

Artek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to są hydropsyche, będę je stosował do dalekiej nimfy jako np. główna plus pedałek na skoczku. Dzięki panowie za rady i dobre słowo:):beer: Kręcenie much baaardzo wciąga:D:D:D jak coś ukręce to jeszcze wrzucę do oceny.@kroku też chcę popróbować kręcenia streamerków, ale zacznę chyba od wolybuggerów i wzoru pokazanego wcześniej przez @Zdzisława Czekałe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobosss.

Jeśli zamierzasz łowić muchami hydropsyhe na Sanie, to bardzo ciekaw jestem twoich spostrzeżeń.

Mnie osobiście na tą muchę nie zawiesiła się ani jedna ryba. Jeśli chodzi o San to zdecydowanie lepsze wyniki miałem na wszelkiej maści brązki. Z drugiej strony bardzo rzadko na Sanie, łowię na nimfę. Metodę tą, dużo częściej wykorzystuję na małych zakrzaczonych rzeczkach.

Pozdrawiam,

Artek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem takie nimfy pod kropki:D na hakach10 i 8 Knapek i Wizard, materiały chyba łatwe do odgadnięcia. Proszę o krytykę i ocenę. Fotki lepszej jakości :D okiełznałem nowy telefon.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Lobosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobosss brązki kręcę podstawowe wzory z różnymi akcentami przy główce.

Musze dokupić haczyków i uzupełnić pupy ,wiele much zniknęło mi z mojego magicznego pudełka i poszły w inne ręce:D

Hak Top Fly BR2520 #8

Tułów- żółty lateks ,pochewka z brązowej sterówki bażanta,dubbing hareline Hare's Wiggle z dodatkiem czarnych gumek +skrzydełka pod spodem z promieni brązowego bażanta+czułka z dwóch promieni bażanta,główka poszelakowana.

Przepraszam za fotkę ale lepszy aparat pożyczony.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobosss spoglądając na Twoje muszki duża część na pewno była by łowna na Sanie.Znalazłem jeszcze kilka haczyków do pupek i dalej kręcę. Łowiąc na pupy w ogóle nie zwracam uwagi na powierzchniowe żerowanie pstrągów i rójki.Ryba do takiej muszki potrafi bez problemu podnieść się z dna .

Hak -Top Fly Br2520 #8

Nić -UTC 7/0 Olive

Tułów -lateks+ paw pomiędzy segmentami,pochewka z pawia .

Pakunek to mój mix trzech dubbingów od ciemnego po olivkę i dwa promienie na czułki .

Muszka dosyć tłusta ,taki był właśnie zamiar .Z resztą praktycznie wszystkie moje pupy są dosyć mocno nabite.

W następnej pupie zamiast pawia jest bażant i dwa kolory mixy dubbingu czarny + siwy z dodatkiem metallic dubbing.Dodam jeszcze jedną fotkę małej armii która się pomału rozrasta-testy na wiosnę ,gdyż muszki nie widziały jeszcze wody.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.