Skocz do zawartości

Nasze muszki


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że mamy podobne doświadczenia. 8 i 6 są w stanie przekonać każdego (u wędkarza pobudzają wyobraźnię, u ryby apetyt). Odmiennie od wielu kolegów nie przepadam za łowieniem na suchą muchę gdy nie ma oznak powierzchniowego żerowania, z tylko jednym wyjątkiem - dużym chrustem mogę łowić nawet w studni. Osobiście lubię oprócz wariantu który zaprezentowałeś także tej wielkości goddardy (strzyżone). Pływa toto jak spławik, smuży nie gorzej niż powierzchniowy wobler, łatwo się suszy. Same plusy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie muszki to na nizinnych wodach udawało mi się skusić klenia, a i bolenie nie gardziły, zwłaszcza przy wieczornej porze, kiedy było faktycznie widać jak chruścik roił się przy brzegu. Chociaż u mnie na #10 próbowałem, większymi nie łowiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skuteczności chrustów zgadzamy się wszyscy. Mucha znana i lubiana ale... co do Goddardów faktycznie pięknie pływają i można nimi smużyć ale z mojego doświadczenia wynika, że te muchy w po jakimś czasie chłoną wodę i wtedy są nie do wysuszenia. Właśnie, a co z boleniami? Łowicie je na suche muchy? W literaturze można wyczytać, żywią się drobnicą oraz owadami. Ja osobiście miałem kiedyś piękną zbiórkę dużego żuka przez dużego bolenia ale niestety żyłka nie wytrzymała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boleń na suchą to byłaby piękna sprawa... znajomy złowił jednego czy dwa na nimfę, wiem że ludzie kuszą streamerem. W dawnej literaturze wędkarskiej wielokrotnie spotykałem się ze sposobem "na pióro" - białe piórko dowiązane do haczyka spławiane z prądem miało być dobrą przynętą na trudne bolenie. Na Wisłoce nie widziałem nigdy żeby boleń zbierał z powierzchni owady. Wielokrotnie widziałem jednak jak bolki biły w spływające po powierzchni martwe ukleje. Myślę że dobrym pomysłem byłoby łowienie na spora suchą muszkę w jasnych barwach. Na pewno w tym roku spróbuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem o tych martwych uklejach i coś mi zaświtało... Wiedziałem, że gdzieś już coś takiego widziałem... zerknijcie sami, to może być dobry argument na Boleniastego :D

FlyFishing.pl - Wędkarstwo muchowe

flytyer.pl ? caddis ? kuba chruszczewski ? Blog Archive ? Bombery, poppery i inne piankowce. (4 od góry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chrustów tak jak Paweł pisze , lubię na nie łowić jak są suche , później ciężko je wysuszyć .Sierść namaka i mucha zatapia się , mimo tego przynęta uniwersalna i łowna.

Kosmołuchy moje

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez kroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

Tułów wykonany jest z materiału, który jest pod nazwą NYMPH SKIN. Czułki rzeczywiście są z bażanta. Ładniejszy jest mallard ale jest też słabszy więc używam teraz promieni sterówki bażanta. Dubbing to ACRYSILK (dostępny w polishquill) Bardzo fajny materiał do streamerów i mokrych much.

Generalnie muchy bardzo łowne na Sanie. Tam łowię najczęściej. Dodaje wolframowy kask czarny lub brązowy i nie nawijam już pb. Często takimi muchami łowię na długim sznurze jak na muchę typowo mokrą:)

Nymph skin - Nymph Stretch Skin - SPENT

Dubbing - Acrysilk dubbing

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.