Skocz do zawartości

Pierwsze kroki z "krętactwem"


Rekomendowane odpowiedzi

Fajna jętunia ale ja takich nie robię ,bo po prostu nie chce mi się na igle robić pianki.Nie za skromna jeżynka ? muszka nie wykłada Ci się na boki ? Zdjęcie wyszło lekko zamazane ,włącz tryb makro w aparacie o staraj się ze statywu robić fotkę ale oprzyj na czymś aparat.Chyba że tak robisz ,jak piszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżynka jest ok, kolor cream jest bardzo słabo widoczny na białym tle, hak jest na tyle gruby że będzie ciągnął całość i mucha powinna ustawiać się ok. na razie nie miałem sprzętu żeby takie coś wymachnąć, zbliżający się sezon podpowie co udoskonalić w tej muszce:D

Co do zdjęć.., nie mam ostatnio czasu żeby się w to jeszcze "bawić"...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Wstawiam kolejną muszkę! Tym razem już jeżynka i ogonek z kapki genetyka ;)

haczyk: top fly 103 br 14#

nić: hends 0.05 black

ogonek: kogut szyja genetyk

tułów: bażant

jeżynka: kogut szyja genetyk

skrzydełka: cdc

Proszę o uwagi.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam łowić głównie na Sanie więc miło słyszeć, że ktoś poławia podobnymi muszkami. To oznacza że mogę liczyć na jakikolwiek kontakt z rybą i mam nadzieję, że dzięki temu nie zrażę się szybko na początek przygody :) W takim razie ukręcę sobie kilka bez jeżynki, a nie będą zbyt szybko tonąc na takim haku (14#)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonuje takie jak Twoje muszki nawet na hakach nr 24 na jesień ,jest to podstawowy wzór .Jeżynka ma za zadanie ustabilizowanie muchy podczas położenia ją na wodę jak i dłuższe utrzymywanie się na wodzie ,Brak jeżynki to tylko może ewentualnie skrócić jej czas płynięcia a wydaje mi się że rybki z Sanu lepiej mi wychodzą do much bez jeżynek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Wreszcie sie przełamałem i ukręciłem swoje pierwsze muszki :D

Dwie pierwsze suche:

haczyk: Wizard 16#

nić: hends

tułów: bażant, paw

skrzydełka: cdc

Kolejne niby puppy:

haczyk: Wizard 8#

nić: hends

tułów: dubbing Wasin Antron, Rabbit, Metalic

skrzydełka: bażant

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj postawiłem pierwsze kroki w kręceniu much. Zacząłem od dwóch suchych na hakach 16 i 18, CDC, nić jedwabna żółta i oliwkowa oraz biała do wykończenia. Powiem tak...w internecie wygląda to wszystko na bardzo prostą robotę, ale w realu jest zupełnie inaczej. Pominę szczegóły, ale jakoś skończyłem swoje pierwsze w życiu, samodzielnie wykonane muchy...lipieniowe:D:eek:Wiem, wiem, że na ich widok pewnie będą zmieniały one na razie swoją miejscówkę, ale co tam.Wyszło jak wyszło, sam już wiem co źle zrobiłem, ale co tam. "Pierwsze koty za płoty", mam nadzieje, ze kolejne będą lepsze.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja coś tam próbuje ukręcić. Na lipieniową sieczkę i nimfy ukręcone własnymi łapami coś tam połowiłem a teraz próby z mokrymi i innymi muchami na wiosenne łowy.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj Dzięcioł, coś te skrzydełka w mokrych spaprałeś...:D

Skrzydełko "ciut" za długie, powinno być delikatnie dłuższe od haka, na haczykach od Darka troszkę to wymaga dopracowania, bo mi od razu nie wychodziły ładnie.

Mucha nr 1 ma w miarę te skrzydełka przywiązane, ale lotki widzę że nie za dobrze "wymasowane", skrzydełka w muszce 2 są wogóle nie tak jak trzeba, lotki nie wymasowane wogóle, wykorzystaj jeżynkę do oparcia nia niej skrzydełek. Jeżynka i skrzydełka muszą spotykać się w jednym punkcie.

Jak masz chęci i czas to zapraszam, pojaśnię i pokażę co i jak, właśnie kończę serię mokrasków skrzydełkowych na sprzedaż i dla znajomych...tak, że temacik świeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to pierwsze mokre skrzydełkowe które ukręciłem i faktem jest, że mocowanie sprawia mi trochę problemów, ale postanowiłem że wstawię takie jakie umotam:D Co do długości skrzydełek to sam już nie wiem jak je robić, bo na różnych stronach różnie je ludzie robią i nawet skrzydełka nakrywały cały ogonek:eek: i raz są "przyklejone" do trzonka a raz sterczą pod kątem 45*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydełka z kaczki powinny mieć długość "ciut" więcej niż trzonek haka, w przypadku różnych materiałów robi się różne długości, ale z kaczki, kurki bażanta to taka proporcja jest wskazywana przez sporo krętaczy. Osobiście bardzo podobają mi się długie skrzydełka, czasewm nawet do 1,5 długości haka. Co do kształtu to kaczka powinna iść równolegle do trzonka haka. Bardzo ładne wzory prezentowane są przez Pana Huberta Janeczek i na jego proporcjach muchy staram się wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękniusie te hopperki, dzięciął też nie próżnuje ale proponuje zacząć od prostszych wzorów , ja za muchy z kaczki nawet się nie biorę -dorzucę dupeczkę,jeszcze ciepła...

Caddis pupae

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu macie coś spod mojej ręki,

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.