Skocz do zawartości

Nawigacja - jaka?


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam GC ale jeszcze mniejszego - nie zasłania połowy szyby. Mapę mam oryginalną, pewnie sprzed 3 lat, ale to na prawdę nie przeszkadza, bo inwestycje drogowe w tym kraju naprawdę nie są tak wielkie jak przedstawia TV. Z resztą, nawigacji używam głównie jako szybkościomierza (no z 10% przekłamania ma licznik), do określania długości trasy i czasu przejazdu (... o której będziesz?), a dopiero w drugiej kolejności jako mapa, szczególnie w miastach, które rzadko odwiedzam. Uważam jednak, że działa analogicznie jak ściąga u ucznia - jak ją masz w ręku, przestajesz myśleć samodzielnie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystałeś z aplikacji Garmina i Ci pasuje, to chyba najlepszym wyjściem będzie kupno czegoś właśnie od tego producenta.

Kilka razy zmieniałem z konieczności nawigację i największym utrapieniem było zawsze przestawienie się na inny system. Niby to samo, a działa inaczej ;) Raz mi się zdarzyło zaufać nowej maszynie i wylądowałem podczas ulewy połączonej z wichurą w polu kukurydzy... na Węgrzech. Moja "najszybsza trasa" jak się okazało uwzględniała także polne drogi:eek: Na szczęście Skoda Octavia okazała się całkiem dzielnym pojazdem offroadowym i dałem radę. Służbowa oczywiście :D

Od paru lat pozostaję wierny TomTom'owi. Nie jest może idealny, ani najtańszy w utrzymaniu, ale mam rozpracowaną aplikację i jest dla mnie przewidywalna. Poza tym ma dobra bazę fotoradarów i świetnie się spisuje poza Polską. Bo to, że 99% robisz po Polsce nie oznacza, że właśnie poza naszym krajem kiedyś nie przyda się najbardziej (patrz kukurydza;)). Są obecnie jakieś modele z dożywotnią aktualizacją map, więc jak myślisz o zmianie systemu to sobie poczytaj.

Po Polsce, to jak pisał LuJu - jako czasomierz i wyszukiwarka adresu w mieście. Poza tym najlepiej się sprawdza rzut oka na mapę przed podróżą i czytanie znaków. Inaczej - prawdopodobnie kukurydza... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat. Zakupiłem nawigację spod znaku Garmina, najtańszy model Nuvi 42LE. Przednia nawigacja na której zainstalowaną miałem AM niestety padła . Potrzebowałem prostego urządzenia z maksymalnie uproszczonym interfejsem, za 300zł zakupiłem Nuvi42 z dożywotnią aktualizacją map. Urządzenie sprawuje się jak na razie poprawnie, mapa wiadomo nie jest tak szczegółowa jak w AM ale na duży plus jest jej interfejs. W Garminie jest wszystko to czego potrzeba, duże czytelne przyciski, nie ma zbędnych opcji na ekranie, obsługa jest szybka i intuicyjna. Ideałem była by AM z interfejsem zbliżonym TomTom, MIO, lub Garmina, jak producent AM zmieni podejście do obsługi swojej nawigacji to chętnie przedłużę subskrypcję bo to bardzo dobry produkt.

post-3-14545044452482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z automapy wgranej na telefon komórkowy. Jeżdżę na niej nie tylko po kraju ale również i po Niemczach. Kumpel mi to wrzucił na kom. - wersja z pod znaku ,,czarnej perły", aktualizacje darmowe tylko że trwa to jakieś 3-4 godz. Jak za darmola to da się przełknąć i jeździ mi się na tym bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.