Skocz do zawartości

Tuszymka


Bastuś z Bratko

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się Dzach dlaczego ciągle biorą pstrążki w przedziale 20-25 cm i nic pyzatym.Nie trafiają się mniejsze,a wymiarowe sporadycznie.Może na tym odcinku gdzie ciągle łowie nie stacjonują inne:confused:

W swoich miejscach odnotowuje powszechnie podobne wyniki. Większe sztuki są niewiarygodnie ostrożne (zdziwił byś się jak bardzo). Na swojej skórze wiem ,że troszkę mniej ostrożne są ,gdy stan rzeki jest lekko podniesiony oraz podczas deszczu. Dla przykładu największe pstrągi i klenie złowiłem na tej rzece spinningując w deszczówce podczas mocnych opadów deszczu. Robią się wtedy mniej ostrożne i wychodzą poza granice swoich rewirów ,które znajdują się w trudno technicznych dla wędkarza miejscach.:)

W ogóle nie znam twojego odcinka ,nie wiem na jakich miejscówkach wędkujesz. Jeśli masz dołki poniżej metra głębokości ,nie licz na większe sztuki co opisujesz. Dołki na tej rzece z pstrągami co najmniej wymiarowymi to dołki przekraczające przynajmniej 1,2m głębokości i takich musisz szukać. Reszta układa się według zasady wielkość dołka wielkość pstrążka,zresztą rozumiemy się. Jeśli wędkujesz w polaroidach przy obecnym nawet normalnym stanie wody ,zgubna jest ocena wizualna głębokości miejscówki. (Już przy niecałym metrze głębokości widzisz popielatą wodę zamiast dna i wydaje ci się ,że tam będzie duża rybka. Błędna myśl .) Musisz koniecznie namierzyć miejsce z większą głębokością ,ale to dopiero sama lokalizacja. Okazik siedzący w tym miejscu będzie bardzo ostrożny . Z zachowaniem podobnym jak śliz wychodzący z kryjówki. Musisz obławiać takie miejsce ,koniecznie z dystansu (nie zawsze jest taka możliwość). Po tym trafić w przynętę i reszta pójdzie sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołki na tej rzece z pstrągami co najmniej wymiarowymi to dołki przekraczające przynajmniej 1,2m głębokości i takich musisz szukać. Reszta układa się według zasady wielkość dołka wielkość pstrążka,zresztą rozumiemy się.

Dzach znalazłem dzisiaj jeden z dołków z jego mieszkańcem.:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzach znalazłem dzisiaj jeden z dołków z jego mieszkańcem.:D

No to teraz musimy zamówić koparę ,żeby nam podarła głębokie doły. To będą większe pstrągi hehe:p.

Sorki za tempo ,ale gdy pracuję w delegacji co kilka dni wtedy forum odwiedzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj około 2 godzinek na Tuszymce -efekt kilka sztuk potoczka od 25 do 34 cm.

Zdjęcia nie rewelacja telefon 2 megapixele ,bo rzadko cyfrówkę ze sobą noszę (waży więcej niż asortyment z którym chodzę :D). A były nim w przeważającej części dzieła Dziencioła :),za niektórymi rybki wręcz szalały. :cool:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i widać ,że rzeczka dosłownie ożyła. Dzisiaj w wodzie ,aż gotowało się przy powierzchni na dołeczkach ,a obłowiłem dosłownie niecałe sto metrów rzeki. Żałuję ,że na razie nie mam więcej czasu .:)

Edytowane przez Dzach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się zapytać czy na tuszymce jest sens łowić na odcinku nizinnym ?? byłem raz w miejscu gdzie nad tuszymką jest mały most chyba w miejscowości RUDA 2km od zalewu w kamionce i woda tam miała 30 cm widać do dna bez dołków korzeni czegokolwiek tylko podwodna plaża, ani nie rzucałem tylko pojechałem dalej. Ma ktoś jakieś miejscówki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać czy na tuszymce jest sens łowić na odcinku nizinnym ?? byłem raz w miejscu gdzie nad tuszymką jest mały most chyba w miejscowości RUDA 2km od zalewu w kamionce i woda tam miała 30 cm widać do dna bez dołków korzeni czegokolwiek tylko podwodna plaża, ani nie rzucałem tylko pojechałem dalej. Ma ktoś jakieś miejscówki ??

Bastuś z Bratko ma chyba największe doświadczenia spinningowe na tym odcinku.

Ja od siebie mogę jedynie dodać ,że w odcinku przed zalewem Kamionka grasują na rzece stada większych okoni :). A Woda w tym miejscu co piszesz ,rzeczywiście jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać czy na tuszymce jest sens łowić na odcinku nizinnym ?? byłem raz w miejscu gdzie nad tuszymką jest mały most chyba w miejscowości RUDA 2km od zalewu w kamionce i woda tam miała 30 cm widać do dna bez dołków korzeni czegokolwiek tylko podwodna plaża, ani nie rzucałem tylko pojechałem dalej. Ma ktoś jakieś miejscówki ??

W Rudzie możesz połowić okonie a i pistolety się znajdą. Jak już chcesz tam połowić to od tego mostu w górę rzeki lepiej iść. Dołki gdzieniegdzie tam są, nie tylko strumyk 30cm głęboki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@justfilied233 mówisz o tym mostku obok garaży OSP? Jeśli tak to faktycznie widok nie jest zbyt zachęcający, ale warto spróbować. Ostatnie kilkaset metrów przed ujściem do zbiornika w Kamionce obfituje w przyzwoite okonie(zazwyczaj takie w okolicach 20-25cm) oprócz tego sporo pistoletów. Jeżeli chodzi o odcinek powyżej mostu przy OSP to łowiłem tam raz i udało mi się skusić tylko dwa małe okonki, ale na pewno tam wrócę, bo jest tam wiele głębszych dołków w których powinno siedzieć coś grubszego.

Jak już chcesz tam połowić to od tego mostu w górę rzeki lepiej iść.

No ja bym poszedł w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a968109c75a4ef06.html

To ten mostek.

Skoro piszecie że okoń występuję licznie, to od razu prosiłbym o wskazówki co do przynęty :) , co dać na tą herbacianą wodę?? Jakie kolorki ??

Dowiedziałem się też, że na odcinku nizinnym na wys. mostu w lesie czarnieńskim siadł pstrążek 30cm.

Edytowane przez justfilied233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego mostu w odległości jakieś 0,5 km (może ciut więcej)idąc w górę rzeki napotkasz tamę. Na tym odcinku parę lat temu łowiłem klenie. Ostatnio byłem tam w poniedziałek ale bez brań a dołki się zdarzają (jak już było to wspomniane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym mostku myślałem.

Co do przynęt to my(ja i @klonek02) łowiliśmy je głównie na gumki 5cm w różnych kolorach, ale miałem też pojedyncze brania na wahadła i wirujące ogonki. W załącznikach zdjęcie okonia z Tuszymka wraz z przynętą, szczęśliwym łowcą był @klonek02

Dowiedziałem się też, że na odcinku nizinnym na wys. mostu w lesie czarnieńskim siadł pstrążek 30cm.

Jak to jest prawda to po prostu rewelacja, ale żeby w lesie czarnieńskim komukolwiek siadł pstrąg to ktokolwiek musiałby tam łowić a szczerze powiedziawszy to nigdy tam żadnego wędkarza nie widziałem...

@rrs1914 masz na myśli tą tamę obok tego domku/dworku/hotelu/(nie wiem jak go poprawnie nazwać, taki duży ładny dom z jeszcze większym ogrodem pełnym alejek)? Jakich rozmiarów były mniej więcej te klenie? Zdarzały się jeszcze jakieś inne gatunki(okonie, jazie, płocie...)?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rrs1914 masz na myśli tą tamę obok tego domku/dworku/hotelu/(nie wiem jak go poprawnie nazwać, taki duży ładny dom z jeszcze większym ogrodem pełnym alejek)? Jakich rozmiarów były mniej więcej te klenie? Zdarzały się jeszcze jakieś inne gatunki(okonie, jazie, płocie...)?

Tylko klenie ale to już parę lat temu jak mówiłem :)

Nie. Jest to tama przy lesie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem wczoraj z kolegą na klenio-jaziowaniu w okolicach Rudej (mój pierwszy wypad w tamtych okolicach). Woda mi się dosyć spodobała i dała nam kilka całkiem dorodnych rybek, trafił się też 40 cm szczupak .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym odcinku była mętnawa ,ale podejrzewam że poniżej Kamionki już powinno być ok.

Na Cierpiszu była porażka (Cacao). Podobno w górę od Cierpisza przy budowie autostrady zrobili jakiś drenaż i odpływ do rzeki w tamtym rejonie. Teraz najmniejszy deszcz i lipa na Cierpiszu ,Kamionka mniej mętna. Nie jestem pewien czy to jest legalne,może by tak komuś zakablował..? Przecież jest ktoś odpowiedzialny za ochronę wód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.