Skocz do zawartości

Wyprawa na dorsze na Bałtyk


popek_1990r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W tamtym roku byłem po raz pierwszy na dorszach w Władysławowie.

Złowiłem 24 dorsze dla niektórych dużo, dla innych mało, ale obok mnie był jakiś lewus który motał mnie w momentach gdy napływaliśmy na ławice...

Ogólnie to bardzo miłe wspomnienia, lepszych wędkarskich chwil nie pamiętam.

Wybrałbym się ponownie a wiadomo jechać samemu wiąże się to z kosztami.

Jechać w 3-5 nie wychodzi wcale tak drogo.

Kuter - 150-200zł w tym dzień wędkowania

Dojazd w okolicach 100-200zł na osobę

No i wędzisko wypożyczyć można jak by ktoś nie miał + pilkery które można w łatwy sposób wykonać samemu. Ja np. robię je sam.

Wujki ostatnio byli i połapali po 25kg czystego filetu, który zabrali do domu, w przeliczeniu na złotówki wyjazd im się zwrócił... a przeżycie ?

Czy słyszał ktoś o wyjazdach na dorsze z Podkarpacia ? Może ktoś byłby zainteresowany ?

Hmmmmmmmmmmm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No ja byłbym chętny jak zebrało by się kilka osób.

W planie mam wypad w maju, ale będę to łączyć z komunią u rodziny na mazurach więc raczej odpada.

Wujek, wrócił wczoraj i połowił - 29 sztuk jednak same bolki do 2kg.

Marzec, Kwiecień - chętnie bym się wybrał i może bym znalazł jeszcze osobe, dwie.

No i fajnie jak byłby ktoś z busem...

Sprawdzoną jednostkę również mógłbym zarezerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na dorsze to tylko na Hel i stare wraki. Łowiska są bardzo blisko brzegu więc nie tracicie czasu na dopłynięcie. Mniejsze głębokości nie oznaczają mniejszych ryb. Dużo wraków więc trzeba się przygotować na większe straty w sprzęcie (albo pilkery robić własnoręcznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sewer34 wiesz coś więcej ?

Teraz jest bardzo dobry czas na dorsze.

Dzwoniłem do wujka, był 5 dni temu we Władysławowie i miał lekko ponad 100 sztuk. A na kutrze mieli i po 160

Okazów nie było bo od 0,5kg do 3kg ale ciągnięcie cały czas, trafiały się po 3 naraz.

Rozmawiał z znajomym szyprem i mówił, że w poprzednim tygodniu ciągali po 150+ .

Drugi wujek jeździ raz w tygodniu i łowi od 80 do +200 i twierdzi, że tak dobrego roku jeszcze nie miał.

Chętnie bym się wybrał jak by znalazła się ekipa. Jak coś to 2 miejsca rezerwuję :rolleyes::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
Troszkę odgrzeje kotleta. Jest propozycja wyjazdu na dorsza w poniższym poście:

http://www.fishing.org.pl/f4/rzeszow-jedzie-na-dorsze-1778/

Może kolega, który już był włączy się do dyskusji ? Może by jakiś wyjazd zorganizował ?

Dzisiaj sobie leżę i odgrzewam kotlety :) tym razem odgrzewam posta - moją odpowiedź z przed jakiegoś czasu.

Czy nikt z Podkarpacie nie skusił by się na jakiś wypad na dorsza ?

prins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.