Skocz do zawartości

Stawy w Weryni


nug

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
54 minuty temu, hubidem30 napisał:

Witam, 

Proszę o informację odnośnie zabierania amura  - wśród miejscowych gruchnęła informacja że od tego roku można zabierać amura a dzięki tej rybie stawy nie zarastały zielskiem. 

Niestety to prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w tym roku można zabierać amura i nie ma limitu dobowego i wymiaru ochronnego. I to nie tylko na stawach Weryni ale we wszystkich zbiornikach Pzw Rzeszów.

Każdy członek Pzw przy opłacie karty wędkarskiej z składką na zagospodarowanie wód Pzw Rzeszów powinien dostać erratę do zezwolenia na amatorski połów ryb.

Decyzja ta podobnie jest uwarunkowana decyzją Zarządu Głównego w Warszawie.

To co mi udało się ustalić to jakiś główny ichtiolog ( JAKIŚ GENIUSZ) genialnie wpadł na pomysł ,że amur jedząc roślinność i przy okazji czyszcząc zbiornik wydala bardzo dużo azotu.

Wydalony azot wpływa w lecie na przyduchę zbiorniku i amura winią za śniecia ryb w czasie upałów. Do tej pory nikomu to nie przeszkadzało.

Jeśli chodzi o zbiorniki nol-kil to podejrzewam ,że też można zabierać amura zgodnie z tą decyzją Pzw Warszawy, ale nikt z okręgu oficjalnie tego nie powie.  Koła będą robić wszystko ( i bardzo dobrze) ,żeby ten amur jak najdłużej był w tych zbiornikach.

Rozmawiałem ,że Państwową Strażą Wędkarską to oni nie maja podstaw do ukarania delikwenta za zabranie amura z nol-kil bo to ryba nie jest objęta ochroną.( ale tego do końca nie wiedzą. Także proszę na razie amura z noll-kil zostawić  w spokoju. Przecież kto jak nie my wędkarze możemy go jak najdłużej uratować - bo jest atrakcją wędkarską dla nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie siejcie dezinformacji:D Na no killu nie można zabierać ryb. Z amura zdjęto tylko wymiar i okres ochronny ale to nie znaczy że jest nakaz zabierania amura. Płoć na przykład też nie ma okresu ani wymiaru ochronnego a nie można jej zabierać z łowisk no kill proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli odgórnie uznali, iż na wszystkich wodach O. Rzeszów (bez zbadania sytuacji na poszczególnych zbiornikach) można "pałować" suma bez limitów ilościowych, nawet na "no-kill"? No cóż ..., szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj 13 godzina taka sytuacja, dwóch panów ciemnej karnacji ok. 30 lat na no kill od strony lasu siedzieli z żyłką przywiązana do palca. Gdy przeszłam obok nich i zadzwoniłam zaczęli ciągle mnie obserwować, a potem poszli sobie biorąc reklamówkę "z czymś"  z krzaków. Psr została powiadomiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.