Skocz do zawartości

Stawy w Weryni


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Z roku na rok jak dla mnie coraz mniej kontroli na Weryni. Jeszcze parę lat i na ryby będziemy jeździć do Szwecji bo u nas nie będzie z kim powalczyć. Jak tam na stawach jest już lód bo wybieram się na spining i nie wiem czy jest sens. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś w południe byłem godzinkę pospiningować na stawach, byłem na największym. Efekt szczupaczek 40 cm. Dużo ludzi nad wodą. Na stawie z "zakazem" dwóch ludzi, ale zanim podeszliśmy goście się zmyli :mad: Co do zlodowacenia stawów... narazie luzik można łowić... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
ale możesz tam też złowić okonia, wiec chyba problemu nie ma... no chyba że nastawiasz się na szczupaka to:mad:

No nie na szczupaka, tylko chodzi o to czy nikt nie będzie się czepiał że spinninguje, tak jak jednego z kolegów z forum że "spinningował na dwie wędki",

Są jeszcze jakieś drapieżniki na stawach w Werynii, czy tylko Szczupak, i Okoń??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rapala zakaz połowo na spinning dotyczy tylko jednego stawu.

Na reszcie stawów można spinningowac, tylko tak jak wcześniej pisałem, nie ryzykował bym nawet za okoniem.

A po drugie dajmy w spokoju wytrzeć się szczupakom, które staja się przyłowami przy okoniowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rapala zakaz połowo na spinning dotyczy tylko jednego stawu.

Na reszcie stawów można spinningowac, tylko tak jak wcześniej pisałem, nie ryzykował bym nawet za okoniem.

A po drugie dajmy w spokoju wytrzeć się szczupakom, które staja się przyłowami przy okoniowaniu.

Coś tu kolega chyba nie rozumie i uważa że na spining to tylko szczupak.Co można ryzykować ze strażą jeśli będę łowił na spining ? przecież to nie jest zabronione więc nie rozumiem co ryzykuje.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu kolega chyba nie rozumie i uważa że na spining to tylko szczupak.Co można ryzykować ze strażą jeśli będę łowił na spining ? przecież to nie jest zabronione więc nie rozumiem co ryzykuje.

Pzd

Oczywiście, że nie ma nic złego w spinningowaniu na typowo szczupakowym łowisku w okresie ochronnym :rolleyes: - na przykład na stawach w Rzemieniu, sporo osób łowi w ten sposób "okonie" na np. obrotówki nr 3, ośmiocentymetrowe woblery itp. :eek:

A czy Ty kolego wiesz, kiedy okoń ma tarło ? - bo ja wiem ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie ma nic złego w spinningowaniu na typowo szczupakowym łowisku w okresie ochronnym :rolleyes: - na przykład na stawach w Rzemieniu, sporo osób łowi w ten sposób "okonie" na np. obrotówki nr 3, ośmiocentymetrowe woblery itp. :eek:

A czy Ty kolego wiesz, kiedy okoń ma tarło ? - bo ja wiem ;)

Pozdrawiam

Kolego, obrotówka nr. 3 nie jest wyznacznikiem wielkości przynęty, niektóre firmy 3 mają jak inne 1.

Okresy tarła kolego znam i nie chodzi tu o nie tylko o samą metodę połowu, która jeśli na danym łowisku nie jest zabroniona to nie rozumiem co ryzykuje ze strażą.Proszę czytać ze zrozumieniem a nie dodawać swoje domysły to nie polityka.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redfer napisałem, ze rożnie straż może źle kogoś zrozumieć, tym bardziej, ze ostatnio tak własnie kłosowano.

Witam,ja to rozumiem:), tylko chodzi o to że nic takiej osobie nie mogą zrobić bo samo spiningowanie nie jest wykroczeniem.Muszą kogoś takiego złapać z np.złowionym szczupakiem w okresie ochronnym którego ktoś zabrał:mad: i za to mogą ukarać a nie za samo spiningowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są u nas na tyle niedopracowane, że ktoś kto rzuca 10-cio cm gumą w okresie ochronnym szczupaka to nie chodzi za szczupakiem tylko za "mega" okoniem :mad:

Nie ma możliwości żeby straż dała nam jakikolwiek mandat gdy będziemy spiningować na zbiorniku na którym nie jest to zakazane w okresie ochronnym szczupaka, nawet dużymi przynętami a tym bardziej jak na troka będziemy z 2cm twisterkiem biegać, czyli typowy sposób na okonia ;)

Inną sprawą jest zasadność rzucania dużą gumą w tym okresie, ale to należy już do każdego wędkarza z osobna, jeżeli jest nieuczciwy to będzie polował na tzw. "mega" okonia a jak jest uczciwym realistą to wie że u nas takie nie występują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, obrotówka nr. 3 nie jest wyznacznikiem wielkości przynęty, niektóre firmy 3 mają jak inne 1.

Okresy tarła kolego znam i nie chodzi tu o nie tylko o samą metodę połowu, która jeśli na danym łowisku nie jest zabroniona to nie rozumiem co ryzykuje ze strażą.Proszę czytać ze zrozumieniem a nie dodawać swoje domysły to nie polityka.

Pzd

Widzę kolego, że nie zrozumiałeś mojej ironii - a co za tym idzie, całego sensu wypowiedzi :rolleyes:

Pomijając już temat wielkości obrotówek ;), oraz straży rybackiej/PZW/społecznej (o której nic nie pisałem), to w tzw. dobrym tonie jest odłożenie wędkowania na czas tarła danego gatunku (nawet jeżeli nie posiada okresu ochronnego) - bo podobno wiesz, kiedy trą się okonie...

Szanowni Koledzy - na stawach w Weryni poważnym problemem jest nadmiar białorybu (głównie karasi srebrzystych) - a wiąże się to z niedoborem drapieżników - w związku z tym, miło by było, aby wędkarze raczyli to zrozumieć i pozwolili spokojnie się wytrzeć zarówno szczupakom jak i okoniom (zamiast później narzekać na skarłowaciałe karasie, oraz niedobór drapieżników).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.