Skocz do zawartości

Stawy w Weryni


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co jest z tymi stawami nie tak - kolejna nocka w tym roku bez brania.

Rozumiem, jeżeli tylko mi by nie brało, ale nie - wszyscy dookoła bez pik.

Chyba czas zmienić łowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i ogromną ilością zanęty, która leci codziennie do wody.

Tak, na pewno ten karp zdechl przez nadmiar zanety. Wywrotkami przywoza kukurydze? Bo nie wydaje mi sie zeby az tak duzo bylo necone. Moze ryby nie sa dobrze traktowane na brzegu?

Przepraszam za brak polskich znakow, ale tutaj ich nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytania (może trochę głupie ale jadę tam pierwszy raz). Który staw jest stawem "karpiowym"? Chodzi mi o to na którym najczęściej łowią karpiarze i gdzie można połowić duże karpie na kulki. Jak byście mogli podpowiedzcie mi coś na temat tych stawów. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na rybach na stawie tym koło dębów. Woda podobnie jak i w tym koło szkoły zakwita i jest zielona a na powierzchni powstał korzuch, więc jak zobaczyłem jaka jest sytuacja to przestałem wierzyć że dziś coś złowię. Udało się jednak złapać małego karpia i karasia na 36cm. Pozytywnie jestem zaskoczony kontrolą, którą dzisiaj przeprowadzili bo w tamtym roku ani razu nie spotkałem się z nimi na Weryni. Jeśli chodzi o karpia to jest on w każdym stawie w dużej ilości ale te największe są chyba na tym największym czyli 1 licząc od pól. Prześledź temat a na pewno znajdziesz odpowiedzi:) Swoją drogą nie liczyłbym na dobre brania chodź może...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak - zależy jakie karpie dla Ciebie są dużymi;)

Ze swego doświadczenia na Weryni wiem, że rzadko trafia się tam na taką noc, na której często jeździ, a już na pewno nie tak, jak np przeglądałem temat o Rzemieniu, gdzie widziałem Twoje fotki z dużymi karpiami, łowionymi w kilka godzin. Staw 1 jest największy i muszę powiedzieć - chyba najbardziej "tajemniczy". Bardzo często było tak, że jak trafiłeś na taki smak kulek, na jaki właśnie brały, to odjazdy były częste. Najlepsze jest to, że te doświadczenia w dużym stopniu nie są powtarzalne. Musisz po prostu próbować wstrzelić się w gusta karpi, w danym dniu :D

Zadanie utrudnia gruba warstwa mułu, zalegająca praktycznie albo i rzeczywiście na całej powierzchni stawu, przez co kulki łapią jego zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zakaz biwakowania dotyczy KAŻDEGO stawu. Biwakiem nazywamy, gdy namiot posiada dno, także jeżeli masz namiot z odpinaną podłoga - odepnij ją i po problemie. Jeżeli nie, to się nie przejmuj - na 99% nikt tego nie sprawdzi, a jeżeli nawet - to nikt się do tego nie przyczepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłapane? w maju jak bylem na spinning tam to widziałem jak pieknie amury pływały przy powierzchni a w połowie czerwca ani śladu amura jedynie tołpyga sprinty robiła na cala długość i szerokość stawów .....

Niestety ta tołpyga już tam nie pływa ,jeden koleś zachaczył ja na spina (za ogon) i zabrała ,później go spotkałem i miała 16kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam bierze coś na Weryni? Chciałbym pojechać jutro na noc. Jest szansa na karpie (no tak ok. 8kg)? Na co najlepiej łowić? Bałwanki, pojedynczy tonące czy pop-upy? Gdzie rzucać? Z góry dzięki.

Tam już bodajże nie ma karpi :( Smutne ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Weryni z roku na rok jest coraz gorzej bo tam łowią sami kłusole.:mad: Pamietam 5 lat temu z kolegą ciągneliśmy karpia z karpiem. Rok temu bylem to byly same karasie i troche płotek czasami udało sie lina złapać. W tym roku nawet nie bylem na Weryni ani nie bede bo szkoda czasu i pieniędzy.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.