Skocz do zawartości

Stawy w Weryni


nug

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Byłem w tym roku klika razy na Weryni z nastawieniem na karpia ,ani sztuki nie złowiłem,zmieniłem wędkę na spławik to parę dosłownie parę karasi i nic więcej .Jak na dzień dzisiejszy to odpuszczam to łowisko bo faktycznie nie ma tam ryb.

Nie dziwi mnie to ..... za nic mają regulaminy ze nie wolno amurów zabierać albo karpie mają górny wymiar ..... Co za kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nocka - tym razem z niedzieli na poniedziałek - na trójce.

Na początku wszystko zajęte - wszędzie ludzie, co zmusiło nas do przeniesienia się na 2 stronę zbiornika.

Osobiście nie widziałem, żeby ktoś wgl coś tam wyciągnął wtedy, my nocka na 6 kiji bez pik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam koleś olbrzymie amury wyciągał i odcinał łeb od razu... a jest zakaz. Goście go przyfilowali, ale nie wiem jak to się skończyło. W dodatku wczoraj na 3 jest zakaz połowu na spinning a widziałem 2 gości jak łapali na spinning. Jednemu zwróciłem uwagę to zmienił łowisko, a drugi wysłuchał i miał moje słowa gdzieś... :) Nie mam już siły. W tym roku ani jednej kontroli nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stawie numer 3 zakaz spinningowania NIE OBOWIĄZUJE.

Tak, jest zapisany w karcie, ale gdzieś na internecie jest do niego poprawka.

Ja, chociaż bardzo rzadko bywam w ostatnim czasie na Weryni, prawie zawsze jestem kontrolowany przez SSR, za co można ich pochwalić, bo w porównaniu z innymi latami, teraz widać ich obecność.

Niestety - tego samego nie można powiedzieć o PSR, bo tych to tam nie widziałem już daaawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłem ostatnim czasem na nocce z myślą jakiejś sesji fotograficznej , to praktycznie nic , na stawie nr. 3

Wszystkie stanowiska pozajmowane , a przez noc tylko 1 gość miał małego karpia :) Rano gdzieś koło 6 zapiął mi się karpik 42cm na kulkę . Zdjęcie było także wyjazd nie najgorszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam koleś olbrzymie amury wyciągał i odcinał łeb od razu... a jest zakaz. Goście go przyfilowali, ale nie wiem jak to się skończyło. W dodatku wczoraj na 3 jest zakaz połowu na spinning a widziałem 2 gości jak łapali na spinning. Jednemu zwróciłem uwagę to zmienił łowisko, a drugi wysłuchał i miał moje słowa gdzieś... :) Nie mam już siły. W tym roku ani jednej kontroli nie miałem.

Skoro amury zabijał to czego nie podszedłeś do niego i nie powstrzymałeś albo na Policje czy PSR nie tryknąłeś? Co z Ciebie za wędkarz ze dopuściłeś do kłusownictwa?! Coś takiego też jest kłusownictwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czy on jest kłusownikiem czy nie - ale wiem jedno, że kilka razy dzwoniłem na Policję, bo ktoś "kłusował" na wodzie, kilka razy byłem świadkiem jak ktoś dzwonił na PSR i uwierz mi ani razu nie widziałem reakcji w czasie pozwalającym podjąć przez te służby działań wobec tych ludzi. Raz byłem nawet świadkiem jak PSR czekało aż kłusole opuszczą wodę z rybami i niby wtedy przyjechali...

Warto by było zacząć od tych służb i ich poważnego podejścia do tematu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W tym roku jezdziłem nawet po 3 razy w tygodniu na werynie z marnym efektem. Próbowałem różnych zanęt bez efektu. Łowisko przełowione Niezarybiane. W sierpniu skonczyłem wyprawy nad te wode z braku motywacji. Karpia brak, nie chodzi o sztuki 5 czy 8 kg (bo te to juz na palcach mozna policzyc pewnie) ,ale nawet 1-3kilogramowych w tym roku nie doświadczyłem. Z moich osiągnięć na tej wodzie to tylko 3 kaprie takie po 2-3 kg które z litościa i nadzieja wpuszczone zostały z powrotem. Co musze napisac to jesli odpowiednia zaneta i przynetą trafimy to Karaś sie kreci :cool: Smutne jest ze tak piekny teren tak dobre łowisko tak mało oferuje dla wedkarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ty bez haczyka łowiłeś? Kumple siedzieli na wakacjach dosyć dużo i nawet po 13 brań ma dobę mieli! Ja że byłem za granicą na wakacjach byłem na weryni dopiero 2 tygodnie temu i przez noc złowiłem 2 karpie w tym jeden 81cm. Jak dla nas złowienie karpia 60 cm w tym roku problemem nie było, na nawet twierdze ze było ich wiecej niż w tamtym roku...więc nie gadajcie że nie ma ryb, bo ryby są tylko trzeba umieć je podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zauważyłem zakaz połowu do końca roku na stawie nr 1, a od przyszłego roku podobno no-kill i zakaz wędkowania w nocy. Ktoś może potwierdzić tą świetną wiadomość?:-)

Jest dokładnie tak jak mówisz kolego. NoKill ma być jak na razie na rok 2014 ale mam nadzieje ze na zebraniu przegłosujemy dziadków i wprowadzą tą zasadę na kilka kolejnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu było by wprowadzać NoKill tylko na jeden sezon, jak już ruszać z takim projektem to na dłuższy czas.

Myślę jednak, że wybór stawu nr 1 na NoKilla to kiepski pomysł ze względu na to, że jest to największy i najładniejszy staw ze wszystkich. Dziadki nie odpuszczą i w końcu dopną swego i wrócą tam ponownie do wędkowania z zabieraniem ryb. Wybierając jakiś mniej atrakcyjny zbiornik np. parkowy albo nr 3, można by liczyć, że prędzej machną na niego ręką, odpuszczą i można będzie się cieszyć nim przez długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jak na razie NoKill będzie wprowadzone na rok 2014 a jak będzie z latami kolejnymi zobaczymy na głosowaniu, miejmy nadzieję, że uda nam się przegłosować hordy dziadków.

Wybór stawu 1 to najlepsza opcja. Wyobrażasz sobie parkowy jako nokill? Bo ja nie. Nie lepiej zostawić dziadkom 5 mniejszych stawów a zostawić "sobie" jeden większy? Na pewno się pomieszczą na pozostałych stawach!

NoKill idzie w parze z zakazem łowienia w nocy i zakazem łowienia na grobli od stawu 2, więc może przynajmniej na jednym stawie uda się utrzymać ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.