Skocz do zawartości

Stawy w Weryni


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że najlepiej im pozostawić tamte, a zrobić z jedynki nokill, ale właśnie chodzi mi o to, że jest to zbyt atrakcyjny staw, żeby machnęli na niego ręką (do tego piszesz, że zabierze się jeszcze 1/3 miejscówek na stawie nr 2).

Dodatkowym plusem mniejszego zbiornika jest to, że przy niewielkim dodatkowym zarybieniu efekty mogą być dużo lepsze.

Wcale nie polecam jakoś szczególnie innych zbiorników tylko daje do rozważenia za i przeciw. Tak samo można przykłusować na jedynce siedząc od lasu bądź łąk jak i na parkowym tyle, że parkowy jest łatwiejszy do ogarnięcia, dużo osób przejeżdża drogą i widzi co się dzieje co jest dodatkowym stresującym elementem dla osób które chciały by coś przekombinować.

Ja mam pewnie trochę spaczony obraz tego, gdyż patrze z perspektywy spinningisty, a nie karpiarza i rozumie jakie atuty niesie za sobą jedynka dla innych, bo rzeczywiście 4 karpiarzy siądzie i cały parkowy zajęty;).

A podsumowując: który staw by nie był i na jak długo to będę i tak *****iście zadowolony, że coś się u nas rusza w tym temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

NO KILL-tak, ale NIE NIE ŁOWIENIU W NOCY

ale brak łowienia w nocy to totalny bezsens. Ja nie wyobrażam sobie łowienia w sam dzień, wędki w nocy muszą byc zarzucone i tyle, :D chcecie zeby miejscowi mogli przychodzic, bo już przyjezdnych w d.. macie ( do tych miejscowych zasranych kingów)

Dziadki walczcie :) tych i... trzeba strącić, chca zesrać nr1

Edytowane przez damianb1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku weź ty się najpierw zastanów co mówisz!!

Myślisz, że my jesteśmy z tego zadowoleni? Nie! Ale jeżeli to ma utrzymać ryby przynajmniej na 1 stawie to niech tak będzie! Nie podoba się? To zmień łowisko.

Dla twojej wiadomości zostanie 5 PIĘĆ stawów, gdzie można sobie siedzieć całą noc, ba! nawet można sobie brać mięsko, o które tak pewnie Ci chodzi.

Mam nadzieję, że NoKill zostanie już na dobre na stawie 1, nawet z tym zakazem w nocy, choć i tak na pewno znajdą się wykolejeńcy, którzy będę polowali na mięso. Do czasu...

Ps. Może sprecyzujesz kogo miałeś na myśli pisząc "zasranych kingów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za problem wyniesc rybe w dzien ? a w nocy ? znam pseudo wędkarza, który zadzwonił po kolegów i przyjechali BMW i zabrali karpia 14 kg z Weryni i teraz pływa, gdzieś w Dębicy w prywatnym stawie, zabrał manatki i mogli mu naskoczyć.

Piepszycie 3 po 3, nie znacie ludzi, tylko niszczycie łowisko, więcej profesjonalnych kontrol, niech przejdzie ktoś z straży po pracy 2 razy po stawie i tyle, ludzie widzą to i nie chcą się naraża !tylko tyle mozna zrobic

a zresztą jak ktoś złowi rybe i jest mięsiarzem to zrobi wszystko zeby ją wziąść z łowiska, bierze ją do samochodu i tyle

więcej kontrol i dorybiania cała recepta bo werynia jedno z najlepszych naszych okręgowych łowisk, lepsze od czarnej ( teraz to juz całkowita porażka)

nie wymyślanie nowych cudów niech będzie to no kill

ALe łowienie w nocy to jakaś szansa w upalne lato !!!

Nie cierpie jedzenia ryb, nienawidze dłubania w ościach, lubie łowić w nocy, jak jade na zasiadke to normalna sprawa, że łowi się w nocy !

PS. TO ZRÓBCIE SOBIE BRAK ŁOWIENIA W NOCY NA TYCH 2,3,4,5,6 A 1 ZOSTAWCIE :) co was boli ta 1 (najwięcej ryb)

pozdrawiam

Edytowane przez damianb1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku zastanów się co piszesz!

Sam powiedziałeś, że kradzież ryb w dzień jest łatwa, a pomyśl co może być w nocy!!

Jak niby niszczymy łowisko?

Gdybyś nie zauważył, odkąd zmienił się skład SSR więcej było kontroli, kilkanaście zabranych kart, kilka spraw w sądzie koleżeńskim, z drugiej strony ludzie mają swoje prywatne życie, to nie jest PSR!!

Widzisz, że ktoś kradnie ryby? - reaguj!

Byleś w tym roku na stawach 5 i 6? Tam już k**wa nie ma ryb!

Dlaczego dziadki i mięsiarze płaczą, że 1 poszła na NoKill? Bo tam są największe ryby i jest ich najwięcej (choć i tak jest lipa). Jak dla mnie pierwsze 3 stawy powinny być NoKill, żeby pozbyć się tej szarańczy.

Jak jesteś taki kozak to zapraszam na rozmowę face to face, spotkamy się na stawach, zobaczymy co masz do powiedzenia, w internecie każdy jest mądry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopaki! Bardzo dobrze ze że jest na myśli od 2014 roku zasada no kill na stawie nr 1 w Werynii. Ale dlaczego miałby byc zakaz łowienia w nocy?Podam przykład: Zbiornik Szymanowice to odwrotny przykład w nocy łowic nie wolno od 2014 roku zakaz przebywania nad woda będzie po zachodzie slońca a zadnego piorytetu no kill nie ma. Karpiarze nie sa mile już tam widziani. Oby okręg rzeszowski poszedł z rozumem i zachował się z klasą w przeciwieństwie do tych nieudaczników z okregu tarnobrzeskiego. Wracając do tematu Werynii, wiem że od lat nie wolno tam zabierać amura no ale niestety dziadki mają w poważaniu dalekim ten zakaz i zabieraja jak by nic. Im trzeba udostepnić te stawy 2,3 i 4 jak wyłapią wszystko to może zrozumieją pewne zasady;) Nocki muszą byc bo wtedy karpiowanie traci sens całkowicie. A my karpiarze, którzy przebywamy w tym czasie nad taką wodą sami powinniśmy we własne ręce wziąc opiekę i przypilnować łowiska wtedy coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Święte słowa Kriko,dokładnie tak jest w końcu musi się coś zacząć działać bo to jest koszmar żeby nie było u nas żadnego fajnego łowiska a maja duży potencjał tylko zawsze za mało ryby,wiec w końcu jest szansa i odpowiednie osoby do tego żeby coś w końcu zrobić w tym kierunku :) Musimy sami się tez za to wziąć bo co to szkodzi jak jesteś na rybach przypilnować żeby wszystko było tak jak ma być ci ludzie ze straży robią co mogą teraz oni tez mają własne życie prace rodziny i nie dadzą rady być 3 razy dziennie wiec sami musimy im pomódz i nie płakać potem ze nie ma ryby a patrzyło się jak gość łeb karpiowi użynał !!!!!!!!!! :)))) No to do zobaczenia za rok na 1 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do zobaczenia za rok na 1 :P

Myślę że na pewno sie spotkamy na weryni w 2014 ;) W ogóle tak myślę do którego koła w okregu rzeszowskim sie przenieść. Chodzi mi o takie koło co karpiarze sa mile widziani. Macie jakieś pomysły i sugestie? Bo w tarnobrzeskim okręgu w zadnym kole nie jestesmy mile widziani. Przykre ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik Szymanowice to odwrotny przykład w nocy łowic nie wolno od 2014 roku zakaz przebywania nad woda będzie po zachodzie slońca a zadnego piorytetu no kill nie ma. Karpiarze nie sa mile już tam widziani.

Coś mi się nie chce wierzyć aby przebywanie w nocy na brzegu było zakazane. Zbiornik nie jest prywatny a ogólnie dostępny. Będzie wprowadzona "godzina policyjna"? Będę wracał z dyskoteki nawalony :beer: brzegiem w nocy i zasnę nad brzegiem i co? Mandat dostanę? Coś z tym przebywaniem ściemniasz;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli wędkarzy ..... a nie osoby prywatne bez sprzętu. Jest sens jechac tam po to zeby zwijać cały karpiowy sprzet do auta i rano znowu? Nie ma sensu. W namiocie tez nie bedzie mozna raczej już sie przespać mając kije zwiniete jak to było do tego roku. Wiec nie ściemniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie tak myślę teraz, to w sumie może i faktycznie dobrze, ze będzie ten zakaz w nocy.

W dzień postaramy się upilnować chociaż ten jeden staw, bo w nocy wiadomo jak by było :eek:

Fajnie będzie pojechać nawet i w dzień posiedzieć kilka godzin a na nocki pozostają inne stawy, nie widzę tu problemu. Fajnie by było, gdyby na wiązała się współpraca wędkarzy z SSR i żeby oni sami zwracali uwagę na to co się w kolo nich dzieje ;)

Pozdrawiam i byle do wiosny! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jestem początkującym wędkarzem. Łowię od 2 lat. Nigdy nie złowiłem ryby, która miałaby nawet 1kg ;/

Byłem raz - w tamtym roku na Weryni, łowiliśmy chyba na 2 stawie. Kolega złowił karasia ok. 25 cm na śliwkową kulkę proteinową.

W tym roku zamierzam połowić trochę na Weryni. Będę łowił na 1 stawie. Jest NoKill, a ja jeszcze żadnej ryby nie zabrałem i nie zamierzam zabierać. Jako, że jestem początkujący mam kilka pytań.

Mam zamiar łowić na grunt - zestaw samozacinający z bezpiecznym klipsem.

Chciałbym widzieć na co tam najlepiej łowić karpie i karasie?

Nurtuje mnie temat kulek proteinowych. Nie koniecznie smaki, jak firmy kulek.

Czy to mogą być zwykłe TB IMPACT czy raczej coś z wyższej półki - Dynamite Baits, Fantazy Baits?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpia złowisz nawet na plastikową kukurydzę czy Pelle. To nie jest tak, że karp podpływa i widzi kulkę TB i myśli sobie „ phii i on myśli, że będę jadł jakieś gówno za 20 zł?”. Czy to kukurydza 1zł kg, czy kulka za 10 zł, czy za 100zł nie ma na to zasady. Kup na początek kulki jednej firmy i próbuj różnych smaków. Możesz kupić kukurydzę, groch i konopie. Nęcić tym i łowić na kuku lub groch. Nie jest to droga opcja, a na pewno na wielu łowiskach się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
@Splawik jedz na caly dzien na 1 z pickerem i białymi robakami to ci sie odechce jeździć na ryby przez tydzień :D

@Kaskader nie wybieraj jednego tylko obejdz wszystkie :) na 1 cos w niedziele lapali ale male sztuki.

Ja głównie za okoniem więc na duże się nie nastawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.