Skocz do zawartości

Stawy w Weryni


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Na werynii ryby są chore, dotyczy to na stawu nr 3 ..... nie wiem czy ta cholera dopadła je na stawie

"no kill" jak i innych pozostałych.

Widzę ze i u was ten sam problem co i na zbiornikach w Męciszowie 1 ale okręg podał to na stronie internetowej niby winna słaba zima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie na stawie 1 juz plesniawki nie widać ale wiele małych karpi ma szlamy i otarcia. Jeszcze co do 1...ja nie wiem czy ludzie są ślepi czy niedorozwinięci! Przy każdym wejściu na ten staw usytuowana jest żółta tablica, oczojebna żółta tablica i chyba tylko ślepy by jej nie zauważył. Pisze wyraźnie zakaz zabierania ryb i zakaz lowienia z grobli od strony stawu nr.2. Ale przecież przyjedzie taki z Mielca (nie został przypadkowo wymieniony) i on nie wiedział, ze nie wno brać ryb. Inny chodzi ze spinningiem i musi od 2 zacząć rzucać, ale z innego brzegu nie rzuci, ciekawe dlaczego...czytajcie regulamin, czytajcie co pisze na tablicach! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Weryni, na stawie nr. 1 no kill. Siedziałem od 11 do 18. Straszna kicha, dwa dobre brania w tym jedno nie zacięte. Pod koniec udało się złowić pięknego karpia pełnołuskiego, całe 50 cm szczęścia :D Po złowieniu rybki stało się coś czego się nie spodziewałem. Przyleciał do mnie typ, myślę sobie chciał pomóc w podebraniu ryby, bo mój podbierak jednak malutki :D Ale nie, on się zaczął upierać, że ryba wymiarowa, że ze dwa filety by były, że trzeba brać... Ja mu na to, że łowię dla przyjemności i ją wypuszczę. On swoje, jeszcze twierdzi, że staw wcale no kill nie jest :D Podjął jeszcze jedną próbę, poprosił, żebym dał mu tę rybę, że "u nas" to takie na mięso się bierze i przy okazji wyjął worek, że nikt nie będzie wiedział. Karpia wypuściłem, ale musiałem pertraktować aby nie wracać do Boguchwały na nogach :P Skończyło się na tym, że podzieliłem się ananasową kukurydzą cukka oraz zanętą. "Pan" stwierdził, że złowi sobie sam...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej łowił ktoś na stawach na method fedder.

Ciekawie się bo ostatnio na yt i forum czytałem że ryby na to nieźle biorą.

Prubowałem 2 razy łacznie około 12 h w wodzie i nic prubowałem na kulki wanilia,krab,truskawka

oczywiście też na kukurydze i robaki białe.

Myślałem że było lekkie branie ale to tylko ryby jedzą zanęte.

Do zanęty dorzucałem pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Weryni, na stawie nr. 1 no kill. Siedziałem od 11 do 18. Straszna kicha, dwa dobre brania w tym jedno nie zacięte. Pod koniec udało się złowić pięknego karpia pełnołuskiego, całe 50 cm szczęścia :D Po złowieniu rybki stało się coś czego się nie spodziewałem. Przyleciał do mnie typ, myślę sobie chciał pomóc w podebraniu ryby, bo mój podbierak jednak malutki :D Ale nie, on się zaczął upierać, że ryba wymiarowa, że ze dwa filety by były, że trzeba brać... Ja mu na to, że łowię dla przyjemności i ją wypuszczę. On swoje, jeszcze twierdzi, że staw wcale no kill nie jest :D Podjął jeszcze jedną próbę, poprosił, żebym dał mu tę rybę, że "u nas" to takie na mięso się bierze i przy okazji wyjął worek, że nikt nie będzie wiedział. Karpia wypuściłem, ale musiałem pertraktować aby nie wracać do Boguchwały na nogach :P Skończyło się na tym, że podzieliłem się ananasową kukurydzą cukka oraz zanętą. "Pan" stwierdził, że złowi sobie sam...

[ATTACH=CONFIG]22132[/ATTACH]

Siedzieliśmy we trójkę prawie na przeciwko Ciebie;-) Ten Jegomość szybciutko przyleciał do nas bardzo zdenerwowany, że "8 porcji" uciekło, bo mu nie chciałeś tego karpia dać. W ręku faktycznie miał mocno zbitą zanętę ;-) Pan ciut wprawiony twierdził, że jest tutejszy i może zabierać z jedynki, a strażników zna i się nie boi ;-) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jogo widze,że dobrze kombinujesz, to mógł być on,bo też widziałem,że on i jego znajomi lubią w las z rybkami uciekać i do domu,bo mają niedaleko. Ale to tak dwa lata wstecz bo tam teraz często nie bywam,jak dla mnie łowisko się popsuło, z braniami bardzo słabo. Teraz to nie wiadomo czy o niego chodzi, ale takich tam nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na którym stawie można fajnie połowić na spławik?

Ryby jakie mnie interesują to karasie, karpiki i płotki.

Jaki grunt mniej więcej ustawić i na jakiej odległości łowić?

Czy spławik stały 1gr wystarczy czy może jakiś waggler?

Proszę o jakieś podpowiedzi, ponieważ jestem początkujący.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapoznałeś się z regulaminem łowiska? Są amury na każdym stawie. Sum tylko na 1 stawie bodajże. Amury wolno brać poza łowiskiem nr 1 czyli "no kill" ale ten zakaz na tym łowisku nie dotyczy sumów tylko i wyłącznie. Pozdrawiam, połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam miejsca gdzie mógłbym się wybrać na 2-3 dni na rybki pod namiot. Docelowo wybrałem Czarną Sędziszowską ale czy na Weryni też jest możliwość rozbicia namiotu i spędzenia tam pewnego czasu w ciszy i spokoju.

Muszę jeszcze dopisać że znam te stawy wyłącznie z filmiku Lucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze jest możliwość rozbicia namiotu a i na nocach nie ma tam zbyt wiele osób, niekiedy nie ma nikogo wiec jest cisza i spokoj. Od razu zaznaczam ze wylacznie na stawie nr. 1 jest zakaz połowu w nocy! Szczerze powiedziawszy to szału na pozostałych stawach nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.