Skocz do zawartości

Jezioro Nielisz


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

Co ty masz z tym karaniem i pilnowaniem ? może jeszcze fotoradary ? To musi się zmienić mentalność ludzi !!!

Myślisz że każdemu będą wysyłac takie zestawienia ? Po to są zebrania na których takie sprawy są przedstawiane a może za kolejne kilkadziesiąt tyś. zatrudnią kogoś kto będzie odpowiadał na indywidualne emaile bo raz do roku nie ma zamiaru iść na zebranie gdzie według statutu takie sprawy są przedstawiane.Widzę że masz stare podejscie karać, karać, pilnować może jeszcze podsłuch ? Może lepiej edukować ?

Kończę tą dyskusję bo to nie jest dla niej miejsce.

Pzd

- - - Updated - - -

Mylisz się, właśnie jest odwrotnie :D.

A to nie wiedziałem. Cały czas są na tym OS ? Ja 2 lata temu jeździłem na SAN w Łączkach i nigdy nikt mnie nie kontrolował więc czyżby kosztem OS opuszczali inne łowiska ?

Podczas pobytu na Solinie przez dwa tygodnie raz na Rajskim miałem kontrolę PSR.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEhe, ale sie chłopie zapętliłeś. Skoro mentalność ludzi się nie zmienia to trzeba ją zmienić w inny sposób.

Masz podejście z zeszłej epoki bo wydaje ci się że mentalność się zmieni. Tak jak się zmienia mentalność PZW od wielu lat. Nie po to płace składki że by je ktoś przejadał. Chcesz coś zrobić to idź na zebranie i zapytaj o budżet. Zobaczymy jaką dostaniesz odpowiedź. Sprawdź sobie przede wszystkim jakie to są kolosalne pieniądze i ile faktycznie poszło na zarybienia i wędkarstwo. Na nieliszu nawet normalnego slipu dla łodzi nie ma a dojazd nawet autem terenowym z łódką na przyczepce jest często niemożliwy. Jak się coś zmieniło to niech ktoś mnie poprawi.

Zresztą brak slipów dotyczy większości zbiorników w polsce. To nie tylko problem Nelisza.

Z tego co pamiętam to na klimkówce był piękny slip asfaltowy daleko w wodę, szkoda tylko że zamknięty na szlaban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja byłem na zebraniu koła i wiem jaki jest jego budżet, natomiast budżet okręgu jest przedstawiany na zebraniu prezesów kół bo po tą są wybierani żeby w nich uczestniczyć, zapytaj prezesa swojego koła.Jak nie wiesz to 2 lata temu była kontrola z ZG z Warszawy bo też ktoś zgłosił że jego pieniądze są przejadane i jakoś nic nie wykryto a osoba która tak krzyczała sama potem prosiła żeby nie była sądzona za pomówienia, żeby kogoś posądzać trzeba mieć twarde dowody. Ale karajmy, karajmy będzie lepiej:p.Stara zasada mówi że lepiej zapobiegać niż leczyć.

I jeszcze raz PZW to wędkarze ! także twoja osoba ! więc jak twierdzisz że w PZW mentalność się nie zmienia to twoja równierz. Chyba że nie jesteś członkiem PZW to wtedy co innego.

Pzd

Edytowane przez redfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź śmieszny. Kontrola PZW przez PZW. To jest dopiero ewenement na skale Europejską.

Pamiętaj że PZW to nie tylko wędkarze.

A mając na myśli mentalność PZW chodzi mi o zarząd właśnie a nie o szarych uczestników.

- - - Updated - - -

A ktoś sie orientuje czy na NIeliszu pojawiły się jakieś nowe miejsca do slipowania łodzi?

Edytowane przez robbox4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gochu, a jak wygląda sprawa z opłatami na ten zbiornik dla nas (czyli okr. Rzeszów)? Z tego co wywnioskowałem z wypowiedzi kol. @robbox4, to jest to zbiornik z dodatkową opłatą. Wiesz może ile wynoszą zezwolenia na wędkowanie tam? Wiesz może coś o karpiach/amurach z tego zbiornika? Fajnie to wszystko wygląda póki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie porozumienie podobnie jak my w tarnobrzeskim na ogólnodostępne wody nizinne, więc na nielisz dopłata 60zl roczna, jeżeli chcesz mogę Ci podać kontakt do p. Matuszewskiego u którego opłacisz zezwolenie na miejscu w Nieliszu.

Co do karpii, amurow i miejscowek pisałem na poprzedniej stronie i bardzo proszę kolegę Gochu o jakieś wskazówki.

Edytowane przez Lukasz_st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło w kilku postach pytanie o miejsca do slipowania na Nieliszu ,więc podam kilka informacji na ten temat. Jedna zła ,bo ubyło jedno miejsce do wodowania obok"Józefa", powodem było umocnienie tego brzegu kamieniami,ponieważ było ciągle podmywane przez falę,co już uniemożliwiało wodowanie.Teraz dobra,że będzie budowany duży pomost (około 80m.)do cumowania łodzi i miejsce do ich wodowania.Powstanie on na starym miejscu do wodowania, od strony Nawozu.Z tego co wiem pomost ma być wybudowany do października tego roku.Kolejny pomost ma stanąć od strony Nielisza(zjazd obok hotelu Marina)ten pomost ma być wybudowany przez Gminę Nielisz.Jeśli chodzi o pływanie na silnikach spalinowych w okresie lipca i sierpnia,to nie zła wola i chęć zakazywania ze strony okręgu Zamość,ale wywalczona możliwość.Ekolodzy chcieli by objąć strefą ciszy jak największy obszar zbiornika i to oni narzucają warunki.A to ,że pływamy na spalinówkach cały sezon to tak zwana "cicha umowa",należy zachowywać minimum kultury i nie przeszkadzać innym użytkownikom tej wody naszym pływaniem.Jeśli chodzi o moje zdanie na temat pływania na elektryku to może być ona niebezpieczna w skrajnych warunkach pogodowych sam przeżyłem kilka horrorów kiedy nagle zmieniła się pogoda i nie mogłem wrócić do brzegu bo duża fala a za mało mocy.Mimo wszelkich za i przeciw które wynikły w tym temacie zapraszam kolegów z PSW do Nielisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie na spalinowych można pływać tylko w lipcu i w sierpniu. W ubiegłym roku nikt się nie czepiał spalinowych w innych miesiącach, choć mnie denerwują ścigacze po kilkadziesiąt lub więcej koni. Zauważyłem wzrost populacji jazia na tym zbiorniku. Na wiosnę kilka ryb pow. 50 cm, a kolega trafił na wahadełko 62cm. Pozdrawiam z Zamościa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... sam przeżyłem kilka horrorów kiedy nagle zmieniła się pogoda i nie mogłem wrócić do brzegu bo duża fala a za mało mocy....

Dokładnie tylko o to mi chodziło.

Sam to przeżyłem na NIeliszu własnie. Dobrze że akurat w tym nieszczęsnym momencie miałem bardzo mocny silnik elektryczny i 40 ostatnich metrów do brzegu było płytko, inaczej fala by nas zmiotła a pogoda zmieniła się błyskawicznie.

Nie chodzi mi o pływanie w ślizgu a o zwykły zapas bezpieczeństwa. Jak wiadomo z wodą nie ma żartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję przesunąć granicę Podkarpacia aż po Lublin i pojechać nad Nielisz i świętować tam kolejne urodziny PSW ;)

Raczej granic Podkarpacia nie zmienimy,ale koledzy z PSW mogą je przekraczać i myślę,że dobrym pomysłem było by spotkać się w Nieliszu.Ci którzy przyjeżdżają wiedzą ,że wody i ryb tu nie brakuje.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Padło na Wieprz, za mało czasu na Nielisz.

Wypad w miarę udany. Co prawda ja nie złowiłem dużo, ale kolega z którym byłem przegrał walkę z życiowym pstrągiem.

Ja niestety popełniłem błąd taktyczny, ryba brała na woblery dużo lepiej niż na nimfę.

Za to miałem kilka bardzo kolorowych rybek i jeden pstrąg baardzo duży niestety uwolnił sie z haczyka, przynęta streamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój znajomy wrócił z Nielisza, 3 dni pływania, jeden sensowny szczupły(troche ponad 70) i kilka 50-60 i kilka przyzwoitych pasiaków. Feederowcy ciągnęli ładne leszcze, generalnie na +, chociarz jak zwykle na weekend oblężenie. Nielisz to piękna woda, presja spora ale i zbiornik mały nie jest. Ja kilkanaście razy w roku poluje na leszcze, zbiornik potrafi zaskakiwać, w zeszłym roku w największy skwar, temparatura grubo powyżej 30, od 10 rano do 18 złowiliśmy 25 kg leszczy(najmniejszy miał 52 cm, największy 65), w nocy zaś kilka delikatnych brań. Takich przykładów jest znacznie więcej dlatego tak lubię tą wodę, pozdrowionka

kleniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Nieliszu szczupaki łowione są sporadycznie ,bardzo słabo reagują na przynęty .Myślę że są osłabione po intensywnym tarle , złowione ryby w większości były wytarte.Na innych zbiornikach to co mi wiadomo sytuacja jest podobna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, może ktoś podpowie gdzie najlepiej podjechac autem z możliwością nocowania na NIeliszu?

Chce zwodować ponton po południu i popływać do późnego wieczora, i na drugi dzień rano, ale nie chce mi sie bardzo pilnowac pontonu w nocy, wiec najlepiej jak bym mogł go przyciągnąć do samochodu na noc.

Moze ktos cos zaproponuje? najlepiej na mapie google. Dzieki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.