Skocz do zawartości

Tanew


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesuje mnie to, czy w rejonie Harasiuków - Ulanowa mogę łowić na Tanwi ze znaczkami pzw Rzeszów.Niby na mapie to jeszcze byłe rzeszowskie. Nie mam kompletnego doświadczenia w połowach w tym regionie a na stronach pzw nie dowiedziałem się nic więc pytam was.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łowiłem na Tanwi kilka razy, właśnie w Harasiukach, rano wypad na grzyby , potem łowienie, ogólnie woda fajna, przeważnie dosyć silny uciąg , nie jest zbyt głęboka, można swobodnie brodzić, wiele osób spływa tą rzeką pontonami kajakami itp, nie wiem czy to prawda ale to co słyszałem to Tanew jest jedną z najczystrzych rzek w Polsce, ostatni raz byłem tam z 3-4 lata temu. Jadąc nad tanew z Rzeszowa przejeżdża się przez Krzeszów, gdzie jest odc. sanu na którym można połowić mając składke Rzeszów, także jak Tanew nie wypali można na san pojechać w drodze powrotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nizinny Tanew jest Zamojski i można na nim łowić korzystając z porozumienia pomiędzy Rzeszowem, a Zamościem; koniecznym warunkiem jest posiadanie zezwolenia na wody Zamość - ja odebrałem na Akacjowej (oczywiście za darmo). Ale wydaje mi się, że w Twoim przypadku samo opłacenie wód Rzeszowskich niewiele Ci da - owszem, możesz łowić na wodach Rzeszowskich ale nie należysz do okręgu Rzeszów tylko do okręgu Krosno, z którym Zamość nie ma porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Potwierdzam , Tanew aż do ujścia należy pod Zamość, czego nie wiedzą nawet miejscowi z którymi rozmawiałem i nie dało im się tego wytłumaczyć że to juz nie okreg Tarnobrzeski.

Chyba nie tylko miejscowi nie wiedzą. Ja o to pytałem kiedyś na Akacjowej, przy okazji opłat i tam mi powiedziano, że Tanew w okolicach Ulanowa należy pod Tarnobrzeg.:confused:

Często tam bywam, więc w tym roku pobrałem grzecznie rejestr tarnobrzeski i mam już kilka wpisów z tamtych stron. I byłby kłopot jak się PSR napatoczy.

A teraz sprawdziłem "u źródła" czyli na stronie PZW Tarnobrzeg i Zamość.

No i Tomass ma 100% racji: cała Tanew należy pod Zamość. Za to San od jej ujścia do Wisły jest we władaniu Tarnobrzega. Pewnie stąd ta dezinformacja.

Czyli muszę jeszcze się zaopatrzyć w zamojskie zezwolenie. Jeszcze trochę i będę na ryby woził więcej papierów niż przynęt:mad:

A wszystko po to, żeby koledzy prezesi mogli sobie dalej prezesować w pięćdziesięciu okręgach. Jakby im umknęło, że się trochę zmienił podział administracyjny kraju od czasów ich młodości...

Edytowane przez elel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBWÓD RYBACKI RZEKI

TANEW - NR 2 woda Pzw Zamość, Rzeszów ma porozumienie na wody nizinne, rejestr do pobrania pod tym linkiem

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/56/cms/szablony/7722/pliki/rejestr_okresowy.pdf

- od ujścia rzeki Złota Nitka do ujścia do rzeki san w Ulanowie wraz z pozostałymi dopływami oraz zbiornik Bojary wody nizinne

Radze sobie wejść na dane okręgi i trochę poczytać przez jakie dana rzeka płynie to nie trudne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze sobie wejść na dane okręgi i trochę poczytać przez jakie dana rzeka płynie to nie trudne :)

No tak, masz rację Dred - czytać każdy z nas umie. W obowiązującym nas regulaminie amatorskiego połowu jest też zapis mówiący o tym, że mam obowiązek dowiedzieć się do kogo należy woda, na którą się wybieram.

I tylko taka myśl spokoju mi nie daje: czy jak się "dowiedziałem" w siedzibie Zarządu Okręgu PZW to wystarczy? Jak widać nie, bo ciężko by mi było udowodnić w razie kontroli, że ktoś mi coś głupiego powiedział.

Co do podanego linka do zamojskiego rejestru: jesteś pewien, że można takiego użyć? Jest na nim wyraźnie napisane, że obowiązuje tylko dla "pozwoleń czasowych", a my na mocy porozumienia to chyba mamy "stałe pozwolenie". Więc według mnie trzeba jednak pobrać książeczkę z Okręgu.

I wtedy już można z czystym sumieniem złowić i wypuścić parę kleników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

To jest normalnie katanotastrofa. Żeby sobie połowić w ujściu Tanwi do Sanu (bardzo dawno tam nie byłem) to trzeba mieć pozwolenie z trzech okręgów. Co z tego że mam porozumienie Tgb i Zamość, jak nie ma Rzeszowa, a nie wiem dokładnie na którym metrze jest granica;), i jak przejdę 10 metrów na inną miejscówkę to kłusuję. Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ale zróbmy coś z tym koledzy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

W tym roku PZW Tarnobrzeg ma porozumienie z Zamościem na tą rzekę .

Czy jest sens próbować tam za pstrągiem ?

Podobno okręg Zamość to okręg na wysokim poziomie .

Jednak obilo mi się o uszy że tam same jakieś niedobitki pstrągów .

Jesli ktoś ma jakieś informacje prosił bym o odpowiedź lub priv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.