Skocz do zawartości

Kulki proteinowe domowej roboty.


Rekomendowane odpowiedzi

Mix 50/50 to w zasadzie mąki : sojowa, kukurydziana , semolina , proteiny mleczne i bird food . Chyba jeszcze jakieś aktywatory. Jest on stworzony do długotrwałego nęcenia na zasadzie mieszania go z innym , lepszym mixem (np. Fish mix). W zasadzie to jest to najtańsza mieszanka w odpowiednich ilościach! Ja robię wszystko sam od początku i wiem co mam choć nie zawsze wychodzi tak jak chcę! jednak zachęcam do komponowania mixów samemu choćby z przepisów zamieszczanych na stronach producentów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jakieś tam doświadczenie mam, bo raz kulałem kulki z kolegą, z kupnego mixu firmy z Mielca - Karp Fan-a.

Porobiliśmy parę błędów, popękały nam, do tego nie bardzo chciały się rollować, ale jakoś dokręciliśmy, wysuszyliśmy.

Te lepsze, mniej popękane, które dało się nałożyć na włos, wrzuciliśmy sobie do dipów, bo same kulki miały dość słaby zapach. Czasem na nie łowiliśmy, dały mi jedną rybę - mojego pierwszego w życiu amura, na około 60cm.

Ale potem tak nie nabrały dipu, który też nie był 1 klasy, bo to wtedy nie wiedziało się, co się kupuje za bardzo, to przy PRZEWIERCANIU pękały w pół, nie mówiąc już o przebijaniu igłą;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar robić kuleczki ;D czy do tych składników :

30% mąki kukurydzianej

20% mąki pszennej

20% kaszy manny

10% kaszy kukurydzianej

10% mąki ziemniaczanej

10% mleka w proszku

Czy warto dodać Bio Aktywator Karp -Fana Truskawka ?

To będą moje pierwsze kuleczki , jak myślicie przepis dobry ; D ? I jakie kulasy z tego wyjdą pływające czy tonące ? TO SĄ PIERWSZE KULECZKI KTÓRE BĘDĘ ROBIŁ WIĘĆ JESTEM W TYCH SPRAWACH ŁYSY!

C&R

Edytowane przez Marcin97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do Marcina . Kulaski na bank wyjdą tonące ale dodaj jeszce ze 20 % mąki rybnej. Będą dużo atrakcyjniejsze!

@Uchal - a byłbyś chętny podzielić się tutaj, bądź na pw Twoją mieszanką, którą stosujesz do wyrobu kulek:)?

Kilka przepisów jest w moim blogu pt. kręcenie kulasów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie do kulających mianowicie czy ktoś z was zaopatruje się w komponęty do produkcji mączki rybne krewetkowe, sojowe, serwatki czy kukurydziane w dużych opakowaniach typu 25kg w worku. Mam ochotę nabyć duże ilości tylko nie wiem gdzie się w nie zaopatrzyc. Znacie w okolicy Rzeszowa jakieś mieszalnie które takowe komponęty sprzedają?? Ciekaw jestem czy któryś z Was takie ilości kupuje??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... Odniosę się do wątku kulek własnej roboty a raczej opowiem jak to u mnie było . Może się te informacje przydadzą miłośnikom własnych kulek. Otóż przetestowałem kilkadziesiąt różnego rodzaju miksów począwszy od kupnych firmowych drogich lub tańszych po miksy własnej kompozycji. Ale zanim o miksach to jaki był cel ?. Chciałem wykonać domowym sposobem kulkę która najbardziej upodobni się walorami do naturalnego pożywienia karpi. Czyli nie owoce , nie słodycz , raczej coś korzennego + małże , skorupiaki ....itd. Na początku kombinowałem na dwa fronty , czyli kupny miks drogi np. CLUB MIX z Solara zmieszany 50/50 z tańszym miksem ale odpowiadającym nucie smakowo zapachowej . Efekty : Na niektóre wody rewelacja , ale tylko na niektóre. Obok tych firmowych produkcji próbowałem skomponować własny miks z ogólno dostępnych mączek cały czas skupiając się na tym aby upodobnić kulkę czy to zanętową czy przynętową do naturalnego pokarmu. Miliony kombinacji obliczeń , dozowania komponentów, eksperymenty niczym z laboratorium Akademii Nauk . Efekt : taki sam jak w przypadku w/w. czyli : na niektóre wody rewelacja. Niekończące się próby i doświadczenia na różnego rodzaju komponentach doprowadziły do sytuacji że śmiało mógłbym powiedzieć że wszystkie rozumy pozjadałem , tym bardziej że coraz to nowsze informacje docierały do mojej głowy . W pewnym momencie doszedłem do wniosku że może by kulki robił na bazie mieszanki mielonego lub mączki z pelletu + pasza dla świń ??? :eek:.... Któregoś dnia powiedziałem sobie dość. Dość eksperymentów ! ....... Taka mi myśl przyszła do głowy że może nie o kulkę chodzi ? Może kulki każde są dobre bez względu na użyte komponenty. Odpuściłem produkcję masową , a skupiłem się bardziej na wykorzystaniu danej kulki , sposobie nęcenia , podania zanęty ...oraz tu ważne : zacząłem zastanawiać się nad taką kwestią : w skrócie podam temat : .... dobór przynęty (kulki) do dna łowiska . Czyli twarde dno lub muł , namułek ....itd...itd

Od 2 poprzednich sezonów wykonuję kulki (zanętowo-przynetowe) na bazie miksu polskiego producenta podrasowując je własnej produkcji robin-redem . Efekt ....jest taki że ten prosty miks (squid) + robin red (własny) a z tych komponentów kulki sprawdziły się we wszystkich łowiskach na jakich łowiłem i nie tylko ja ale wszystkim kolegom z naszego klubu . Bardziej myśląc i badając miejsce położenia zestawów i doboru kulek do tych miejsc.Karpie i nie tylko..... chętnie pobierają takie kulki i jakoś tak się dzieje że łowię coraz większe sztuki.

Reasumując życzę wszystkim świetnych łownych kulek....!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mączkę kuku kupisz w hurtowni w Łańcucie. Hurtownia Bafra pakowana po 0,5kg.

A tu kolega świetnie opisał produkcje Robin-Reda we własnym zakresie. Po co przepłacać ponad 35 zł za 0,5 kg.

Aktualności

A tak na marginesie, przeczytaj dokładnie to co napisał @adasio a w szczególności od tego momentu "Taka mi myśl przyszła do głowy że może nie o

Edytowane przez kubus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Bardziej myśląc i badając miejsce położenia zestawów i doboru kulek do tych miejsc.Karpie i nie tylko..... chętnie pobierają takie kulki i jakoś tak się dzieje że łowię coraz większe sztuki.

Reasumując życzę wszystkim świetnych łownych kulek....!

Dokładnie. Forsuję tą teorię wśród znajomych. Jeśli jest eleganckie, piaszczyste równe dno to można sobie rzucić płaskim koszyczkiem do methody, z krótki miękkim przyponem i np na tym kuku lub pęczek białych, jeśli piasek ale dno nierówne, można próbować z pop upem ale tak maks 2cm od dna...A spróbuj to samo wrzucić w muliste dno, gdzie warstwa mulu sięga nawet 20 cm - efekty zerowe, bo wszystko się zapadnie w muł i najlepsza kulka Ci w tym nie pomoże. Do tego dodaj jeszcze uciąg wody - jeśli to rzeka, no i oczywiście czy w ogóle warunki atmosferyczne pozwalają na żerowanie białej, dużej ryby. Dlatego ja uważam, że bardziej należy kombinować ze sposobem podania przynęty, zanęty, z długością oraz typem przyponów itp dostosowanym do dna w danym łowisku, a przede wszystkim znaleźć (jeśli jest to łowisko o dużej powierzchni lustra wody) gdzie ryba w obecnej porze dnia, roku, miesiąca żeruje. A przynęta i jej rodzaj jest ostatnim elementem układanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tak ... Używałem mix Solara Squid Octopus oraz ClubMix. Być może komuś sprawdziły się kulki na tych mixach i bardzo dobrze ...Dodam iż łowiłem na kulki z tych mixów na kilku łowiskach i efekty były takie same jak łowienie, nęcenie kulkami na bazie squida ale mix np. z Trapera lub z FishFooda. Kompletnie nie było różnicy . Jedynie cenowo wychodzi taniej ten polski produkt. Ale być może są inne czynniki które bardziej precyzyjnie decydują o efektach ???

Reasumując ... Kulki na bazie 100% mix Solara czy to squid czy clubmix w porównaniu z kulkami na bazie squida ale np. z fishfooda czy jakiego kolwiek innego producenta wychodzą u mnie tak samo ..jeśli chodzi o złowione na te kulki ryby. Cenowo różnica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Koledzy karpiarze, mam do was pytanie odnośnie pokarmu dla ptaków (nectarblend). Czy ktoś z Was stosuje go w miksie własnych kulek i może podzielić się własnymi opiniami na temat wpływu tego dodatku na skuteczność, pracę bądź inne właściwości kulki?

W internecie można znaleźć wiele opinii pozytywnych na temat tego dodatku, czy faktycznie jest on taki bardzo dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam:)

Chłopaki doszła do mnie paczuszka z kilogramami komponentów :D, przez zimę chcę coś pokombinować z miksami i zrobić kilka-kilkanaście kilo kuleczek zapasu na przyszły sezon ;) A moje pytanie tyczy się konserwantu! Nigdy nie dodawałem go do kulasów, ile dajecie ml na kg miksu :confused:

Dzięki i pozdro :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.