Skocz do zawartości

Kołowrotek do szczupakówki.


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kołowrotka który przeżyje minimum 2-3 sezony bez większych awarii, zakładając stosowanie pletki i przynęt stawiających dość duży opór. Pasuje jeszcze żeby pasował do kijka robinson tritium pike jig 270 cm 30g. A koszt jaki mogę ponieść to 150 do jak uda mi się dozbierać 200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i odłożę zakup młynka na wakacje jak trochę sobie zarobie. I tu wejdzie w grę już grubsza kasa( ale bez przesady) więc bez jakiegoś limitu cenowego co polecacie do przysłowiowej twardej orki. Myślałem o pennie slamerze ale nie jest to zbyt urodziwy młynek a to sobie cenie, więc szukam czegoś innego. Na razie mój stary robinson jasper jeszcze jakoś sobie daje rady więc chyba przetrzyma do wakacji. Sory za ten dodatkowy post wcisnąłem coś przypadkiem.

Edytowane przez wróg publiczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pena tylko 260, ale z tą kulturą pracy to nie jest do końca tak. Po kilku wyjazdach i całodniowym kręceniu trochę zaczął szumieć, ale jak się dotarł, chodzi idealnie, płynnie, nie szumi, a go nie oszczędzam. Marcin ma identyczny kołowrotek, też nim "orze" i miał taką samą sytuację z tym "dotarciem". Jedyne co może przeszkadzać, to jego waga, a taka 460-tka, to już parę dkg będzie miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salina może być. Ma fajną pracę ale oddawałem ją już do serwisu na gwarancji. Jej spasowanie rotora i rolki nie jest najlepsze. Według mnie najlepiej byłoby gdybyś uzbierał te 450 zł i kupił Daiwe Emblem albo TD. Mój tato ma dwa emblemy i TD i suuper spisują mu się do nawet cięższych zastosowań niż Ty potrzebujesz.Ja rzadko łowię na ciężko, zazwyczaj na jesieni. Do lajta mam podpiętego Stradica Fh 2500 i zastanawiam się nad kupnem modelu 4000 na ciężej pod bolka i pod gumkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się to tematu, kupiłem kołowrotek Okuma Impact 30 FD (wydaje mi się bardzo mały jak na 30) do wędki o wyrzucie 5-25 gram, i przy przynętach około 10 gramowych zaczyna się nim ciężko kręcić, nie mam natomiast problemu w kręceniu Robinsonem (szajs) chyba 40, moje pytanie brzmi czy wymienić na Impact 35 FD czy może inny w podobnej cenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.