Skocz do zawartości

Serwis, naprawa kołowrotków


donkaletone

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zajmuje się ktoś w Rzeszowie serwisem kołowrotków? Nie mam ciężkiej roboty do zrobienia, wystarczy go przesmarować na zimę po sezonie. W sumie młynki służą mi od lipca, i chciałbym dowiedzieć się czy nie porobiło się w środku coś niepokojącego, bo nie są to jakieś mega drogie młynki a raczej tani sprzęt od SPRO :)

No i pewnie ojciec będzie chciał zrobić ze swoimi porządek, także dwa młynki ABU do zrobienia będą.

No chyba, że ktoś z forumowiczów zna się na takich prostych rzeczach. Nie są to kołowrotki uszkodzone, tylko pasuje je przesmarować i doglądnąć czy coś przypadkiem nie nawala. Bo szkoda rybkę w przyszłym sezonie stracić :)

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu już nie jestem ci w stanie nic doradzić. Kupiłem w zeszłym sezonie FD935iZ, ale żadnych zapasowych części czy też podkładek w opakowaniu nie było. Młynek jest OK. W sumie mam ich sporo i to tych renomowanych firm, ale na w/w. lubie wędkować. Ciekawi mnie po jakim czasie ci się wytarła ta podkładeczka. Jeśli chodzi o teflon to jest on koloru czysto białego i jak weźmiesz taką podkładkę w palce to jest ona śliska w dotyku.

Ta podkładka wytarła sie mi po dwóch sezonach ostrego katowania go na lekkim i średnim spininngowaniu. Jest to nieuniknione, ale pierwszą usterką było przecięcie na pół rolki prowadzącej żyłkę(na plecinki i inne tam podobne nie łowię...jeszcze;)). Taka wada tego kręcioła i na pewno bedziesz miał to samo. A ta podkładka jest(była) bardzo cieniutka i prawie przeżroczysta.

@peres- dzięki za link!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta podkładka wytarła sie mi po dwóch sezonach ostrego katowania go na lekkim i średnim spininngowaniu. Jest to nieuniknione, ale pierwszą usterką było przecięcie na pół rolki prowadzącej żyłkę

Zastanowiło mni to bardzo. Najlepszy flagowy kolowrotek dość dobrej firmy i coś takiego. Nie sposób tego nie skomentować. Przypuszczalnie na rolkę prowadzącą żyłkę użyto lichego materiału, a to azotowanie powierzchni rolki też było kiepskie. Inna sprawa, że często przy intensywnym użytkowaniu w różnych warunkach (mętna woda z dużą ilością osadów i zanieczyszczeń) nie wszystek osad pozostaje na przelotkach, część wędruje właśnie na rolkę oraz pod nią. Z czasem dostanie się do łożyska pod rolką powodując najpierw jego częściową blokadę by po jakimś czasie zablokować łożysko całkowicie. Wtedy to nieruchoma wówczas rolka zostaje potrakrowana żyłką, plecionką z osadami, a to działa na nią jak piłowanie pilnikiem. Skutki są takie jak napisałeś. Już kiedyś pisałem o tym by od czasu do czasu nad wodą podczas wędkowania lub nawet na sam jego koniec przeczyścić żyłkę przepuszczając ją przez kawałek naciętej filcowej kostki nasączonej płynem do mycia naczyń. Wówczas i żyłka będzie dłużej służyła i rolka kołowrotka również. Od czasu do czasu należy też rozebrać rolkę wymyć ją wraz z łożyskiem np. WD40, po usunięciu znaieczyszczeń dokładnie wytrzeć do sucha i wpuścić na łożysko kropelkę oliwki zegarmistrzowskiej. Jeśli o tym będziemy pamiętać kręciołek nie powinien sprawiać kłopotów. Pozd....;)

- - - Updated - - -

warto gościa zrobić naszym forumowym serwisantem :D;)

Nie tak oficjalnie Panowie. Fiskus i nasz minister finansów tylko czekają z nowymi podatkami. A lubię Przemka i nie życzył bym mu użerania się z w/w.;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak warto gości zrobić naszym forumowym serwisantem :D;)

Jestem za, może jakieś zniżki dla forumowiczów :) ? Mam złe doświadczenia z serwisami gwarancyjnymi kołowrotków, praktycznie żadna moja reklamacja nie została poprawnie załatwiona poza drobnymi wyjątkami, im bardziej znana firma tym gorzej..

Wysłano z Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Odebrałem dziś kolejne kołowrotki od Przemka, w zasadzie co tu mówić, mistrz !! ;) Chodzą super, luzy pokasowane z wyczuciem do poziomu na jakim powinny być(niezupełnie na beton!!), wyczyszczone również od zewnątrz-po prostu widać, że Przemek się stara :)

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
No to Power Pro przy tej średnicy taka nie jest:) Jeżeli chcesz dobrą plecionkę przy tej średnicy to weź Spiderwire. 6lbs wytrzymała czterogodzinne zmagania z sumem.

jestem nowy na forum a bardzo pilnie jest mi potrzebny numer telefonu do Przemka rozleciał mi sie kołowrotek i w nim nadzieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.