Skocz do zawartości

Kulki proteinowe


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam Panowie!

Przeczytałem kilka artykułów, oglądnąłem kilka filmów i zrodziło się w mojej głowie pytanie mianowicie: czy firmy nadal stosują podział na kulki zanętowe i te przeznaczone na zestaw końcowy.Chciałem zakupić kulasy firmy Dynamite Baits znalazłem stronę szukam interesujących mnie smaków,patrzę jest 1 kg kulek tonący coś koło 40-50 zł szukam informacji na temat czy kulki haczykowe czy jakie a tam nic.Powiem szczerze że mam lekki mętlik w głowie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Dynamit nie ma w swojej ofercie typowo haczykowych kulek. Mają tylko pop-upy i kulki zbalansowane 50/50 (pół kulki tonącej i pół pływającej). Ja nigdy nie używałem typowych haczykowych tonących, zawsze korzystałem z tych z większych opakowań zarówno do nęcenia jak i na włos. Kulki "haczykowe" tonące ma nie wiele firm w większości są to po prostu te same kulki co zanętowe tylko w małych pojemniczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki to nie wszystko w łowieniu karpi i nawet na TB czy Addera można zrobić wyniki. Jeżeli juz chcesz zmieniać firmy zastanów się czy jest sens wydawać tyle kasy na kulki zagranicznych firm, skoro polskie firmy oferuja nam dobrej jakości kulki. Ja ze swojej strony mogę Ci polecić kulki Bandit Baits z serii Power Shot Baits. I do necenia i jako haczykowe. Na włos oczywiście dobrze jest je odpalić czymś. Cena 30zl/kg a nie 60zl i chyba nie było zasiadki żebym czegoś na nie nie złowił. Z tych droższych polecam Star Baits oraz Nikla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... Jeśli chodzi o przetrzymywanie zrobionych kulek na dłużej to jednym z najlepszych sposobów jest zapakowanie próżniowe i zamrożenie.

Z tym może być problem , bo nie wszyscy mają do tego możliwości .Podstawą do długotrwałego trzymania kulek jest ich wysuszenie. U mnie kulki zanętowe suszą się na palecie (sito) ok 4 doby w miejscu suchym. Nie dodaję do kulek konserwantu (chemicznego np. sorbinian potasu) jedynie naturalne czyli np sól . Po wysuszeniu kulki pakuję w opakowania strunowe po miksie i obsypuje je solą. (dot. raczej kulek śmierdzących) Ale generalnie to najlepsze efekty nęcenia miałem wtedy gdy kulki wykonałem na 4 doby przed zasiadką (zasiadka np. od piątku to kulki robię w poniedziałek , choć myślę że spokojnie można by na tydzień przed zasiadką zrobić kulki i je suszyć do zasiadki) potem bezpośrednio z palety spakowałem do woreczków po miksie i na zasiadkę, oraz wtedy gdy na ok dobę przed zasiadką kulki wcześniej zamrożone zostały poddane procesowi rozmrażania. Staram się zabierać na zasiadkę taką porcję kulek zanętowych aby je użyć w 100% i ich nie przywozić z zasiadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam.

grzebiąc w necie, po raz kolejny znalazłem reklamę tegoż produktu:

http://ttcarp.pl/glowna/107-patologia-x1.html

Łowił ktoś na to? Ciekaw jestem czy faktycznie jest to taki złoty środek, jak zachwala producent.

Taak manek to naprawdę jest złoty srodek kup od razu 20 kg spomb i naprzód połowisz tylko karpie powyżej dwadzieścia kilo najlepiej na Lipiu zastanów się człowieku i nie łap się na lep byle jakich producentów za kosmos cenę:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak manek to naprawdę jest złoty srodek kup od razu 20 kg spomb i naprzód połowisz tylko karpie powyżej dwadzieścia kilo najlepiej na Lipiu zastanów się człowieku i nie łap się na lep byle jakich producentów za kosmos cenę:eek:

Radzę kolego, żebyś wyciągnął koreczek i spuścił trochę powietrza bo ci może żyłka pier...ąć i będzie płacz.

Zasadą każdego forum jest dyskusja, a twoja wypowiedź nic nie wniosła.

Że złotych środków NIE MA - jak słusznie zauważył Kolega @robin - to wiem, a pytanie dotyczyło tego czy KTOŚ tego próbował. Jak wnioskuję z twojej odpowiedzi, pytanie nie było kierowane do ciebie, więc tym bardziej nie rozumiem jej sensu. Coś jakby masa energii psu w dupę.

Wracając do meritum, chodzi mi o opinię zwykłych wędkarzy. Raczej nigdy nie sugeruję się reklamą producenta.

Wszelkim frustratom z góry dziękuję za współpracę. Nie trudźcie się.

Jak ktoś korzystał i zechce opisać "wrażenia" :beer::beer:

Edytowane przez manek_rz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @robin, złotego środka nie ma. Nie jest to kulka za którą karpie same będą wyskakiwały na matę. Jej cena wynika z użytych komponentów do jej produkcji. Za nazwą Patologia X1 kryje się kulka która w składzie nie zawiera tanich wypełniaczy jak mąka kukurydziana czy sojowa. Jej główna nuta zapachowa opiera się kilka kultowych i niestety drogich składnikach takich jak Liver Extrakt, Krill i fermentowana krewetka (Belachan) do tego zawiera Extrakt z GLM'a i Corn Steep Liquor i wiele innych fajnych komponentów. O wynikach nie będę pisał, bo zaraz ktoś wyskoczy z kryptoreklamą.

Powiem tylko tyle, że ja ją zawsze mam na jednym włosie, jak i bardzo dużo ludzi którzy łowią na naszych wodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @robin, złotego środka nie ma. Nie jest to kulka za którą karpie same będą wyskakiwały na matę....

To jest właśnie konstruktywna opinia kogoś, kto miał do czynienia z tą kulką. Opinia o którą mi chodziło. I nieważne czy pozytywna czy nie.

:beer: Kolego Mateusz91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulki o których rozmawiacie dziś dotarły jutro bede testował. Ciekawy jest jednak fakt że podobnie jak pisze Mateusz w oryginalnym opisie jest napisane że kulki nie zawierają wypełniaczy takich jak mąka kukurydziana, natomiast na opakowaniu w składzie ta mąka jednak sie znajduje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wypełniacz spełnia jakąś role i czy to jest kukurydzianka czy sojówka, powinna choć w minimalnym stopniu znalezć sie w miksie! Każdy miks jest "zbudowany" z bazy (w/w komponenty) oraz z części głównej+składniki smakowo-zapachowe:D

Czasami baze można zastąpić CLO, sam jeszcze tak nie kombinowałem :D, ale najlepiej poczekajmy na odpowiedz Mateusza, bo sam jestem ciekawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ethical, Jedna partia Patologii X1 poszła ze złymi naklejkami, tymi z tyłu. Jak się nie mylę to w Leaderze są też walnięte. Po prostu te naklejki są do kulek wykonanych na Blade Mixie. Patologia nie ma w składzie sojowej i kukurydzianej :) Masz naklejoną przypadkowo złą naklejkę.

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.