Skocz do zawartości

Wędkowanie podlodowe


Rekomendowane odpowiedzi

@rafaello możesz nadal ruszać na lód.Te kilka dni nie miały praktycznie żadnego wpływu (a jak już to minimalny) na grubość i wytrzymałość lodu .Może na niektórych zbiornikach lekko odpuściło przy brzegu ale to tylko kwestia założenia np. gumiaków i zrobienia większego kroka przy wchodzeniu na lód.Od dzisiaj zapowiadają temperatury na minusie więc powinno systematycznie domrażać.

Może w następną sobotę zorganizujemy sobie jakiś spot podlodowy? Ognisko ,kiełbaska może nawet kociołek się nabije;) .Oczywiście zbiornik do ustalenia...

Dzisiaj kolejne kilka godzin na lodzie.Niestety , okonie brały bardzo słabo.Wymiarowo również kiepściutko gdyż nie udało się przeskoczyć 27cm ...Jutro czas dla rodziny ,od poniedziałku walczę dalej:D.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zlotem, może na okolicznych rzeszowskich łowiskach? W sumie każde pozwala połowić płotki i okonie.

I nieprawdą jest, że 90% wędkujących spod lodu robi to dla mitycznego "obiadku lub kolacji". Lód na zbiornikach a tym bardziej na rzekach to błogosławieństwo dla ryb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słabo tak samo jak u Ciebie Witku, po prostu dziś nie brało. Ilościowo pewnie z 10 Okonków. Nie mniej jednak "fart mormyszkowego nowicjusza" dziś zadziałał i udało mi się złowić 31 cm na wodzie do 1 metra głębokości. Ten Okoń parę postów wyżej ze zbiornika, a dzisiejszy z Zalewu wygląda przy nim jak umyty w wybielaczu. Niestety Szczupak odpłynął w pysku z moją pierwszą mormyszką więc już nie liczę na szczęście.

A może to one miały szczęście że trafiły na mnie a nie na patelnie. :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj kilka godzin na WW , brań sporo ale rozmiarowo jak zwykle marnie. Dopóki padał śnieg okonie dobrze współpracowały , kiedy się rozpogodziło brań jak na lekarstwo .Jutro zapewne ruszę z samego rana , tylko jeszcze nie wiem czy będzie to WW czy Czarna Sędziszowska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorne wędkowanie co ciekawe przez cale popołudnie brania były sporadyczne a gdy juz nic nie było widać branie za braniem szkoda że nie miałem latarki na zdjęciu rybki złowione w przeciągu godziny

Rybki wróciły do wody

Usunięto załącznik

Edytowane przez tomek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwilż na całego ale jeszcze ze 2-3 dni spokojnie wejdzie na lód ,potem to już na własne ryzyko;). Lód przeźroczysty i coraz bardziej popękany ale nadal twardy.Na WW od wtorku ubyło go może z ...1cm.Trochę rano przysnąłem ,zaplanowałem sobie być na lodzie ok.7.oo a stanąłem ok. 8.3o .Brania dobre ale do chwili kiedy to słońce przebiło się przez chmury ,potem kiepsko.Pomimo to udało się złowić kilkanaście okoni ,kilka jazgarzy oraz cztery płotki ,największa miał ok. 25cm.

Jutro znowu na lód ,trzeba korzystać bo patrząc po pogodzie to zapewne ostatnie dni z podlodówką...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.