Skocz do zawartości

Przynęty kleniowe


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka różnych przynęt kleniowo-jaziowych m.in Andrzeja Lipińskiego.

Chrabaszcze sa bardzo skuteczną przynętą w lecie. Obławiałem San, rzucając pod wierzby brania natychmiastowe po uderzeniu w lustro wody. Ciężko zaciąć, ale brań naprawdę nie brakuje. Nie zdarzyło się jednak jeszcze nic większego na te chrabąszcze a łowiłem na nie w tamtym roku.

W tym roku kleni na sanie jeszcze nie łowiłem, ale na lubaczówce spisał się najlepiej Salmo Tiny w naturalnym kolorze chrabaszcza majowego.

Dziś zamówiłem do testu brombe oraz wyżej wspomnianego insecta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jest jeszcze typek spod Krosna który robi wobki o nazwie HEGEMON, kilka aukcji można znaleźć na alledrogo i zapytać o cały katalog. Te Hegemonki baardzo lubią kleniki lecz mają jedna wadę a mianowicie sezon, max dwa użytkowania i mają tendencje do wypadania sterów gdyż prawdopodobnie są wykonane z pianki i lakier nie jest dokładnie położony wokół steru.

Witam serdecznie! Jestem producentem woblerów Hegemon i potwierdzam to co napisał ryba7.

W pierwszych woblerkach stery czasami wypadały, ponieważ używałem twardego kleju, który jednak z czasem stawał się kruchy.

Problem oczywiście został wyeliminowany. Zmieniłem nie tylko klej, ale i sposób wklejania i przygotowania sterów.

Niestety nie mogę zdradzić tutaj tajników, ponieważ mogła by na tym skorzystać konkurencja. Daję jednak gwarancję ,

że stery są bardzo solidnie wklejone. Przeprowadziłem wiele testów i bez wątpienia wybrałem najlepsze rozwiązanie.

Co prawda czasochłonne, ale stawiam na jakość nie ilość, aby móc być dumnym z woblerków.

Nikt już się skarży na wypadające stery, a wobki są wodowane przez klientów i kolegów bardzo czesto.

Sam również daję im popalić bo jestem na rybach średnio 5 razy w tygodniu.

A co do skuteczności to ... nigdy nie było z tym problemów :) W załączniku klenik, bolek i jazik z ostatnich wypadów.

Wszystkie rzecz jasna wróciły do wody i oby dalej tam były :) Pozdrawiam Kuba.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka tych przynęt ale przyznam, że jeszcze nigdy nic nie złowiłem ale może dlatego że te przynęty nie są moimi podstawowymi a pudełku. Jak je kupowałem wyglądały mi na trochę mniejsze a tak naprawdę to spore przynęty tym mega chrabąszczem to prawie San przerzucam:D Wykonanie bardzo staranne, praca niczego sobie a i cena przyzwoita. Gruby kaliber (mam te z 2 i 3 zdj.), przynajmniej ja takie kupiłem, ten z pierwszej fotki wygląda na maluszka:rolleyes:.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"WOBLERY Z PODKARPACIA" -łowił ktoś na to, wiadomo kto to robi? dostałem w gratisie i nie miałem jeszcze czasu przetestować. :)

WOBLERY Z PODKARPACIA-PRZELEWOWE KLEŃ,JAŻ-KOMPLET (2481598052) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Edit:

VeJeK, Alaski dorado wydają mi się pewniejszymi przynętami, Tiny czasami są łowne a tydzień później w tym samym miejscu nic się nawet na nie popatrzy, w dodatku dość upierdliwie plączą się im kotwiczki i trzeba przezbrajać lub zabezpieczać pierwszą od steru kawałkiem rurki igelitowej :) Co do Alasek, wersja 2,5cm tonąca jest łowna i b.lotna, łowię też 3 i 3,5cm, wybieram tonące(wersja 3 jest dostępna z jedną i dwoma kotwicami, kupuje te 2kotwicowe i przezbrajam w jedną lepszą o rozmiar większą, wywalam też firmowe kółeczka-są dość liche), kolory wedle uznania :)

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi :)

Wczoraj poszedłem do sklepu i kupiłem dorado alaske 2,5cm pływającą w kolorze B i przy drugim rzucie siadł klenik 33cm teraz uzbieram kasę i kupie jeszcze z 2 alaski i może jednego tina i zacznę szukać większych keni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bohenek1 wygląd taki sam jak "pietrusy" ale to niestety nie one, to samo miasto i taki sam wzór, kto wie jak to pracuje itd:) próba nie strzelba. Najlepiej u mnie sprawdzają się: instinct3 lipinskiego, alaski 2,5, bromba25, teraz czekam na prawdziwe "pietrusy" zobaczymy jak się sprawdzą, pozdro.

Edytowane przez krig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam srebnego meppsa aglię z czarnym chwościkiem 0 lub 1 lub aglia zielone lub pomarańczowe fluo.

Wszelkiego rodzaju obrotówki to pewniaki, ja jednak nie używam bo za bardzo łakomią się na nie niewymiarki i łatwo o obcinkę ze strony szczupłego.

Pm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Jak myślicie taki zestaw woblerów na klenia nada się? Coś dodać lub ująć?

1. 3,5cm BT Salmo Hornet pływający

2. 3,5cm GS Salmo Hornet pływający

3. Stepanow Fishing owad-1

4. Stepanow Fishing owad-24

5. 3cm HC Salmo Tiny pływający

6. 3cm S Salmo Tiny pływający

7. 2,5cm G Dorado Alaska pływający

8. 3,5cm PTR Dorado Alaska pływający

9. 4cm B Dorado Classic pływający

10. 4cm GO Dorado Classic tonący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.