Jump to content

Kupować czy nie ??


Recommended Posts

Moj pierwszy zestaw podobnie wyglądał:D ale wędki wytrzymały 1 sezon:D ale za to kolowrotki Master hah nigdy bym sie nie spodziewał ze tyle ryb dadzą rade wyciągnąc i tyle zaczepów pokonać:D 3 sezon mam je i dały rade od karpi okolo 60cm po ukejki nad strugiem w Budziwoju. Powiem tak jeżli pierwszy sprzet warto małe pieniadze od takiego sprzetu reaktywowałem swoje hobby teraz ma duzo lepszy sprzet ale tamte tez dawały rade:)

Link to comment
Share on other sites

A polecasz jakiegoś z allegro?

Taki sprzęt jest doniczego i wszystkiego jak niemasz kasy to go bierz i bedziesz zadowolony bo ja na początku miałem kij z orzecha i dwa gwoździe i było git bo za taką kase to ty kołowrotek marny kupisz a gdzie reszta

na początek ja bym brał

Link to comment
Share on other sites

Witam, ja to szanuję konkretny sprzęt i jestem takiego zdania że lepiej kupić raz a solidnie, niż kupować kicz.

Jednak jak miałbym kupować dwa kije na spławik do połowu lina, karasia to kupiłbym bez zastanowienia, do tego żyłka 0,18 i na lina wystarczy na kilka lat. Do tego jakis kiczowaty osprzęt byłby gratis na boku.

Co do uniwersalności to raczej odpada. Kolega rzucał taką wędką na sanie spinningiem przynętą "Alga 2" i złamał takiego kija przy wyrzucie. Co więc z koszykiem zanętowym ?

Tak jak mówiłem, spławik O.K, ale inna metoda odpada.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Idź do dobrego sklepu, kup jedna wędke (jak juz musisz mieć feeder, to tylko z trzema szczytówkami, kołowrotek z dwiema szpulami, dobrą żyłke (x2, + dobra żyłke na przypon (najlepiej 0.22 0.18 0.14) kilka rurek antysplataniowych (2-3) koszyczki zanętowe (4-6 w różnej gramaturze) i haczyki (tylko dobre) + dwie pary widełek. To tak na początek, nie oczekuj, że zpłacisz za to 200 zł, ale lepiej poczekać i dozbierać niż kupić coś, co sie do niczego nie nadaje. I nie oczekuj, że zaraz jak tylko siądziesz nad woda będziesz łowił ryby. Chyba, że pojedziesz na staw hodowlany.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy