Skocz do zawartości

Kupować czy nie ??


Rekomendowane odpowiedzi

Moj pierwszy zestaw podobnie wyglądał:D ale wędki wytrzymały 1 sezon:D ale za to kolowrotki Master hah nigdy bym sie nie spodziewał ze tyle ryb dadzą rade wyciągnąc i tyle zaczepów pokonać:D 3 sezon mam je i dały rade od karpi okolo 60cm po ukejki nad strugiem w Budziwoju. Powiem tak jeżli pierwszy sprzet warto małe pieniadze od takiego sprzetu reaktywowałem swoje hobby teraz ma duzo lepszy sprzet ale tamte tez dawały rade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecasz jakiegoś z allegro?

Taki sprzęt jest doniczego i wszystkiego jak niemasz kasy to go bierz i bedziesz zadowolony bo ja na początku miałem kij z orzecha i dwa gwoździe i było git bo za taką kase to ty kołowrotek marny kupisz a gdzie reszta

na początek ja bym brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja to szanuję konkretny sprzęt i jestem takiego zdania że lepiej kupić raz a solidnie, niż kupować kicz.

Jednak jak miałbym kupować dwa kije na spławik do połowu lina, karasia to kupiłbym bez zastanowienia, do tego żyłka 0,18 i na lina wystarczy na kilka lat. Do tego jakis kiczowaty osprzęt byłby gratis na boku.

Co do uniwersalności to raczej odpada. Kolega rzucał taką wędką na sanie spinningiem przynętą "Alga 2" i złamał takiego kija przy wyrzucie. Co więc z koszykiem zanętowym ?

Tak jak mówiłem, spławik O.K, ale inna metoda odpada.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do dobrego sklepu, kup jedna wędke (jak juz musisz mieć feeder, to tylko z trzema szczytówkami, kołowrotek z dwiema szpulami, dobrą żyłke (x2, + dobra żyłke na przypon (najlepiej 0.22 0.18 0.14) kilka rurek antysplataniowych (2-3) koszyczki zanętowe (4-6 w różnej gramaturze) i haczyki (tylko dobre) + dwie pary widełek. To tak na początek, nie oczekuj, że zpłacisz za to 200 zł, ale lepiej poczekać i dozbierać niż kupić coś, co sie do niczego nie nadaje. I nie oczekuj, że zaraz jak tylko siądziesz nad woda będziesz łowił ryby. Chyba, że pojedziesz na staw hodowlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.