Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszecie wynika, że nawet jeśli mam staw pod domem ale nie jest ogrodzony to może wpaść PSR i dać mi mandat jeśli np łowię na 4 wędki? Serio? Na prywatnym terenie na jakich podstawach prawnych mogą mi dać mandat? Jeśli policja przyjeżdża do was bez nakazu na działkę i np łapie na fotoradar to możecie ich wyprosić z działki a jeśli nie słuchają to wezwać policję bo to jest naruszenie z ich strony (np kiedyś było głośno o http://supernowosci24.pl/inspektorzy-itd-lamia-prawo-w-celu-napelniania-skarbonki-rostowskiego/). PSR ma większe uprawnienia od policji? To nie chodzi tylko o wody PZW? Przecież takie Ranczo u Jeziorka nie jest całe ogrodzone a jakby tam PSR wpadła to każdy by ich wyśmiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, robin napisał:

Dzisiaj wlaśnie pytałem strażnika z PSR i niestety ustawa tak przewiduje- na każdej wodzie musisz mieć karte, łowić tylko na 2 wędki, na łowiskach prywatnych pozwolenie od właściciela na piśmie lub w formie elektronicznej /cokolwiek to znaczy/. 

Pan strażnik niech się douczy. Nie on jeden zresztą. Na każdej wodzie należącej do skarbu państwa trzeba mieć karte wędkarska. Poza tym zgodę użytkownika wody np. PZW jeśli ta wodą gospodaruje. Na łowisku prywatnym białej karty nie trzeba. A zasady na jakich kto łowi wyznacza właściciel wody a nie ustawa. PSR na moje podwórko może się co najwyżej popatrzeć bez mojej zgody. Policja poza kilkoma przypadkami bez nakazu też bez mojej zgody wejść nie może. Mowa oczywiście o wodach zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎05‎-‎26 at 23:17, geo napisał:

To powiedz mu żeby się douczył...  

Ja miałem na myśli dokładnie tą sytuację

http://www.pzw.org.pl/renskawies/wiadomosci/79089/60/skazany_za_polow_ryb

więc nikt tu @geo nikogo (na pewno nie celowo) nie wprowadza w błąd. Śmiechu... a może płaczu warte ale zdarzyło się i kontrola nad własnym oczkiem, stawikiem, sadzawką czy jak sobie chcesz to nazwać miała miejsce i skończyła się w sposób opisany powyżej...

Niby wszyscy później umywali ręce, ale smród jakby pozostał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj jak byłem za 5 h 3 niewymiarowe karpiki. No chyba wszędzie zarybili tym kroczkiem, no już po prostu żygać się tym chce, nie przychodzi mi już do głowy miejsce gdzie można by pojechać i złowić coś innego niż karpie o wymiarach 25-35 cm. No po prostu plaga...

 

A, no i przy brzegu było widać jak się coś za drobnicą uganiało (prawdopodobnie szczupak) niestety nic spiningowego ze sobą nie miałem żeby się przesiąść z gruntówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipie  jak i inne zbiorniki ( poza no kill) tutaj to nie jest po to aby szybko złapać  coś większego , to dla dziadków albo pro karpiowców z  bombami którzy sypią setki złotych do wody aby wyciągnąć jeden  czy 2 większe karpie  w 3 dni - to po prostu śmieszne jest dlatego od tego roku  tylko spinning po naszych rzekach a na karpie jażdże na komercje  - jeszcze nigdy nie  wróciłem  bez karpia powyżej 6 kilo  łowiąc  z koszyczkiem bądź pellet  bez nęcenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co zarybiać stawy rybami o wadze 200 - 300 gram, skoro te ryby nawet się nie trą w naszych polskich warunkach? Przecież to jest zarybianie typowo pod dziaderków co łapią kroczki i liczą, ze się załapią na takie co można w łeb bić - zamiast zarybić rzeki gatunkami które od zawsze były w naszym ekosystemie..... 

Edytowane przez czleq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystkich co nie leży im takie a nie inne zarybianie zapraszam na zebrania sprawozdawcze kół i tam wysuwania swoich postulatów.
W Okręgu Rzeszów jest tak podzielone że KAŻDA woda ma  swojego opiekuna. Każde koło opiekuje się jakimś odcinkiem rzeki bądź jeziora-stawu czy jak to zwał i to Wy decydujecie na takich zebraniach sprawozdawczych gdzie , czym i w jakich ilościach zarybiacie z pieniędzy którymi dysponuje Wasze koło. Fakt też jest taki że czasem Okręg ma jakieś nadwyżki z hodowli z Dobrzechowa lub z jakiejś wymiany z innymi Okręgami i w tedy jest układ; Koło daje jakąś kwotę a ZO od siebie  podwaja to w rybie i wtedy bierzemy jak leci.
Wszyscy chcą łowić okazy i to niezależnie od gatunku tylko gdzie i jak mają się uchować? I to pytanie pozostawiam otwarte bo nie znam na nie odpowiedzi… Bo nawet ci co łowią karpie kradną je tylko po to by zrobić innym na złości i z zawiści. On sobie już zdjęcia porobił a inni już nie muszą.
Małe karpiki dla dziaderków :) piszecie!? Proszę przyjechać i poobserwować zbiornik. Są sytuacje gdzie małym dzieciom czy małżonkom wyrabia się kartę tylko po to by łowić na więcej wędek i zabrać WSZYSTKO co tylko w limicie dozwolone a tak na wygląd maja 20-30 lat.
Jest też takie zdanie  „zamiast zarybić rzeki gatunkami które od zawsze były w naszym ekosystemie..... Co znaczy od zawsze? Karpie są u nas od 12-13 wieku w przeciwieństwie do głowatki, pstrąga czy sandacza :) i nikt nawet nie ośmieli się napisać że „to gówno”. 
Jedni lubią blondynki a inni brunetki że o rudych nie wspomnę :). Jedni łowią tak a inni siak i nikt tu nie wyśmiewa feredka, spinningu czy muchy. Jeśli ktoś lubi wielodniowe zasiadki i to Go relaksuje nie czynią innym krzywdy to co w tym złego?     A nie ubolewacie czasami nad tym ile koszyczków, much, woblerów i za jakie pieniądze wywalacie do wody? Jak spuszczą wodę na Solinie to karczowiska wyglądają jak choinki.  A czy czasem wszyscy ci co wypuszczają złowione ryby to nie przypadkiem jacyś sadyści? Po co dręczyć zwierzęta dla własnej przyjemności? I tak by można ciągnąć w myśl powiedzenia  „im głębiej w las tym więcej drzew”.  Ale chyba takie przemyślenia to zupełnie na osobny post.

Pozdrawiam. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.