Skocz do zawartości

Składki i opłaty 2013


Laskovik

Rekomendowane odpowiedzi

Namieszali z tymi porozumieniami.

Dziś stałem się szczęśliwym członkiem okręgu Siedlce -koła nr 13 w Mińsku Mazowieckim.

Za jedyne 166 pln - całkowity koszt opłaty bez żadnych dodatkowych danin na rzecz kola itd :) mogę obłowić spokojnie 1/3 Polski. A już na pewno aktualnie najbardziej mnie interesujące wody okregu mazowieckiego, Wisłe w Puławach i Wisłok w Rzeszowie.

Podczas płacenia pytałem jak jest z porozumieniami na poszczególne okręgi - te które mnie interesowały tj rzeszowski, mazowiecki, lubelski, zamojski i tarnobrzeski. Skarbnik powiedzenia ze mam prawo do połowy na wszystkich(tj. płynących i stojących !) wodach w/w okręgów bo działa to na zasadzie wzajemności.

A po powrocie do domu czytam na stronie okręgu rzeszowskiego ze członkowie siedleckiego mogą łowić w rzeszowskim tylko na wodach płynących. Na stornie okręgu nie ma takiej informacji ;/

I teraz pytanie za :beer: -gdzie znajdę wiarygodna informacje - na jakich wodach, na jakich zasadach mogę łowic ze swoja kartą i ewentualnie z jakimi dopłatami musze sie liczyć aby łowić np. na zalewie rzeszowskim, na Wilczej czy na Nieliszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach w rzeszowskiej "1", później kilku latach w kole w Rymanowie dziś stałem się szczęśliwym członkiem okręgu Siedlce -koła nr 13 w Mińsku Mazowieckim.

Za jedyne 166 pln - całkowity koszt opłaty bez żadnych dodatkowych danin na rzecz kola itd :) mogę obłowić spokojnie 1/3 Polski.:D

Co widać tutaj: Okręg PZW Siedlce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nawet Polska „D”, oczywiście D jak „droga, bardzo droga” :rolleyes:

Mam tylko wątpliwość –bo w moim nowym okręgu twierdza że w Rzeszowie mogę łowić na wszystkich wodach – i tych płynących i stojących, a na stornie okręgu Rzeszów jest info ze tylko na płynących.

Informacja pod mapa porozumień na oficjalnej stornie PZW są nie jednoznaczne, w zezwoleniach nie ma o tym ani słowa. I komu tu wierzyć?

PS. Mam nadziej ze w cenie 166 pln mam i Wilczą Wolę i Nielisz i resztę atrakcyjnych dołeczków + wszystkie rzeczki nizinne w tej 1/3 części Polski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszona sprawa opłat, wydaje się być naprawdę interesująca tylko nie wiem co ma wspólnego z tym tematem i dla czego odbywa się już w drugim wątku?:rolleyes:

Pamiętajmy o jednym ,że wszyscy należymy do tej samej organizacji i mamy prawo do "wykonywania amatorskiego połowu ryb" na WSZYSTKICH wodach ,którymi zarządza pzw,pod jednym małym warunkiem...musimy dokonać opłat uzupełniających w poszczególnych okręgach:D :D

np. Nielisz - 60zł ,tarnobrzeskie bajora - 160 zł ,rzeszowskie sadzawki - 146 zł itd.,itd :D

Edit: Przeniesiono do wątku: Składki i Opłaty 2013

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możesz tam wędkować, ale pamiętaj o rejestrze i pozwoleniu na wody. Aha aby skorzystać z tego musisz mieć opłacona również skladkę okręgową na Krosno.

Edytowane przez lama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde tylko jutro nie ma szans bo sklep w Dynowie zamknięty,najwyżej wpisze w rejestr krośnieński a jak będzie kontrola to się coś pozmyśla a w sobotę podjadę po rejestr i pozwolenie. Dziwne bo na zezwoleniu w punkcie 5 pisze: " zezwolenie niniejsze obejmuje również prawo do amatorskiego połowu ryb na wodach okręgów,które zawarły porozumienia z wydającym zezwolenie..." a nic nie pisze że muszę mieć opłaconą składkę okręgową na Krosno.

- - - Updated - - -

W takim razie czy wiecie czy można gdzieś jutro dokonać opłat w okręgu przemyskim?

Edytowane przez komandos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukać na stronie ZO Przemyśl. Część okręgów umożliwia dokonywanie opłat okresowych i pobieranie zezwoleń przez internet.

A porozumienia są dla członków danego okręgu, którzy opłacili składkę członkowską w danym okręgu.

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/43/cms/szablony/12035/pliki/zezwolenie_okresowe_2013.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie, może głupie (jeśli tak to wybaczcie), ale mimo wszystko proszę o odpowiedź. Łowię na nowo od niedawna, więc myślę że mogę się jeszcze trochę kręcić... A więc do brzegu:

Na stronie jak niżej

Porozumienia Okręg PZW Rzeszów - 2013

widnieje wykaz porozumień Okręgów PZW.

Czy to znaczy, że w tych na zielono, więc np. Radom czy Kielce mogę łowić z opłaconą kartą w Okręgu w Rzeszowie, bez żadnych dodatkowych opłat (bo info o opłatach jest tylko przy Tarnowie i Tarnobrzegu)? Pytam, bo opłacając na nowo wszelkiej maści myto, dostałem jedynie info właśnie o dopłatach, jak wyżej. A o pozostałych porozumieniach nikt mi nic nie mówił, mimo że pytałem. Kupiłem też sławetną mapkę z wodami okręgu i w niej też nie doszukałem się żadnych informacji w tym temacie.

Nie chciałbym się użerać na brzegu z kontrolkowymi, więc wolę się upewnić.

Gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyć "jak krowie na rowie" i upewnić mnie w moim rozumieniu tego co tam jest - byłbym wdzięczny.

pozdrawiam

manek

ps. chodzi mi głównie o możliwość łowienia w okręgu krośnieńskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oplata na Rzeszów to niestety dokupić trzeba na powiat Krosno wody nizinne . Przykre ale tak jest - sam byłem w błędzie jak patrzyłem na mapkę ale dobrze, że podjechałem na akacjową i kobieta powiedziała , iż niestety OPLATA jest i "POROZUMIENIA NIE MA " Zadzwoniliśmy do koła w Krośnie i niestety jednodniowa 30 zł - a całoroczna 120 zł. Jedna myśl KUPUJE na rok Hmmm :) i mam opłatę zrobiona ( mogę odsprzedać - jak można ????? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie kumam. Na mapie jedno, opłaty drugie. Czyli wychodzi że w tych pozostałych "zielonych" też pewnie trzeba płacić... Tamte mnie akurat mało interesują przynajmniej narazie. Ale "na krosno" pewnie będzie większa możliwość się wybrać... bo np. sieniawa to już chyba ich rejon o ile się orientuję...

Dzięki za odpowiedź

pozdrawiam

manek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrobiłem kartę dzis w mielcu nr koła 22 mielec opłata w GAZOSIE i chce łowic na żwirowni wola otałeska lub otałęż i wisła miejscowosc gliny wielkie lub ostrówek bodajze moge na tej karcie okreg PZW RZeszów łowic na tych miejscach czy musze wykupic tarnobrzeg jak tak to za ile i tarnów jak tak to tez za ile i czy moge to na terenie MIelca gdzies opłacic? mam ulgową za wyrobienie i wszystko na PZW Reszów zapłaciłem 145zł bo mam legitymacje.

Prosze o odpowiedź bo jestem zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.