Skocz do zawartości

Zarybianie w Ożannie


pigon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy władze naszego związku zainteresują sie w końcu zalewem w Ożannie. płaci sie składki ale

ryby nie są wogóle wpuszczane do tego zbiornika. nawet jeżeli zarybią to jest to 100, 200 kg rocznie i tyle na taki duży zbiornik to jest nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigon!

Nie wiesz jakie są zarybienia a piszesz. Jesteś codziennie i widzisz, masz informację z Okręgu?

Zarybienia są zgodnie z operatem rybackim, wynikają z podpisanej umowy z RZGW w Krakowie. Informację mozna uzyskać w Okręgu Rzeszów, u ichtiologa. Mozna też pojechac i zobaczyć operat.

Co sd szczupaka - nie rośnie jak na drożdżach jak się zabierq wszystko co sie złowi to trudno zaspokoić potrzeby wszytstkich przy takiej presji. Nie wspomne o porozumieniu z zamościem, które jest nam potrzebne nie wiadomo do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek stawiam co rok. Dlatego też w przyszłym roku nie będę się ubiegał o wybór na nową kadencję.

Ponieważ tylko ja jestem przeciw porozumieniom w takim wydaniu (gdy i tak kupę kasy trzeba do tego dołożyć na inne ukryte dopłaty i podawać się jakimś bezsensownym rygorom i ograniczeniom wymyślonym przez stetryczałe i sfrustrowane zarządy odpowiednio kół i później okręgów, które to klepią bo się boją o swą popularność).

Co do zarybienia trocią, też mi się to nie bardoz widzi ale za to płaci kto inny, to programy "rządowe", naukowe itd. W teorii to wyglaa tak, że one podrosną spłyną do morza a później wróca - nie będzi ejuz bowiem żadsnych tam, a złotki będą zrenaturalizowane i piękne...

I może tak będzie. Jakby Ci ktoś dwadzieścia parę lat temu powiedział, że w Polsce będzie 40 mln telefonów komórkowych które robią zdjęcia, mają gps i full innych wypasionych funkcji to pukałabyś się też znacząco w czółko...

Więc może doczekamy czasów czystych, nieprzegrodzonych rzek, gdzie z leszczynowym kijem, włosiem końskim i mucha na koću łowić będziemy szalchetne łososiowate...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz to naprawdę jest źle z tym zalewem. ryby nie ma, i to nie tylko ja tak twierdze. chociaż mam do wody tylko około 20 m. Panie Stanisławie ja wiem ze to nie zależy od Pana, ale naprawdę trzeba sie zająć tą sprawą. bo naprawdę szkoda tego zbiornika. a co gorsza zalew coraz bardziej zarasta roślinością wodna np. moczarka. co bardzo utrudnia wędkowanie.

ja sądze ze teraz temu zalewowi może pomóc tylko jedno. spuszczamy wode do zera. wybieramy muł (którego jest strasznie dużo) i czyścimy go do zera. czyli do piasku. wiem ze to są duże koszty ale wszystko da się zrobić tylko checi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak dwa lata temu nęciłem kukurydzą to chyba nie złowiłem mniejszego karpia niż 2-2,5 kg, ale z roku na rok już było tylko gorzej:(. W tym roku złowiłem tylko jednego na dwa kilogramy. Podobno mają zarybić karpiem przed maratonem karpiowym. Myśle że zostaną wpuszczone większe sztuki:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przydało by sie wyczyszczenie tego zalewu. W niedziele byłem na rybach z spiningiem w okolicach sklepu i chodziłem po rzece, strasznie mnie zdziwiło skąd sie wzieło tyle tam mułu autentycznie zapadałem sie po kolana w mule:( a wody było jakieś 20cm. Coś z tym trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć ukonczone 21 lat! Ustawowo, jeszcze trzeba mieć uregolowany stosunek do służby wojskowej (dlatego 21 lat), ale tego nie "przestrzegam" robiąc nabór (wojska, wiek tak). Liczą się chęci. Zresztą każdy może pomóc, wystarczy dzwonić, "mailować", pisać na tym forum, robić zdjęcia.

Co do zarybień. Ożanna jest w rozumieniu ustawy wodą płynącą, więc obowiązują rybogry zarybieniowe. Niestety nie mżna zarybiać karpiem, tylko 5 kg na hektar wody (co przekraczamy za zgoda RZGW w Krakowie).

Co do czyszczenia zbiornika, nic to nie da. napływ ładunku azotanów i fosforanów jest tak duży, że za dwa-trzy lata będzie to samo. Rozwiązaniem są aeratory, podnoszą i natleniają muł, zwiększa to produkcję ryb (m.in.), popraiq stsounki tlenowe. Jednak to bardzo kosztowne rozwiązanie - choć w porównaniu z czyszczeniem zbornika chyba wychodzi taniej.

Zgodnie z tym co mówiłem u nas na zebraniu rocznym wnioskowałem w okręgu zakup kombajnu do zbiorników wodnych, ale to nieprędko nastąpi.

Po prostu KOSMOS...

Chcecie więcej wiedzieć zaglądajcie tutaj:

http://www.infish.com.pl/

http://www.ptryb.pl/

http://www.pankarp.pl/

http://www.krakow.rzgw.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=40&Itemid=129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fragment Regulaminu SSRyb. Powiatu Lezajsk:

2. Strażnikiem Społecznej Straży Rybackiej może być osoba posiadająca kwalifikacje strażnika Państwowej Straży Rybackiej:

- mieć ukończone 21 lat, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystać w pełni z praw publicznych,

- mieć dobry stan zdrowia,

- być dotychczas nie karany przez sądy powszechne,

- posiadać dobrą znajomość: przepisów dotyczących rybactwa śródlądowego i ochrony wód; gatunków ryb;

- posiadać co najmniej wykształcenie podstawowe, a osoba przewidziana do pełnienia ewentual-nych funkcji dowódczych w straży – wykształcenie średnie.

a ponadto:

- być członkiem PZW przynajmniej od 3 lat,

- być nie karanym przez sądy organizacyjne PZW,

- posiadać dobrą znajomość wewnętrznych przepisów PZW dot. wędkowania, ochrony wód i zasad etyki wędkarskiej,

- posiadać nienaganną opinię członka PZW, potwierdzoną przez Zarządy właściwych Kół PZW w Powiecie Leżajskim,

Kandydat na strażnika podpisuje deklarację według tekstu załączonego do niniejszego regulami-nu (załącznik nr 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie chciałbym wchodzić w cudze kompetencje. Ale napisz na pw do Staszka na pewno wiele wyjaśni. Często bywa że w czasie kiedy jest dostarczana ryba nie ma komu jej rozwozić. Przeważnie odbywa się to w godzinach pracy więc mało komu to pasuje więc każda pomoc jest mile widziana. Ale jak już wspomniałem nie są to moje kompetencje więc nie chcę się w tym temacie wiele wypowiadać. Możesz też pogadać z Pawłem w sklepie na Kopernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Własnie zakończono zarybienie Florydy: karp kroczek 350 kg i lin 40 kg.

Jutro zarybienie Ożanny i Brzózy Królewskiej (też karp), i Sanu (jaź). Nie wiem o której godzinie, myślę, że podobnie jak dziś.

Strażników i wędkarzy proszę o zwracanie uwagi czy przypadkiem kogoś "gorączka wpuszczanej ryby" nie wzięła....

Proszę tez o zaglądanie nad zbiorniki pora nocną (np. gdy wracacie z trasy i informowanie mnie o tym fakcie). Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Jakby ktoś pstryknął fotki z zarybienia to byłoby fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.