Skocz do zawartości

Przypony stalowe na szczupaki jakie najlepsze?


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Zakupiłem na próbę kilka przyponów 25cm 5kg marki JAN-TEX . Wyglądają na solidne choć krętlik i agrafka są małe w porównaniu do innych przyponów 5kg. Cenowo wychodzi  podobnie jak Spinwal, ciekawy jestem jak się sprawdzą, może ktoś używał przyponów tej marki?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Używał ktoś może przyponów spinwala surfstrand 1x19? Lub czegoś podobnego i mógł by przybliżyć zachowanie tego typu przyponów, chodzi mi głównie o sztywność, trzymanie parametrów, podatność do skręceń, wytrzymałość w stosunku do deklaracji producenta? 

Edytowane przez domek1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jutro wrzucę z czego robię , jak wyglądają , jak się prezentują. Jak narazie na rybie mi żaden nie strzelił po za jednym wypadkiem jak złe zagrałem tulejkę ale to przynęta odrazu poleciała za horyzont. A jak urywalem to szlag trafiał plecionkę, a z tego co pamiętam na jednym zestawie mam duel hardcore X8 1.2 pe , drugi to ygk g-soul 1.5 pe . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, VeJeK napisał:

Jakich przyponów używanie aktualnie

 

Aktualnie tradycyjnie Spinwal ale ostatnimi czasy kupuję równie dobre polskie JAN-TEX, ze Spinwalami mam problem, lubią mi sie w nich otwierać agrafki, czasem po ściągnięciu przynęty okazuje sie że agrafka jest odpięta, używam 4 i 6 kg, pomaga dogięcie druta, bez kombinerek na łowisku jest z tym ciężko ja nigdy ich nie nosze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak wyglądają moje linki do przyponów . Te SG polecam , nie płaczą się , nie odkształcają. Kretliki i agrafki z Mikado dla mnie ok , niektórzy piszą , że im się prostują a stosuje od najmniejszych po te duże i jeszcze problemu z wyprostowaniem nie mialem.  Konger będę testował ale już widzę , że będzie się odksztalcal ale to ma być tanie rwanie na Wisłok. Te kretliki i agrafki z Ali też do testów i wiem , że tych z kretlikiem agrafek  nie zamówię , miały być quick snap a kręcą się i denerwują. takich przyponów używam do szczupaków i próbuje do sandaczy . Woblery na nich chodzą dobrze . Później jak wygrzebie przypony to wrzucę zdjęcia też tych na liniach SG zrobionych.  

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effzett kupilem w liderze i fajne bylu oczywiście do czasu aż nie wylądowały w wodzie razem z przynętami ??

Spróbuję poszukać jakiegoś fajnego przyponu i sam zrobić, cos jak wyżej wymieniony lecz w czarnym kolorze 

W tym sezonie tez próbowałem przyponow dragona lecz to byly takie specyficzne ala szare przypony i to najlepiek zdawało egzamin ,moze sie przejde po wędkarskich, na szczęście mam kod produktu i moze uda mi sie znaleźć 

 

A jak u was fluoro carbon ? 

Próbowałem w tym sezonie ale po dwóch obcinkach troche sie zdenerwowałem ,jaką grubość bierzecie pod uwagę zeby szczupak sobie z tym nie poradził? 0.8 1.0 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zakupiłem na próbę przypony z Decathlonu, stalowe oraz fluo, cenowo wychodzą drogo prawie 13 zł za 3 szt stalowych , 17 zł za 2 szt fluo. Troche duże agrafki, będa do wymiany, jako ciekawostka miejsce produkcji Madagaskar :unsure:

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.