Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was prośbę o polecenie łódki zdalnie sterowanej, możliwie najlepszą i najtańszą.

Z tymi łódkami nie jest tak wesoło, a możliwie najlepsza i najtańsza to....

Jeśli masz ograniczony budżet to kup sobie skorupę osobno a bebechy osobno i daj jakiemuś zaprzyjaźnionemu modelarzowi (koniecznie hobbiście bo nie weźmie drogo) do podłączenia tego wszystkiego.

Jeśli mogę Ci doradzić to moim zdaniem coś na kształt katamaranu (dwie płozy) - dwa silniki, bo to konstrukcja sprawdzona - nie podatna na wywrotki. Choć to wersja droższa, bo dwa silniki i dwa regulatory. Hmmm... jedno komorowa, czy dwu? Jak masz wprawę to wywieziesz dwa zestawy na raz jak wprawy niet to.... zestawy splątane.

Co do doboru aparatury i podzespołów to szukaj na necie, jest tego masa i obawiam się, że to zadanie na długie jesienno-zimowe wieczory. Nie spiesz się, wybieraj rozsądnie - pytaj o szczegóły. Albo kup używaną. Szukaj coś Warmuza bo to sprawdzone konstrukcje i w razie czego to serwis w kraju.

Ps. Nie wiem czy to nie temat na osobny post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy bilans:

Wygrana 7:0 z patelniakami

Porażka 3:0 z "olbrzymami":D (jedna spinka, parkowanie w zielskach i urwany zestaw przy próbie zatrzymania miśka):cool:

Nawet @Sander zaliczył porażke odwiedzając mnie;)

Wszystkie brania na kuku delikatnie moczone w Tangerine Roda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również parę ryb ostatnio zagościło na macie. Dzisiaj miałem 8 brań. Bilans po dzisiejszej potyczce (nie licząc patelniaków) wyniósł 2:2 czyli remis :D Niestety te większe się spięły. Na brzeg dotarły tylko 2 karpie po 6 kg w tym jeden wychudzony dzikusek, który faktycznie walczył jak na dzikusa przystało :D

Tydzień temu też posiedziałem parę godzin i udało się złapać karpia 10+ (ostatnie foto).

PS. Kolega też właśnie dołowił jednego 10+ i dwie spinki :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie zapisy robić żeby się nie dublować:D:D

Ja Wodzu mam upatrzoną następną,tą odpuszczam:D:D.A odnośnie zapisów pięknie by było,gdyby zbiornik poszerzono o dwa stare stawki i delikatne rozkopano to bajorko.Można by było stworzyć super łowisko w centrum miasta + jeszcze możliwość nocnych połowów,stanowiska karpiowe po drugiej stronie i mamy full wypas.Ale to takie marzenia,które szybko się nie spełnią:mad:.

Michał82 gratuluję :beer: Jak to nie tajemnica to brało na kulki czy kukurydzki ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten temat, o poszerzeniu zbiornika, warto zapodać na jakimś zebraniu zarządu ?:)

Mam pytanie: czy na tym nowym łowisku trzeba wcześniej dzwonić do właściciela, żeby zarezerwować zasiadkę ? ile kosztuje doba na tym stawie ?

PS. @Michał82 gratuluję cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lenox czuje że będzie ciężko!! Co do rezerwacji to ja pewnie zawitam we wtorek przetestować nowe "eliksiry" bo tylko ten dzień będe miał wolny w następnym tygodniu! A trzeba to sprawdzić przed zlotem :) Póki co robie testy w domu i ...jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka była złowiona na raczej dzikiej wodzie, nie grabionej przez mięsiarzy. Wodą opiekuje się kilka osób i okazów nie pozwalają zabierać, a od czasu do czasu zarybią. Woda raczej nie dostępna dla wędkarzy, więc rybki rosną. Nastawiałem się na amurka bo pływają piękne sztuki pod 20kg ale brały karpiki. Ten wziął o 6 rano na kulkę 18mm ananas z Addera. Piękny wyjazd i z namiotu wyskoczyłem jak poparzony. Dzień wcześniej zakupiłem sobie dużą matę, więc chrzest przeszła :) Rybka cieszy bo to mój drugi sezon łowienia karpi i w tym roku już dwie dwucyfrówki udało się złowić, tym bardziej że łowie 1-2 razy w miesiącu nastawiając się na karpie :)

Kolega na tym wypadzie wyjął pięknego dzikiego sazana na 8 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal w Besku nie mogę trafić na "noc pełną przygód", o których wiele się nasłuchałem rozmawiając z łowiącymi tam wędkarzami. Ogólnie na całym stawie cisza. Miałem 4 brania. Na macie wylądowały trzy karpie, z czego największy ważył niecałe 8kg. Oprócz tego pod koniec wyprawy humor poprawił niewielki amur.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś ochotę się wybrać na jakieś łowisko gdzie można połowić takie karpie i amury jak na tym filmie ?

To czatowanie na karpia w krzakach :D ahh :D Zna ktoś wgl. z was takie łowisko gdzie można by było tak połowić te ryby ? Jak tak to bardzo chętnie bym się z kimś wybrał na taką wyprawę ;) Kij,podbierak i czekanie na karpia w krzaczorach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobny sposób i na podobnym łowisku łowię z powierzchni karpie i amury:D.Piękna sprawa posiedzieć w krzakach i poobserwować rybki w ich naturalnym środowisku.W ubiegłym roku na jednej miejscówce wiatr zwiał do brzegu powierzchniowe smakołyki i karpie podeszły pod sam brzeg.Widok zbierających miśków pod nogami - mistrzostwo świata:D.

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.