Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Kuku załóż na włos i zablokuj to sztuczną kukurydzą, nie dość że nie będzie spadać to powinna troszke podnieść całość:) Co do pelletu to rzadko na niego łowie, ale spróbuj dołożyć mu na koniec połówke popka- to powinno go podnieść!! Tyle ode mnie, teraz niech sie wypowiedzą doświadczeni karpiarze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Więcej fotek na Carp Team ZEK

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie majówka zakończyła się takim wynikiem, plus piękny amur spięty w nocy pod nogami i wtorkowy wyjazd po zacięciu z młynka który zapamiętam długo...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosiłbym Was o pomoc. Możecie napisać jakich przyponów najlepiej używać (jak będę miał chwilkę czasu to może wrzucę moje przypony to ocenicie) czym nęcić, czy lepiej łowić na bałwanka, pop-upa, czy pojedynczą tonącą kulkę, aby coś połowić? Wiem, że to "temat rzeka", ale krótko łowię i mam z tym duży problem. Nie wiem co kiedy użyć. Nadmienię, że najczęściej łowię na Rzemieniu. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak to określiłeś, jest to temat rzeka i ciężko będzie dobrze odpowiedzieć na te pytania - każdy może jedynie podzielić się swoimi spostrzeżeniami, które wg NIEGO są dobre, również i ja tak zrobię.

Osobiście - najczęściej używam standardowego przyponu z miękkiej plecionki, na węźle bez węzła, o dość długim włosie. Do przyponu dodaję kawałek zgrzanej rurki termokurczliwej, ukształtowane jakby w literę C, ale nie pełną, ze względu na długość tej rurki:)

Stosuję je do kulek tonących i bałwanków, na które najczęściej łowię.

Co do pływaków - używam ich sporadycznie, głównie w lecie. Wtedy wiążę przypon Warwick Rig, albo zestaw pokazany w filmie "Made in Gosławice", którego pokazywał Łukasz z Trakkera, z długą rurką termokurczliwą, z której zgrzewamy dużą literę 'C', nie wiem, jak fachowo on się nazywa.

Rodzaj przynęty i przyponu dobieram do dna, jako, że łowię w mule, najczęściej używam bałwanków.

Co do nęcenia - w sumie, to kwestia indywidualna - niektórzy nęcą samymi kulkami, ja używam głównie mieszanki ziaren - kuku, konopi oraz pszenicy. Do tego dodaję trochę pelletu i kilka/kilkanaście kulek.

Jak zauważyłem u góry - jest to mój sposób na łowienie - nie wiem, czy jest on prawidłowy, dlatego proszę się nim jakoś szczególnie nie sugerować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem dodaje zdjęcia moich dwóch przyponów którymi mam zamiar łowić na Rzemieniu. Proszę o ocenę. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wstawiam jeszcze inne przypony i proszę o opinię. Z góry dziękuję.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.