Skocz do zawartości

Zanieczyszczenia wód


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem z doświadczenia, że często właściciele ustrojstw zatruwających wodę tłumaczą się, że rura odchodząca do rzeki to tzw. burzówka która jest legalna (nielegalne jest odprowadzanie do niej ścieków). Pobieżna "kontrola" "fachowców" może nie stwierdzić nieprawidłowości w takich przypadkach. Poza tym władza może nie chcieć burzyć przeciwko sobie mieszkańców karami i woli przymykać oczy na tego typu proceder.

A tak w ogóle to "panie, ja tu spuszczam już lata całe i nigdy problemów nikt nie robił".

Trzeba się ostro wziąć za to, żeby były efekty. My z kolegami chodziliśmy w ziemie kiedy nie ma roślinności i rury ściekowe są dobrze widoczne, robiliśmy zdjęcia. Zdjęcia wraz z mapką z zaznaczonymi na niej miejscami nielegalnego odprowadzania ścieków oraz zatorami powstałymi na rzece z mieszanki gałęzi i śmieci (z przewagą tych drugich!) przekazaliśmy gminie. Póki co nie widać jakichkolwiek efektów działania gminy w kierunku zlikwidowania tych niemiłych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może na rury dobrym sposobem będzie szmata na końcu 3 metrowego kija, a jeszcze jak by przed szmatą dał piankę uszczelniającą i jakieś śmiecie, patyki co są pod ręką to by było solidniejsze:D i za 2 dni idziesz tam z wędką i widzisz jak gościu babra się z własnym gó..... i klnie na to wszystko, .....chyba że masz znajomego stolarza to niech zrobi zestaw kołków wierzbowych, wpychasz takiego głębiej do rury a to co w niej płynie już zrobi odpowiednia robotę z takim kołkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z kolegami chodziliśmy w ziemie kiedy nie ma roślinności i rury ściekowe są dobrze widoczne, robiliśmy zdjęcia.

Zamiast zdjęć proponował bym piankę poliuretanową (tą do instalacji okien, drzwi). Do butli z pianką zakłada się 3 metrowy plastikowy wężyk, wpuszcza się do rury na 3 m. potem piankuje wysuwając jednocześnie wężyk. Zaręczam, że żadna rura potraktowana w ten sposób nic do rzeki nie odprowadzi, a właściciel nielegalnego ścieku z pewnością nie będzie nawet próbował takiej rury przetykać. Jedyne co może zrobić to nową instalację, ale to ryzykowne (wścibscy sąsiedzi doniosą, albo ryzyko ponownego zapiankowania). I mamy wtedy pewność co do skuteczności działania, bo na władze nigdy liczyć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów spodobał mi się ten temat gdyż mieszkam nad rzeką o nazwie Przemsza nieopodal historycznego miejsca o nazwie Trójkąt Trzech Cesarzy i aż żal co i do czego doprowadziły przeszłe i teraźniejsze władze miast znalazłem megastyczny filmik na necie polecam obejrzeć i się zastanowić czy tak by nie mogło być gdyby nie dziady co ino w własną kieszeń okradali i okradają podatników i pozwalają na znieczyszczanie wód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Rzeszowie, na Wisłoku pojawiła się plama..., wczoraj paliła się hurtownia motoryzacyjna na ul. Kwiatkowskiego, najpierw strażacy spłukali oleje do kanalizacji burzowej a teraz bohatersko walczą z plamą. http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150608/RZESZOW/150609722

Wiadomo, że pożar to ogromne straty i ryzyko dla strażaków, jednak wg mnie sami dodali sobie roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za ***** bezmózgi. Oleje do studzienki spłukać...:mad:

Ja tego nie widziałem, to tylko domysły, ale skoro było tam kilkaset litrów olejów to pewnie się wylał i spłynął, strażacy jak pisałem ratowali rzeczy i taka była widocznie potrzeba żeby lać wodę,( spłukało się niechcący) najważniejsze, że złapali plamę w sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszowie, na Wisłoku pojawiła się plama..., wczoraj paliła się hurtownia motoryzacyjna na ul. Kwiatkowskiego, najpierw strażacy spłukali oleje do kanalizacji burzowej a teraz bohatersko walczą z plamą. http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150608/RZESZOW/150609722

Wiadomo, że pożar to ogromne straty i ryzyko dla strażaków, jednak wg mnie sami dodali sobie roboty.

Pewien bardzo mądry człowiek napisał kiedyś:

"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!" - otóż czasy się zmieniły, ale kumoterstwo przy rekrutacjach na "wczesno-emerytalne" państwowe posadki pozostało jak za czasów Stalina, Gomułki i innych klasyków demokracji - mają szczęście, że nie pracują w sektorze prywatnym...

Jak się nazywa ich dowódca ? - Mistrz Świata, Franek Sałata :confused:

PS

I na co ja, k***a, płacę podatki ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale kumoterstwo przy rekrutacjach na "wczesno-emerytalne" państwowe posadki pozostało jak za czasów Stalina, Gomułki i innych klasyków demokracji - mają szczęście, że nie pracują w sektorze prywatnym...

Proponuję przejść procedurę rekrutacyjną do którejkolwiek z polskich służb mundurowych (do PSP zwłaszcza)...,

Życzę szczęścia...

A później wypowiadać się w tak konstruktywny sposób...

A tak na marginesie: Faktycznie, niefortunny efekt pracy chłopaków z PSP, ale jak mawiał inny Klasyk (niekoniecznie demokracji): Nie myli się ten, który nic nie robi...

Jednak, z tego co wiem to szybko zareagowali i naprawili szkodę.

Edytowane przez manek_rz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przejść procedurę rekrutacyjną do którejkolwiek z polskich służb mundurowych (do PSP zwłaszcza)...,

Życzę szczęścia...

A później wypowiadać się w tak konstruktywny sposób...

Nie miał bym tyle tupetu, aby "startować" do którejkolwiek z tych "polskich" służb - bo głupio by mi było inkasować wypłatę za spłukiwanie chemikaliów do Wisłoka, eskortowanie parady gejów, albo wojskowe szkolenie banderowców za pieniądze polskiego podatnika.

Jednak, z tego co wiem to szybko zareagowali i naprawili szkodę

Tylko kto za to zapłaci ? :rolleyes: - a no ci, którzy pracują na pensje tych, którzy to wszystko sp******li :D

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z tych "polskich" służb...

Czyżby Kolega z Gatunku Prawdziwych Polaków, którzy uważają że wszystko w tym kraju finansuje obcy, wrogi, zaborczy kapitał, żeby pisać o służbach "polskie"???

Tylko kto za to zapłaci ? :rolleyes: - a no ci, którzy pracują na pensje tych, którzy to wszystko sp******li :D

Nie chodziło mi o to co robią lub muszą robić w pracy Ci ludzie, tylko o Twoje kategoryczne podejście do tematu.

Wychodzi na to, że jesteś perfekcyjny w tym wszystkim co w życiu co robisz...

I smieszno i straszno...

Na koniec, parafrazując znany filmowy cytat: "A gdyby tak Wasza matka..."

A gdyby tak Twoje mienie było zagrożone i ratowanie go wiązałoby się z ryzykiem np. zanieczyszczenia rzeki? Żądałbyś jego ratowania przez Strażaków, czy mężnie patrzyłbyś jak Twój dorobek znika w płomieniach, ale chodziłbyś dumny że przynajmniej rzeka czysta???

To jest to samo co krzyczenie wszem i wobec: CHWDP i inne takie, a później leci takie cuś pierwsze na komisariat, bo mu szybę wybiło, rower ukradło, samochód porysowało, czy w mazak dało...

Hipokryzja się to Kolego nazywa...

Summa Summarum

Ważne, że woda już czysta i wszyscy jej mieszkańcy mają się dobrze (mniej lub bardziej).

A nasze "podjazdowe" wojenki były, są i pewnie będą.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ma nadzieje że kiedyś to kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym zostanie obalone i będzie można w tej Polsce normalnie żyć :beer:

"A gdyby tak Twoje mienie było zagrożone i ratowanie go wiązałoby się z ryzykiem np. zanieczyszczenia rzeki? Żądałbyś jego ratowania przez Strażaków, czy mężnie patrzyłbyś jak Twój dorobek znika w płomieniach, ale chodziłbyś dumny że przynajmniej rzeka czysta???"

Gdyby rzeka była mieniem prywatnym to właściciel w normalnym kraju pozwał by winnego do sądu i ten musiał by zapłacić za wyrządzoną szkodę.Niestety u nas jest zapadła komuna i rzeka jest państwowa i dlatego taka zaniedbana.

"o jest to samo co krzyczenie wszem i wobec: CHWDP i inne takie, a później leci takie cuś pierwsze na komisariat, bo mu szybę wybiło, rower ukradło, samochód porysowało, czy w mazak dało..."

A kto jest największym przeciwnikiem prawa do posiadania broni oraz rozszerzenia granic obrony koniecznej???

Właśnie ta instytucja zwana "policją" która zamiast dbać o porządek woli łapać pijanych rowerzystów i dopier*** się o wszystko jak leci tylko nie tych co naprawdę są niebezpieczni.

"Wychodzi na to, że jesteś perfekcyjny w tym wszystkim co w życiu co robisz..."

Nikt nie jest perfekcyjny ale my odpowiadamy za swoje błędy a niektóre instytucje i urzędnicy już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic gorszego niż monopolista o nazwie PZW.

Poza tym 3 biliony złotych zobowiązań państwa czymś trzeba spłacić więc nie tylko rzeki ale także lasy trzeba będzie sprzedać. Z tym że rzeki to raczej wydzierżawić. To są właśnie przykre konsekwencje życia ponad stan.

Edytowane przez domek1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.