Skocz do zawartości

Skuteczne środki na kleszcze i komary


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś mam na testach ;) Jungle formula, polecił mi znajomy z UK, mam wersje na rynek niemiecki. Opakowanie identyczne jak mugga, zapach też podobny :ph34r:, chemia daje rade 50% deet robi swoje, u mnie wieczorem ciężko było się od tej bzyczącej zarazy opędzić.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2019 o 20:19, krs napisał:

Zakupiłem dzisiaj w Hebe mugge z 50% deet, 

 

Kupiłem dwie butelki tego zajzajera w sklepie internetowym i jedną dałem mamie bo jeździ  zbierać borówki. Mama miała już jakiś wynalazek ze sklepu osiedlowego więc miała porównanie do czegoś innego. Niestety nie jest zadowolona z MUGGA bo zapach środka jak mówi jest bardziej intensywny a i komary siadały na rękach, ale zaznacza że jakby padały. Za to złapała trzy kleszcze więc już ma podejrzenie że zapach tego środka je przyciąga, bo przy stosowaniu innego środka miała tylko jednego. Z mamą nie wygrasz ;) A ja jeszcze nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te środki działają co prawda odstraszająco również na kleszcze, ale jak już spadnie taki na ubranie to prędzej czy później trafi gdzie trzeba, dlatego na kleszcze stosowanie samych preparatów odstraszających niewiele da. Dlatego ubranie i buty lepiej spryskać środkiem owadobójczym  z permertyną albo podobną substancją, wtedy taki kleszcz jak spadnie na ubranko zdechnie, u nas można dostać coś z brosa, gdzieś go w tym wątku opisywałem, kosztuje niewiele, ja polecam permetryne u nas niestety środki takie są ciężko dostępne ale warto się w nie zaopatrzyć.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z permetryną. 

"Silnie trująca dla owadów, działa w sposób kontaktowy i żołądkowy. Jest wysoce toksyczna dla organizmów wodnych i kotów."

 

Na komary, itp najlepsze co stosowałem to Lifesystems Expedition Plus. Nie wiem czy dostępny w Polsce, kupowałem w UK.

Stężenie DEET 95%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, halfdanTheBlack napisał:

Ostrożnie z permetryną. 

"Silnie trująca dla owadów, działa w sposób kontaktowy i żołądkowy. Jest wysoce toksyczna dla organizmów wodnych i kotów."

 

Specjalne środki do impregnacji odzieży jak np Sawyera są w miarę bezpieczne, stężenie permetryny to tylko 0.5%, rybom to raczej nie zaszkodzi, kota pewnie trzeba by w tym wykąpać :) Nie stosuje się tego często, wystarczy raz na kilka tygodni spryskać ubranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat stosuję Ultrathon i sprawdza się dobrze. Działa około 7-8 godzin. Ostatnio byłem nad wodą i dosłownie było czarno od komarów, chociaż latały sobie koło mnie to żaden nie siadł tam gdzie się spryskałem. Jedyny minus to taki, ze trzeba uważać przy pryskaniu np. na buty czy jakieś plastiki typu telefon, aparat itp. Ciężko cokolwiek później domyć i pozostają tłuste plamy, a nawet jak kiedyś przez przypadek prysnęło mi się na obudowę laptopa to zostały białe kropki których niczym nie dałem rady usunąć. Wiadomość dla kobiet jest taka, że działa jak zmywacz do paznokci i usuwa lakier :D Najważniejsze że działa przeciwko komarom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować                                                                                                                                                                                                  Jak wszedłem do sklepu wędkarskiego byłem na 100 % pewny co chce kupić, Miała to być mugga strong ale sprzedawca polecił inny zachwalał że najlepszy specyfik i jest go dużo więcej i mu uwierzyłem i kupiłem .Powiedział że jeśli ktoś tego nie używał może mówić że mugga jest dobra a miał dużo muggi do sprzedania i tylko 2sztuki  tego środka który polecił I powiem że jest to niesamowicie skuteczny środek na komary ale inne owady muszki też trzymają się z daleka. Po natarciu ciała nie ma prawa nic ugryźć  pod warunkiem że nie zapomnieliśmy o jakiejś części ciała nie wiem z jakiego powodu te skurczybyki mnie tak lubią wcześniej latał koło mnie cały ruj i gryzły nawet kilka na raz teraz mogę łowić na spokojnie nic nie przeszkadza w łowieniu. Po natarciu skóry mam spokój do końca łowienia  ,wcześniejsze środki działały może z 5 minut. KRS ten jest w spreju  działa świetnie. Jest jak by tłustawy pewnie dlatego tak długo odstrasza komary. Myślę że wystarczy do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byłem na nocy nad Sanem, o 19 zaczął się nalot komarów. Spróbowałem z olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego.... zdał egzamin. Mogłem siedzieć w koszulce, posmarowane ręce i nogi a zapach olejku odstrasza komary na odległość pół metra. Olejek musi być eteryczny, wcześniej przelać do butelki z atomizerem bo strasznie mocno go czuć i zasmrodzi dłonie. Skuteczny, naturalny i w miare tani sposób. Jeden minus to czas działania. Musiałem nanieść go 2 razy bo po 45-60minutach tracił skuteczność.

Edytowane przez Trish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2019 o 16:54, Andrzejm napisał:

KRS ten jest w spreju  działa świetnie. Jest jak by tłustawy pewnie dlatego tak długo odstrasza komary. Myślę że wystarczy do końca sezonu.

 

Ultrathona używam prawie 10lat, ten w spraju jest bardzo dobry obecnie lepszego środka na naszym rynku ciężko znaleźć, trzeba pamiętać aby sie dokładnie nim spryskać bo w niesprysknane miejsce potrafi upierdzielić komar. Wersja  w kremie to chyba najlepszy zajzajer anty komarowy jaki używałem, szczególnie w upalne dni kiedy się człowiek poci.  Mugga też daje rade ale moim zdaniem ultrathon na ciężkie warunki jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deet, to nic innego jak DDT. Powoduje raka i inne nieciekawe dolegliwości.  Czy warto aż tak ryzykować? Są inne środki odstraszające owady, wystarczy trochę poszperać i nie narażać swojego zdrowia i co gorsza, własnych dzieci. Ale każdy ma swój rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza jest Mugga ponoć,Amerykanie sprawdzili ją w Wietnamie................lub można jak w piosence-.... bo najlepszy środek na swędy to szara masć ,szara mśc,szara maść,uswa bóle i  mendy grubo kłaść szarą maść,grubo kłaść...........:D

Edytowane przez delux64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Permetryne stosuje się jako insektycyd na wszy i gnidy np. w szamponach. Wygląda na to, że jednak DEET jest najskuteczniejszy jako repelent, czyli środek, który nie tyle truje co zniechęca albo myli owada. Teoretycznie DEET jest substancją neurotoksyczna, również dla człowieka,  ale nie w dawkach które stosujemy na komary. Po prostu starajcie się go nie pić, tylko smarować ?. Na co jednak trzeba uważać:  po pierwsze reaguje z polimerami, więc można sobie zrobić dziurę w czapce albo rozpuścić polaroidy, jeżeli są z plastiku, po drugie DEET stosowany łącznie z ikarydyna są silnie toksyczne dla człowieka, a osobno zupełnie bezpieczne - staramy się więc nie mieszać różnych środków, jeżeli nie wiemy co jest substancją aktywną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zupełnie bezpieczne" a działają neurotoksycznie i rozpuszcza plastik i inne tworzywa (deet) .... Chemikiem nie jestem, ale umiem wyciągnąć wnioski.

Ogólnie chciałem tylko zwrócić uwagę kolegom na zagrożenie, że nie należy bezmyślnie stosować wszystkiego co inni polecają i sprawdzać co się kupuje. Ja tego używał nie będę na pewno. Połamania i miejscówek bez robactwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ponoć mawiał jeden znany lekarz "Sola dosis facit venenum". Na przykład trzeba dużo mniej zwykłej soli kuchennej, niż alkoholu, żeby dawka była śmiertelna. Kilka litrów wody też potrafi zabić, i zbyt mocna herbatka miętowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.