Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

gdzie koledzy kupują quickstop Korum? Drennany są do niczego bo mają małe otworki i przewlec plecionkę to jest męka.

W ravenfishing nie mają żółtych a foranglers nie działa.

Pozdrawiam

Edytowane przez marek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

gdzie koledzy kupują quickstop Korum? Drennany są do niczego bo mają małe otworki i przewlec plecionkę to jest męka.

W ravenfishing nie mają żółtych a foranglers nie działa.

Pozdrawiam

Kup sobie cienką nawlekaczkę do igieł i po problemie, ja tak zrobiłem

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

gdzie koledzy kupują quickstop Korum? Drennany są do niczego bo mają małe otworki i przewlec plecionkę to jest męka.

W ravenfishing nie mają żółtych a foranglers nie działa.

Pozdrawiam

Te stopery dostaniesz tez w Gozdawie, Jako Prestonowskie. Korum to marka Preston Innovations.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy KORUM to marka Preston Innovation? Większej fanaberii nie słyszałem w życiu. Co Wy tak wszyscy z tą Gozdawą? Płaci Wam ktoś za reklamę na forum??? Ju z boję się otworzyć kolejny link do posta bo nie wiem, czy mnie Gozdawa nie zaatakuje.

Korum to Korum http://www.korum.co.uk/Home

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy KORUM to marka Preston Innowation? Większej fanaberii nie słyszałem w życiu. Co Wy tak wszyscy z tą Gozdawą? Płaci Wam ktoś za reklamę na forum??? Ju z boję się otworzyć kolejny link do posta bo nie wiem, czy mnie Gozdawa nie zaatakuje.

Korum to Korum The Home of Easy Angling - Korum, Fishing Made Easy

Odtąd odkąd Preston stworzył markę Korum.... i w swoim katalogu zamieszcza trzy marki Korum, Avid Carp i SounBait

Boi sie ten kto ma cos na sumieniu...

http://www.korum.co.uk/Contact_Us

Edytowane przez rafalch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stopery dostaniesz tez w Gozdawie, Jako Prestonowskie. Korum to marka Preston Innovations.

Widać że nie miałeś nigdy tych stoperów w rękach i nie wiesz o czym piszę więc nie doradzaj.

Korum stopery mają inne większe otwory i są w dwóch wielkościach a Preston ma jedną wielkość stoperów.

Może i Korum to marka Prestona ale na pewno nie robią takich samych stoperów.

Edytowane przez marek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze poważne łowienie na metodę i zaskakujące efekty. Dzięki wszystkim za porady w tym temacie.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie uwierzycie ale to wody PZW - mapet i gochu pewnie wiedzą o jaki zbiornik chodzi. Poza tym to są efekty 30 godzinnej zasiadki ;) a o leszczach i małych kroczkach nie wspomnę ile tego było. Już dawno się tak nie oblowilem :) Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarmy powodziowe odwołane, poziom w zbiornikach wody wysoki więc czas na nowe testy, wybieram się na zbiornik z dużymi karpiami, dlatego zestawy zostały zmodyfikowane, Koszyki ESP 56 gram , haczyki Nash Fang Twister nr. 8, oraz KORDA Kurv Shank nr. 8, przypon plecionka miękka tonąca Sufix Herculine Heavy 15 lb, stopery Korum Quick Stop, dwa różne haki, różne przynęty tonące i pop upy

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie co będzie lepszym rozwiązaniem zastosowanie sztucznej kukurydzy pływającej czy gotowej z słoiczka np. CUKK lub Lorpio??

Na CUKK łowiłem z powodzeniem na methodę - sprawdzały się wszystkie smaki, które miałem - wanilia, truskawka i special aroma. O pływającej sztucznej kuku się nie wypowiem, ale zasada działania podobna do pop upów, tyle, że nie wydziela aromatów :)

Moim skromnym zdaniem powinieneś najpierw powiedzieć jakie dno masz w zbiorniku, na którym chcesz łowić na methode. Np. jeśli na dnie zalega z 15 cm mułu to wrzucanie tam koszyka do methody z krótkim przyponem i tonąca przynętą nie ma sensu. Zestaw zapadnie się w mule i tyle go ryby będą widziały.

Taka informacja jest podstawowa do doboru zestawu końcowego.

A tak nawiasem pisząc wędkarstwo to taka dziedzina, w której można by zacytować tekst Nikosia Dyzmy: "Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych testach znowu nie wiem co myśleć o metodzie. W piątek po południu pojechałem nad pobliski zalew i siedziałem do 24. Jak zwykle dwa feedery i na jednym metoda a na drugim zwykły koszyk. Jedno branie na metodę i za brzegu ląduje jaź 1,3 kg. Patrząc na to że dwie osoby obok siedziały bez brania to wydaję mi się że źle nie poszło. Zagadką okazał się sobotni wypad nad starorzecze warty. Starorzecze dosyć duże i cały czas połączone z wartą. Standardowo dwa feederki. Pierwsze branie na zwykły koszyk i jest lin ok 1kg. W dalszym ciągu zasiadki złapałem jeszcze 3 liny i 2 karasie. Z tego wszystkie ryby złapane na zwykły koszyk. Do metody stosowałem pellet bandit carp. Nie miałem żadnych brań. Nawet najmniejszych puknięć. Gdy zmieniłem metode na zwykły koszyk to wtedy brania się zaczęły i dostałem jeszcze jednego karasia. Dodam że do koszyka używałem zwykłem zanęty z dodatkiem kuku i pinki. Pellet do metody był zrobiony dobrze, rozpadał się po ok 2 min. Co może być przyczyną tego że na metodę rybka nie chciała brać? Czy może być przyczyną to że ryby miały pierwszy raz styczność z pelletem i się go po prostu bały? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.