Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z najmłodszym nieźle połowiłem , zastawy ESP 56 gram z haczykiem Nash Twist Fang nr. 6, do tego pellet i lulki 15 mm, drugi zestaw Drennen 45 gram, haczyk Nash Twist Fang nr. 8, do tego pellet i lulki 12 mm, złowiłem karpie 42, 44, 48, 62, 72, 84, 85 i 87 cm, młody - 8 lat złowił 62, 64 i życiówkę 69 cm, troszkę mocne zestawy ale rybki też do małych nie należały

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z najmłodszym nieźle połowiłem , zastawy ESP 56 gram z haczykiem Nash Twist Fang nr. 6, do tego pellet i lulki 15 mm, drugi zestaw Drennen 45 gram, haczyk Nash Twist Fang nr. 8, do tego pellet i lulki 12 mm, złowiłem karpie 42, 44, 48, 62, 72, 84, 85 i 87 cm, młody - 8 lat złowił 62, 64 i życiówkę 69 cm, troszkę mocne zestawy ale rybki też do małych nie należały

[ATTACH=CONFIG]22076[/ATTACH]

Pojechałeś po bandzie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Dzisiaj widziałem Fish'a 007 w akcji. Mam 3 wnioski:

1. chyba zapiszę się ponownie do przedszkola wędkarstwa,

2. wrócę do "Metody" po 2 latach, wtedy nie miałem efektów teraz wiem, że główną przyczyną porażek była źle dobrana zanęta...

3. Fish 007 jest wyjątkowo życzliwym wędkarzem, adres do Forum dostałem od Niego (oprócz pokazu skuteczności łowienia)

RH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze zestawy -

1 - koszyk ESP 56 gr, haczyk Nash Fang Twist nr. 6, wiązany na 15 lb plecionce Sufix, quick stop Korum, żyłka 0,26, wędka Shimano Beast Master 3,9/110

2 - koszyk Drennan 45 gr, haczyk Nash Fang Twist nr. 8, wiązany na 15 lb plecionce Sufix, quick stop Korum, żyłka 0,26, wędka Shimano Beast Master 3,9/110 u syna to samo tylko wędka picker Zebco 3m

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zanęt i ewentualnie dipów do "metody". Czy ma sens zakupić:

- Kiana Carp’s GOO RASPBERRY PLUME BAIT SMOKE - sklep carpcity.pl

- Bait Tech Zanęta Envy Hemp Halibut Method Mix - sklep crazycarp.pl ?

Na razie zamówiłem MicroMarine, które polecaliście

RH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę tygodni temu kolega Marek118 dał mi na wypróbowanie trochę pelletu Aller Aqua. Dopiero dzisiaj rano wypróbowałem ten pellet, łowiłem na dwa zestawy, na pierwszym w koszyczku pellet Aqua na drugim pellet kupiony na wagę, na który zresztą w poprzednie weekendy miałem niezłe wyniki. Nastawiłem się raczej na karpie i przynętą był pellet 14 mm i 12 mm kulki. Na pierwszy zestaw złowiłem karpia 36 cm a na drugim 2 karpie 33 cm. Zestawami interesowały się ryby niestety były to małe leszczyki, dopiero zmiana na jedno ziarnko kukurydzy i mały haczyk zaowocowała 20 cm leszczykami, ale nie o to mi chodziło.

Podsumowując żaden pellet nie okazał się specjalnie lepszy od drugiego, ale 4 godziny łowienia to za mało aby wyciągnąć jakieś konkretne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Byłem dziś na rybkach siedziałem 6 h . Dwa federki na metode kombinacja przynęt qq cukk truskawka ,miód,qq pływająca,pellet robin red ,kulka pływajca banan,śliwka,krab.Pellet micro marine black 1.5mm i 2mm ,koszyczki drennan 35 gram przypon z miękkiej plecionki nie dłuższy niż koszyczek haczyki gamakatsu nr10.Łowilem na gł tak około 3 metry na wodzie pzw presja wędkarzy ogromna

Moje pytanie co mogę robić nie tak czy wszystko jest tylko poprostu to nie był mój dzień ?Bo trochę się zawiodłem a metoda bardzo mnie intryguje .Patrząc na wasze osiągniecia to u mnie jest lipa;/:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięto zbędny cytat!

Zbiornik mały 7 h na stałe połączony z zalewem 300h wąskim kanałem,dno piaszczyste w niektórych miejscach lekki namuł .Pytałem tubylca o ryby można złowić ładnego karpia lina leszcza jazia każda rybę . Nic nie złowiłem chodz na zalewie szwagier kilka kilometrów dalej złowił 5 leszczy takich 40 cm .obok mnie nikt nic nie złowił .przypon mam włosowy .sygnalizator to drgajaca szczytówka .pellet 2 mm 15 sec na sitku i gotowy 1,5mm 20 min musialem czekac aby byl dobry bylo bardzo gorąco rybka nie brała ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są upały to ja jeżdżę na ryby albo o świcie albo na noc. Później między 10/11-17/18 zauważam zanik brań przy takich temp. Jak na razie to było tylko parę dni upalnych więc woda jeszcze się nie nagrzała. Mogło być tak, że ryba była na płyciźnie wygrzewając się lub jeśli woda się już nagrzała to wręcz przeciwnie w głębokiej wodzie. Jak to w przyrodzie bywa, każdy organizm lubi warunki "optymalne".

A pytałem o sygnalizację, bo czasami jest tak, że ryba bierze do brzegu. Ostatnio tak miałem. To jest tylko wyprostowanie szczytówki i gdyby nie podpięta elektronika to pewnie nawet tego bym nie zauważył. Tak samo słabo widać brania, jeśli używasz nie najczulszej szczytówki i rzucasz na znaczną odległość (50-60m).

Grunt to się nie zniechęcać. Z opisu wynika, że raczej wszystko robiłeś dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że było za gorąco i tak jak mówisz rybka była na płyciźnie ja łowiłem na głębokiej wodzie .

Co do sygnalizacji to używasz sygnalizatorów elektronicznych tak jak do karpiówek ? Bo mam zamiar tak używac z podwieszoną bombką .

I jeszcze jedno jaka dla ciebie jest optymalna wielkość kulki - pelletu wiem ze wszedzie inaczej ale pytam o twoje zdanie co ci się najlepiej sprawdza :)Metoda mnie bardzo zaintrygowała i nie wypale się tak łatwo :P:beer::beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam tak jak do karpiówek. Jeśli nie czuwam przy wędkach to ustawiam wędkę równolegle do brzegu lub pod kątem 45 stopni do linii brzegowej na dwóch podpórkach, a na trzeciej, przed wędką, bliżej lustra wody, ustawiam elektroniczny sygnalizator. Zarzucam, napinam żyłkę tak by przechodziła po sygnalizatorze. Widzę wtedy brania oraz je słyszę :) Metoda wygodna w przypadku grillowania ze znajomymi, a szczególnie pomocna w nocy, bo od patrzenia w świetliki można dostać zawrotów głowy...

Ja to dużo nie testowałem kulek i pelletów. Kolega fish007 pewnie powie Ci na ten temat dużo więcej. Jestem raczej wygodnym i oszczędnym wędkarzem. Mam trzy rodzaje kulek pływających od 8-16mm, trzy rodzaje kukurydzy CUKK i trzy rodzaje pelletów zanętowych (micro marine 2mm, micro marine black 1,5mm i fast carp action annanas 6mm). Czasem zakładam na klipsie martwe białe robaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fish stosujesz zamiast włosa gumki do mocowania pelletów?, bo zakupiłem i nie wiem czy sie sprawdzi.\:P)

Próbowałem takich gumek ale wolę łowić na włosa, skuteczność zacięć na włosa była zdecydowanie lepsza, wożę jednak kilka sztuk i używam sporadycznie kiedy szybko trzeba zrobić nowy przypon, często również zmieniam przynęty, przechodzę z pelletu na kulki i odwrotnie więc gumki nie bardzo się nadają

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam pytanie czy macie jakiś sposób na to aby stwierdzic czy łowisko jest zamulone czy koszyk zapada sie w mule ?

Wczoraj zasiadka kilku godzinna na wodzie pzw zalew 200 h i nawet brania nie było wszystko zrobione ksiażkowo podejrzewam że łowiłem w zamulonym miejscu .....a może zastosować mniejsze rozmiarowo koszyczki,a może dłuższy przypon?nie daleko mnie facet złowił 4 leszcze powyżej 40 cm na białe robaki....

Edytowane przez makqq1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam pytanie czy macie jakiś sposób na to aby stwierdzic czy łowisko jest zamulone czy koszyk zapada sie w mule ?

Wczoraj zasiadka kilku godzinna na wodzie pzw zalew 200 h i nawet brania nie było wszystko zrobione ksiażkowo podejrzewam że łowiłem w zamulonym miejscu .....a może zastosować mniejsze rozmiarowo koszyczki,a może dłuższy przypon?nie daleko mnie facet złowił 4 leszcze powyżej 40 cm na białe robaki....

Witam,ja sprawdzam dno kogutem taki o gramaturze np.30 gram. Co do przyponów to nie możesz zakładać dłuższych niż koszyk do metody i oczywiście możesz zaczynać łowienie od koszyków 20 gramowych jeśli masz podejrzenie że dno jest muliste.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a skąd będę wiedział czy dno jest muliste po tym kogucie sory za pytanie ale nie spininguje i jestem w tym nobem ;p jeżeli mógł byś mi wyjaśnić to z góry dzieki:beer:

Rzucasz kogutem i pozwalasz mu opaść na dno w miejsce które chcesz posłać koszyk,następnie szybko go wyjmujesz ,jeśli jest na kryzie muł to jest wszystko jest jasne.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.