Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Czy wędkowanie na koszyczek method feeder znajdzie swoje zastosowanie z wędką karpiową i bombką jako sygnalizator?

Od przyszłego sezonu mam zamiar zacząć przygodę z tą metodą, jednak nie mam wędki feeder i nie chcę na razie wydawać na nią pieniędzy, ponieważ nie wiem czy mi przypasuje ta metoda połowu.

Posiadam karpiówkę BLACK ARROW CARP 360 / 3,5 Lbs, chciałbym do tego zakupić koszyczki Drennana 35g large. Zda to egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowy zestaw na karpia - nr. 1 , haczyk ESP Curve-Shanx nr. 8, na 15 funtowej plecionce Sufix, koszyk Drennan 45 gr., przyneta czosnkowe Puffi i pęczek pinek, kołowrotek Shimano Baitrunner 4000 i wędka BeastMaster Feeder 3,9m, zanęta - mieszanka pelletów Lorpio i BaitTech Method Mix Red Krill & Tuna 50/50

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych większych przeróbek , zostawiłem z łącznika zewnętrzną gumową otulinę a zamiast oryginalnego porcelanowego łącznika daję standardowy krętlik nr. 8 lub FOX nr. 7 , idealnie pasuje do gumowej otuliny, wchodzi na ciasno, porcelanka strzeliła mi kiedyś na dużym karpiu 10+ , krętlik nigdy mnie nie zawiódł

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowy zestaw na karpia - nr. 2 , haczyk Nash Fang Twister nr.8, na 15 funtowej plecionce Sufix, koszyk Drennan 45 gr., przynęta pellet halibutowy i pęczek pinek, Korda GOO Halibut jako atraktor, kołowrotek Shimano Baitrunner 4000 i wędka BeastMaster Feeder 3,9m, zanęta - mieszanka pelletów Lorpio i BaitTech Method Mix Red Krill & Tuna 50/50

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakiś cudowny środek, troszkę w/g mnie nawet przereklamowany, w lecie łowiłem na GOO kukurydza, truskawka i halibut, sprawdzały się wszystkie najlepiej Halibut, trzeba jednak uczciwie powiedzieć że nie zawsze i nie na każdej wodzie, gdzie łowiłem karpie. Truskawka dobrze działała na duże karasie, Leszcz praktycznie brał na wszystkie smaki ale rzadko na niego się nastawiałem, Jesienią na początku dobra była kukurydza jednak w miarę ochładzania wody ryby preferowały halibuta. No i jeszcze jedno, ładny efekt smużenia jak na filmach otrzymamy tylko w czystej klarownej wodzie , a uczciwie mówiąc takiej nie spotkałem, działał więc tylko efekt zapachu. Oprócz tego testowałem w tym roku Mainline Halibut i efekty były nieraz lepsze niż z GOO.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy czy to goo po aplikacji na przynętę jak na ostatnim zdjęciu nie spadnie przy wyrzucie?

Tak jak widać na fotce to zawsze troszkę spadnie, więc trzeba delikatnie rozprowadzić GOO palcem po całej powierzchni, wtedy trzyma idealnie.

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Wesołych Świąt wszystkim i Szczęśliwego Nowego Roku (oczywiście też z sukcesami na rybach)!

Ja też dostałem fajne prezenty:

1. 2 paczki CarpZoom pellet krwisty halibut 10mm (w październiku maja najlepsza przynęta),

2. Maskotkę -80 cm szczupak :)

3. Bon 50 zł na przynęty.

Mówiąc szczerze jeszcze nigdy z takim utęsknieniem nie oczekiwałem następnego sezonu (mimo, że wędkuję już ok. 40 lat)

RH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś zapytał mnie dlaczego nie używam przyponów z żyłki a jedynie z plecionki, odpowiedź jest w tym filmie część 2 od 8 min , stosując jako przypon żyłkę 0,20 lub grubszą doprowadzamy do tego że uwalniająca się z zanęty przynęta z haczykiem na krótkim przyponie żyłkowym, jest niejako wyrzucana poza koszyk przez dążącą do wyprostowania się żyłkę, a cała skuteczność Metody polega na tym że ryba wpierw pobiera pokarm z koszyka i tam na wierzchu ma leżeć nasza przynęta która w pierwszej kolejności jest przez rybę zasysana. Można oczywiści zastosować miękkie lub cieńsze żyłki ale nawet zastosowanie miękkiej na krótkim 10-15 cm niewiele pomoże, a zastosowanie cienkiej przy połowie dużych karpi mija się z celem. Przy połowie małych ryb do kilku kilo owszem można zastosować miękkie i cieńsze żyłki na przypon , jednak przy połowie tych dużych nie polecam. Poza tym plecionka o tej samej średnicy co żyłka jest mocniejsza.

http://youtu.be/UzVRj_O_66k

http://youtu.be/jILr7rK0o6w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie trafiony prezent pod choinką dwa waiderka Bait Techa po 3 kg każde , to lubię :)

[ATTACH=CONFIG]24752[/ATTACH]

Witam

Możesz mi powiedzieć bo ciężko zobaczyć czy to yest method mix czy pellet w tych wiadereczkach?:) Bardzo mi się spodobał ten Twóy prezent mam zamiar nabyć takim sam. Polecasz coś z tey firmy na przyszły sezon? :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możesz mi powiedzieć bo ciężko zobaczyć czy to jest method mix czy pellet w tych wiadereczkach?:) Bardzo mi się spodobał ten Twóy prezent mam zamiar nabyć takim sam. Polecasz coś z tey firmy na przyszły sezon? :beer:

W wiaderkach jest zanęta - Method Mixy, w tym roku łowiłem na Envy Green Method Mix , Envy Hemp Halibut, Krill & Tuna, Halibut Marine, Super Method Mix Red i Method Mix Sweet Coconut, wszystkie się sprawdziły z wyjątkiem Method Mix Sweet Coconut, ale może miałem pecha łowiąc na nią ? Pozostałe wszystkie są dobre i trudno wskazać najlepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.