Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

a co sprawia że są dobre do metody?

Miałem przyjemność łowić rozmiarem 4000, i krótko :

- chodzi jak masełko, trudno to opisać trzeba samemu pokręcić

- świetnie układa żyłkę co przekłada się na długość rzutu

- płynny hamulec

- wolny bieg i jego regulacja bardzo płynna / używam wolnego biegu kiedy łowię koszykami do Metody łowię z sygnalizatorem /

- i to coś co mają wszystkie kołowrotki Shimano z górnej półki czyli niezawodność

- jedyny minus to cena ale to jest bardzo subiektywne odczucie dla różnych ludzi, krótko mówiąc wszystko zależy od tego czy masz kase czy nie

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Kołowrotek fajny ale ja bym wybieral jak najmniejszy ponieważ wolę plecionki (jako linki główne i przypony) od żyłek i bardziej mniejsze kołowrotki mi odpowiadają-z uwagi na wagę całego zestawu.

Edytowane przez marek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to masz 3 sztuki rewelacyjnego:

Jeśli chodzi o młynki SPRO to tutaj poza ceną nic rewelacyjnego według mnie nie ma. Jeden padł po połowie, a drugi po jednym sezonie intensywnego łowienia. Dla tego porównywanie plastikowego SPRO do chociażby Shimano jest według mnie bez sensu. Szkoda ludziom w głowie mącić, za ceną idzie jakość i to ciężko oszukać. Pozdrawiam.

PS. Method feeder jesienią to magia w czystej postaci :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

filmy o tej Twojej zanęcie :)http://www.topfish.rs/topfish-novosti/novi-haldorado-proizvodi-za-2013-godinu-najava

Co do zakupów, można tego dokonać: Haldorádó horgász áruház - oferują wysyłkę do Polski :) Na rodzimym rynku nie spotkałem się z produktami tej firmy i podejrzewam, że ciężko będzie znaleźć sklep oferujący tego producenta. Chociaż "Cukk`a" już ciągną z Węgier :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Jednak się jeszcze raz na rybki wybrałem. Około 8 godzin łowienia, skuteczność zacięć jak dla mnie typowa ok 50%. Złapanych 9 karpi o wadze od 3kg do 5kg, 3 spinki. Pellet Lorpio, zaneta Bait-Tech, na haczyku pellety 12mm halibutowe. Brania bardzo nieregularne, godzina nic potem w 15 min 5 brań (niektóre zaraz po zarzuceniu). Zdarzały mi się też brania prawie 1h po zarzuceniu zestawu (latem tak nie było), pewnie w zimniejszej wodzie zanęta pracuje inaczej. Innych wędkarzy na stawie nie było wielu (cztery osoby), nie łapali na metodę tylko tradycyjnie - skuteczność zacięć wysoka - 100%, tylko że dało im to w sumie 2 ryby (karp i 2kg sum - miał piękne kolory, warto było by mu zrobić zdjęcie). Postanowiłem w przyszłym roku brać aparat nad wodę (komórka robi 1 dobre zdjęcie na 5).

Dziś przegląd sprzętu i wieczorkiem oficjalny koniec sezonu: przy dobrej polskiej wiśniówce - roboty mojej żony (w końcu święto patriotyczne) angielskim whisky (oni wymyślili Feeder Method) i niemieckim piwku (niemiecki samochód woził mnie na ryby) :beer:.

Czekam na marzec.

mirek :cool::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanęty Sonubaits , właśnie rozpocząłem testy jednak pogoda nie napawa optymizmem, czy ktoś ma jakieś większe doświadczenie z tymi zanętami, kilka razy łowiłem używając Sonubaitsa bardzo dobre ale stosunkowo drogie, Baittech wychodzi prawie o połowę taniej a większej różnicy w połowach nie zauważyłem.

Zanęty Sonubaits - ich rodzaje i jakie wybrać

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem kilka razy, zazwyczaj dzień wcześniej kupowałem mielonkę w zaprzyjaźnionym sklepie, 3 - 4 plastry ukrojone na maszynce o grubości 8 - 10 mm / łatwo wyciąć z takich kostki / na noc do lodówki i na drugi dzień na ryby. Połowiłem troszkę karpi ale w tym samym czasie na pellet miałem dużo lepsze brania więc zaprzestałem eksperymentów. Na naszych łowiskach przynęta raczej mało znana i używana, osobiście tylko raz spotkałem żeby ktoś łowił na mielonkę. Poniżej ciekawy link.

Mielonka na drukowanym, kolejne zakazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielonka to jedna z podstawowych przynęt jakie stosuję często też urzywam parowek różanego rodzaju (niektóre są pływające a inne tonące). Na lowiskach gdzie nie jest problemem ściąganie mielonki z haczyka przez male ryby jest to myślę najpopularniejsza przynęta w UK.Wiadomo ze wedkarze czekający na naprawdę spore okazy nie zaryzykują pozostawienia zestawu z mielonka na kilka godzin bo drobnica zalatwi sprawę w kilka minut. M... stosuje się przewaznie tam gdzie jest spora populacja ryb a zestaw przerzucany jest często.Na jednym z moich ulubionych miejsc na wszystkich zbiornikach jest zakaz uzywania kulek i peletu wiec mielonka jest numerem jeden,właściciel dodatkowo zachęca do połowu na ta przynętę bez obaw o kondycję rybek. Skuteczność tej przynęty wynika z częstotliwości stosowania jej za czym idzie przyzwyczajenie rybek do danego pokarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.