Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po południu ruszam z kolegą na łowisko expert carp nekielka na metody. Wiem że pływają tam piękne karpie a amury ale oprócz tego liny po 3 kg karasie ponad 2 kg i piękne płocie. Będę pierwszy raz na tym łowisku. Mam nadzieje że uda się coś złapać :) Zdam relację jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zasiadce bardzo zadowolony. Niekoniecznie z połapanych rybek ale ogólnie z całej wyprawy. Rybki jakie połapałem z kumplem to tylko płocie największa 34cm. Ogólnie mieliśmy ok 20 sztuk powyżej 25cm w tym 5 sztuk powyżej 30cm. Nie było łatwo je zachęcić do współpracy. Były bardzo wybredne. Z karpiem, karasiem, amurem czy linem nie mieliśmy niestety żadnego kontaktu. Ogólnie na całym łowisku (prawie wszystkie stanowiska zajęte a jest ich 50) padły tylko 3 karpie i jeden amur więc trafiliśmy na bardzo słaby dzień. Łowisko samo w sobie bardzo fajne. Zastanawiam się nawet czy nie zrezygnować w przyszłym roku z opłat pzw i opłacić właśnie to łowisko. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem troszke czasu i wyskoczyłem połowić na metode. Łowiłem na dwa zestawy, lekki - Shimano Power Loop Feeder MH 3,5m , kołowrotek Shimano Baitrunner 4000, koszyk Drennan 45 gr, haczyk nr. 8, zestaw ciężki - Shimano Beast Master Feeder 3,9m/ 110gr, kołowrotek Shimano Medium Baitrunner 5500, koszyk ESP 56gr, haczyk nr. 6, rybki dopisały tylko te większe poszły dzisiaj spać

60 cm , 4,3 kg, lekki zestaw

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

56 cm, 4,5 kg, lekki zestaw

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

54 cm, lekki zestaw

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

58 cm, ciężki zestaw

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

54 cm, ciężki zestaw

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

61 cm, lekki zestaw

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

58 cm, ciężki zestaw

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

56 cm, ciężki zestaw

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

na koniec dublet w 5 minut , 54 cm, lekki zestaw i 58 cm, ciężki zestaw

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Podsumowanie sezonu. Dzięki wszystkim za rady. Jestem Waszym uczniem. Całą swoją wiedzę zawdzięczam w 90% tutejszym wypowiedziom na forum i Fishowi w realu. Na serio wziąłem się za Feeder Method od około 15 czerwca 2014. Od tej pory łapałem na metodę 14 razy (po średnio 12h), 5 wyjazdów słabych, 4 lekko-średnie, 5 dla mnie kosmos. Ostatni wyjazd był w skuteczności zacięć masakryczny (25 brań - 8 zaciętych ryb) ale w wynikach dobry. Karpie: 3,5; 4; 4; 4; 5,5; 10 i 12kg i wypięty 8kg+ . Znacznie lepsi ode mnie wędkarze, łowiący niedaleko, wywożący przynętę i zanętę łódkami (3 łódki, 5 ludzi, 10 wędek) razem złapali 4 ryby średnie, jedną 14kg i dwie małe. Zanęta: BaitTech, Lorpio + konopie, przynęta 2 peleciki 10mm CarpZoom halibut+krew, haczyki Korda 6 i 8, koszyki Drennan 25-45g, reszta sprzętu "noname". Tylko szkoda, że już do kwietnia została mi tylko "czarna robota"... . Piszcie dalej mądre rzeczy i będziemy się uczyć nawzajem. A może zrobicie gdzieś w lipcu 2015 jakiś zjazd uczestników tego forum?

mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiska Czeskie - Vetrov, Terlicko, Kaliscok, Louki / gospodarz - Czeski Rybarski Svaz - potrzebna Czeska karta wędkarska /, Nebesak / komercyjne /, łowiska w Polsce żwirownie wzdłuż Odry od Chałupek do Raciborza - wszystko PZW z małymi wyjątkami , zbiorniki komercyjne, jez. Goczałkowickie - potrzebne zezwolenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Ja łowię w ostatnich latach głównie na łowiskach komercyjnych, trójkąt Krzeszowice-Ustroń-Zator. U mnie w Jaworznie i okolicy znam kilkanaście dobrych łowisk PZW ale jest albo zbyt duża presja wędkarska (trzeba rozbić namioty w 3 osoby na tydzień lub dwa: łowiska Sosina lub Dziećkowice, albo Wisła na odcinku Oświęcim-Kraków, a niestety nie mam tyle czasu - praca i rodzina) albo ryby zbyt małe (karpie, czasem szczupaki do 2kg, płotki, linki, leszcze itp.) i łowienie takich na jakiś czas mi się po prostu znudziło.

mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tutaj ważny jest dobry hak - najlepiej z mikro zadziorem, jeżeli na to pozwala łowisko. Ja zwiększyłem haki stosuje 2-4, czasem 6. Wiem może przesada ale na 2-4 mam ok 90% skutecznych zacięć. Może rybek trochę tracę, zniechęcając je do żerowania przy tak dużym haku, ale na brak efektów nie mogę narzekać.

Używam haków Kordy, lub ESP. Sprzęt Daiwa Black Widow 3,00 lbs - 3,66mm - i łowie typowo "karpiowo" - wędka na sygnalizator i jazda. Koszyki 75g od ESP. Odrzuciłem w ten sposób drobne karpie, bo już mnie denerwowało 3-4kg targać.

Na jednej wędce zawsze mam hak 6 i mniejszy koszyk (nieraz jest taki dzień, że musi być "delikatniejszy" zestaw, aby ryby się zainteresowały). W ekstremalnych sytuacjach zmniejszam jeszcze koszyk, z hakiem poniżej 6 nie schodzę.

Jak pojawia się dużo pustych zacięć, polecam zmienić haki. Też tak miałem na początku, ale teraz tak jak pisze ok 90% skuteczność zacięć mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

haków używam ostatnio: Korda Kontinental - fajne haki w rozsądnej kwocie.

Co do pustych zacięć, przyczyna też może być w przynęcie - tj. włosie. Tutaj tylko moje domysły - ale jak przynętę podejmie ryba na tyle niewielka, lub ostrożna aby nie "zassać" haka tylko sam włos - to jak poczuje opór koszyka to puści i wypluje przynętę. Także długość włosa ma znaczenie. Tutaj musisz poeksperymentować. Możesz spróbować wiązać anty-blow out rigi.

Zakładam, że hak wiążesz popranie - prawdopodobnie węzłem bez węza, to ważne jest abyś wyprowadzał od zewnątrz do wewnątrz. Ale to jest postaw i pewnie tak robisz.

Ogólnie to wiem Ci że na początku miałem z tym problem również i ciężko mi stwierdzić w jaki sposób to poprawiłem. Może zacząłem lepiej te przypony wiązać, może to zasługa haków, może przypadek i trafiłem na agresywne ryby. Teraz spinki mam głównie z mojej winy, za późne zorientowanie się o braniu, lub niedbały hol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocka z soboty na niedziele łowisko Bączek. Jak widać rybki cały czas żerują :D Największy karpik miał 11 kg a najmniejszy którego zdjęcia nie mam miał ok 4 kg. Jesiotr 5.5 kg reszta rybek nie ważona. Jeden karaś obudził mnie w nocy bardzo ostrym wyjazdem :D Miałem jeszcze dwie spinki. Jak widać po skrzynce za ciepło nie było ale wyprawę zaliczam do bardzo udanych :D Mam nadzieję że pogoda jeszcze dopisze i na jakąś nockę się wybiorę w tym sezonie :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie jest dziurawy , więc albo musisz nawiercić go wzdłuż małym wiertłem i na włos , lub jakoś przymocować do haka , może to być gumka , taka w miarę ciasna , by nie zleciał podczas rzutu jednak lepiej zainwestuj w pellet "dziurawy" i zakładaj go na włos. W sprzedaży jest tez pelllet na tyle miękki że można nabić go na haczyć jednak nie pamiętam nazwy. W moim odczuciu najlepszym rozwiązaniem jest włos- duża większa skuteczność zacięć w wypadku tej metody , gdzie do zacięcia powinien wystarczyć ciężarek 25g , skuteczne jest dodanie np. 1 malutkiego robaka na hak ( przynajmniej na moim łowisku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego kolego , jednak uważam że na początek wystarczy foremka , 3 ciężarki haki z mikro zadziorem i igiełka co by łatwiej zakładać pellet i stoperek co by nam nie spadał :) Jak już pisałem nie ma co oszczędzać na haczykach uważam że do tej metody wymaga sie najwyższej jakości haków by nie traciły za szybko swej ostrości , mikrozadzior pomimo mikro pewnie trzyma naze rybki , miałem wiele przypadków ryb zacietych tak ze przez pysk przechodziła im żyłka a hak był dalej , i ciekaw jestem jak to się dzieje że ryba nabiła się aż za haczyk . Ma ktoś jakieś sensowne wytłumaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego kolego , jednak uważam że na początek wystarczy foremka , 3 ciężarki haki z mikro zadziorem ................... wiele przypadków ryb zacietych tak ze przez pysk przechodziła im żyłka a hak był dalej , i ciekaw jestem jak to się dzieje że ryba nabiła się aż za haczyk . Ma ktoś jakieś sensowne wytłumaczenie?

Żeby coś sensownie wytłumaczyć to trzeba to sensownie napisać w czym rzecz, przeczytaj swój post zastanów się co chciałeś przekazać i napisz jeszcze raz.

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.