Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Na majówce pogoda jak co roku, czyli deszczyk. Wieczorną porą wybrałem się na swoje bajorko aby połowić na metoda oraz tradycyjny koszyk.

Brań jak na lekarstwo,lecz na metodzie uwiesił się nie mały jak na tą wodę Boleń, lekko przekraczająć 50cm.

Wziął na pellecik halibutowy 2 mm, firmy nie wiem,ponieważ kupiony w karinie na wagę.

Przynęta kukurydza CUKK Truskawka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten rok na razie bardzo udany. Karpików 4kg+ , na które poluję, na różnych łowiskach już trochę złapałem. A szczupaków łowiąc na metodę nie lubię :(. Już parę razy mi ucięły przypon z plecionki z założonym "smierdziuchem". Tylko raz dał się wyciągnąć ... i miał dokładnie 60 cm (1,6kg wagi - chudzielec :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, dla mnie przypomina hodowlaną odmianę jesiotra zachodniego, ale może to być jakaś hybryda :)

Nie mierzyłem ryby bo akurat to dla mnie mało ważne ale z maty wystawał ogon i to sporo a mata ma 115cm więc pewnie jakieś 125-130cm , waga natomiast pokazała 10,200kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem cały temat o metodzie i sam postanowiłem spróbować sił.

Zakupiłem kijaszek Jaxona 3,6m, pelleciki, koszyczki i nauczyłem się wiązać włosa na haczyki.

Na teren doświadczeń wybrałem wode PZW, pierwszy wypadzik o kiju ale za drugim byłem w szoku.

Wprawdzie na brania poczekałem 2,5 h ale potem jedno za drugim. Leszcze i 1,2 kg jaź.

Mam pytanko czego na 1 branie czekałem sporo czasu ? Za słaby śmierdziuch pellet albo jakiś inny błąd ?

Przynętą była kukurydza na włosie, pellety Lorpio i konopie. Zastanawiam się czego nie skusił się żaden karpik a wiem, że jest ich w tej wodzie sporo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muniek: ja już około 30 (średnio 9h) razy łapałem ryby na metodę. Wyniki mam dobre. 90% wiedzy jaką stosuję jest tu zawarta na forum. Trzeba czytać po kilka razy i eksperymentować. Dodatkowo każda woda jest trochę inna. Ja na razie opanowałem tylko 3 różne stawy, na innych ponoszę porażki. Cierpliwości i będzie ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo ciekawy temat. Sporo w nim bardzo przydatnych informacji dzięki którym i ja w tym roku spróbowałem łowić na method feeder. Reszta to jest już dopasowanie szczegółów pod siebie i do danego łowiska. Mój 3 wypad na 3 godzinki nad wodę i już piękna niespodzianka w postaci Karpia o wadze 8,70 kg i długości 74 cm. A do tego jeszcze 5 mniejszych od 1 do 3 kg i 1 mały linek. Więc chciałem tutaj podziękować przedmówcą za bardzo rzeczowe rady. Pozdrawiam z centralnej Polski.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum. Jestem początkującym wędkarzem, bardzo zainteresowała mnie method feeder, po przeczytaniu chyba całego wątku postanowiłem wypróbować metodę. Zakupiłem koszyczki drennana 25 i 35 gr, haczyki tez drennan 8, wędkę mam mistrall stratus 3,6 120 gr, kołowrotek mistrall carp max z wolnym biegiem, żyłka 0,30, plecionka na przypony bliżej nie określona, łowiłem na pellet jet fish 12 tuńczyk, traper halibut 12, carp zoom truskawka halibut 12 jako zanetę stosowałem pelet halibutowy 2 mm nie wiem jakiej firmy zakupiony w sklepie wędkarskim z dodatkiem peletu o smaku ochotka oraz zanętę traper orzech tygrysi. Byłem na łowisku komercyjnym w Bąkowie na trasie Wisła - Katowice. Miałem 2 kije: jeden na methodę a drugi na zwykły koszyczek z sypka zaneta, bez porównania metoda okazała się najlepsza, byłem około 7 godzin na zwykły koszyczek złapałem 2 karpie i jedna spinka była ale to wina mojego 8 letniego syna on zaciął i ciągnął rybę trochę nieumiejętnie a na methodę miałem 7 karpi i jednego jesiotra plus 3 spinki (ryby byłe w granicach 2 kg). Mogę powiedzieć że methoda naprawdę przynosi efekty jak na mnie początkującego wędkarza to była rewelacja nikt obok mnie nie miał takich efektów dodam że jeden kapr to złota rybka o wadze 3 kilogramów , naprawdę rewelacja muszę jeszcze pokombinować dlaczego 3 ryby mi się zerwały ale chyba włos był za krótki. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to łowisko bardzo dobrze , tam sprawdzają się cięższe koszyki Drennan Large 45 gram lub ESP 56 gram, w twoim przypadku polecam 45 gram ale te Large, resztę bym zostawił, spróbuj dać dłuższe przypony z plecionki około 15 cm. Jako przynęta pellety rybne 12-14 mm, i wszelkie śmierdziele, Czasami jak rybkom odbije a zdarza się to rzadko biorą na kukurydzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to łowisko bardzo dobrze , tam sprawdzają się cięższe koszyki Drennan Large 45 gram lub ESP 56 gram, w twoim przypadku polecam 45 gram ale te Large, resztę bym zostawił, spróbuj dać dłuższe przypony z plecionki około 15 cm. Jako przynęta pellety rybne 12-14 mm, i wszelkie śmierdziele, Czasami jak rybkom odbije a zdarza się to rzadko biorą na kukurydzę.

Moje koszyczki to Large ale max mam 36g muszę dokupić większe, właśnie kupiłem dzisiaj Robin Reda 12 oraz Jet fisha truskawka z dodatkiem jakieś ryby i będę testował w najbliższym czasie, myślę że jak 2 wędki będę miał na method to może być dużoooo zabawy, dla mnie jest to naprawdę rewelacja tym bardziej że moja wiedza naprawdę nie jest duża a najlepsza satysfakcję miałem z tego jak wyciągłem tego złotego karpia a wszyscy obok zlecieli się pooglądać niezapomniane wrażenie. Pamiętam jak byłem tam w zeszłym roku a za moimi plecami siedział pan który właśnie łowił na metode i wyciągał rybki można powiedzieć jedną za drugą też tak go podziwiali a teraz podziwiali mnie, wtedy pierwszy raz na oczy widziałem ta doskonałą metodę. Jako sygnalizację stosowałem zwykłem bąbkę oraz sygnalizatory dzwiękowe, według mnie można nawet wykorzystać sam wolny bieg,drugi kij mam karpiowy jaxon black arrow zobaczymy jak się będzie spisywał. Podobno na tym łowisku są większe karpie, ale jak je zachęcić, trzeba pokombinować. Polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ten świat mały. Mam pare pytań nie będę pisał na priv niech wszyscy się uczą. Jak na Bąkowie zapolować na większego karpia czy mogę na włos dać kulkę 18mm? (mam takiego kraba kupionego na targach w Zabrzu od Czechów), czy koszyczki ESP 56gr pasują do formy drennana tej pomarańczowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP 56 gram nie pasuje do Drennana 45 gram :(, żeby przebić się przez mniejsze sztuki potrzeba większych przynęt, pellet Robin Red 15 mm, ZOOM truskawkowy halibut 16 mm, pellety Chytil wątroba i Skunk Shit 15 mm, pellety Halibutowe 14-16 mm, rzadko ale biorą na owocowe kulki , warto czasami popróbować, zanęta pellet Lorpio 2-3 mm i Method mix Bait Tech 50/50, plus garść prażonych konopi, powinno zadziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj pierwszy raz łowiłem tą metodą płocie i leszcze, wrażenia super tylko mam pytanie dotyczące przyponu. Mój wczorajszy (łowiłem tylko na jedną wędkę) był gługości ok 12cm także pozostawało trochę luzu gdy ryba brała. No i niestetywziała mała płotka której haczyk wszedł za głęboko i choć próbowałem wypychaczem wyjąć nie udało się. I moje pytanie jest takie - jeśli bym skrócił przypon i zostawił odrobinę luzu tylko tak by ryba wciągneła do pyska zmieni znacząco zacinanie/brania? Bo w internecie strasznie różnie piszą o tych przyponach, raz po 30cm raz i po 5 wyczytałem. Także niewiem co myśleć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co powiecie na temat haczyków QM1 guru i jakie są najbardziej odpowiednie do karpików 2-5KG pytam bo po dzisiejszej wyprawie mam mieszane uczucia dużo spinek z tych haków rozmiar 10 łowiłem na pellet 8mm carpzoom koszyk drennan 35gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, wszyscy tak mają, ktoś dorabia niepotrzebnie całą otoczkę wokół tych haczyków. QM1 czy Prestony PR C1 to nie są haki strikte karpiowe i wmawianie że one są dobre do Metody na karpie jak piszesz 2-5 kg, to nieporozumienie. Na karpie są haki karpiowe , spokojnie możesz użyć haka w rozmiarze 6-10 i zobaczysz że efekty będą o niebo lepsze. To jest haczyk na ryby mniejsze i mniej waleczne niż karpie , używanie takiego haka na większe karpie doprowadza do spinek i tworzenie jakieś ideologii, że to idealny hak do Metody jest niepotrzebne, wystarczy poczytać na innych forach i większość narzeka na te haki. Sam testowałem Prestony i Guru , wynik był taki że więcej ryb zawsze wyciągałem na haki zadziorowe.

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fish007 za odpowiedz zabieram się do roboty wiązania nowych tym razem typowo karpiowych przyponow mam jeszcze pytanie do koszyków drennan 35gr nie będą przeszkadzać większe rozmiarówo haczyki przy tym koszyku bo widzę ze uzywasz tych koszyków drennana mega a te mega w jakimś stopniu są większe od tych zwykłych 35gr zrobiłem zakupy i juz się z budżetu wykonczylem a mam same te mniejsze wszystkie drennan large 35gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co powiecie na temat haczyków QM1 guru i jakie są najbardziej odpowiednie do karpików 2-5KG pytam bo po dzisiejszej wyprawie mam mieszane uczucia dużo spinek z tych haków rozmiar 10 koszyk drennan 35gr
Dzięki fish007 za odpowiedz zabieram się do roboty wiązania nowych tym razem typowo karpiowych przyponow mam jeszcze pytanie do koszyków drennan 35gr nie będą przeszkadzać większe rozmiarówo haczyki przy tym koszyku bo widzę ze uzywasz tych koszyków drennana mega a te mega w jakimś stopniu są większe od tych zwykłych 35gr zrobiłem zakupy i juz się z budżetu wykonczylem a mam same te mniejsze wszystkie drennan large 35gr

Chłopaki, a może dwa słowa o sobie ? Mam wrażenie,że to jedna osoba pisze. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.