Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie czy przed łowieniem na MF zanęcacie łowisko ( jeśli tak to czym i w jaki sposób np czy sam pelet , kuku , sypka zanęta czy może jeszcze inaczej ) . Pytam bo w przyszłym tygodniu mam zawody na małej komercyjnej wodzie gdzie występuje dużo karpia i nie wiem czy łowić bez zanęcania czy nęcić co byście doradzili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fish007 za odpowiedz zabieram się do roboty wiązania nowych tym razem typowo karpiowych przyponow mam jeszcze pytanie do koszyków drennan 35gr nie będą przeszkadzać większe rozmiarówo haczyki przy tym koszyku bo widzę ze uzywasz tych koszyków drennana mega a te mega w jakimś stopniu są większe od tych zwykłych 35gr zrobiłem zakupy i juz się z budżetu wykonczylem a mam same te mniejsze wszystkie drennan large 35gr

Na karpia stosuje Drennan 35-45gram, do większych haków i przynęt ESP 56 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, prawie cały temat przeczytałem i az wszystko mi sie pomieszało. Chciałbym spróbować łowić na method feeder. Moje pytanie jest odnośnie wiązania tych pętli do łączników. Można gdzieś zobaczyć jak to wiązać. Oglądałem już jakieś filmiki, ale nie wiem dalej jak to wiązać. Bo zastąpić się tego krętlikiem chyba nie da??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem dziś koszyczek do metody 25gram Drennana, pellet Premium lorpio 2mm do koszyczka i jutro pierwszy raz spróbuje na to połowić.

Mam pytanie odnośnie moczenia tego pelletu. Planuje go stopniowo domaczać reką i mieszać, tak jak na filmie to zauważyłem u Piotra Lorenca. Czy sam taki pellet wystarczy w koszyczku. Nie mam innych dodatków prócz zwykłej zanęty, można jej troszke dodać, czy łowić tylko na pellet w koszyku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty :) Wyprawa bardzo udana, karpie na Metode ochrzczone, sztuki w przedziale 30-48 cm, a na sam koniec feedera przygięła 60-tka :) Moja życiówka. Na tradycyjne gruntowe zestawy brań dużo dużo mniej, lecz po jednej akcji wędka uratowana przed rejsem w siną dal, tylko kołowrotek został na brzegu, rybka zacięta, ale po chwili się spięła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza dość spontaniczna nocka, w nocy 2 zaje***ste odjazdy,jedna ryba skończyła w trawie po dość trudnej walce, a druga wylądowała na brzegu, 47 cm , 2,4 kg. Nad ranem jeszcze ledwo wymiarowy karpik.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj pierwsze doświadczenia z method feeder na zbiorniku PZW w Trzcianie. Wyposażony byłem odpowiednio dzięki profesjonalnej konsultacji w Karinie (dzięki @gochu !).

Pierwsze spostrzeżenia:

- metoda jest tania - użyłem około jednej szklanki pelletu, łowiłem na to ponad 5 godzin i jeszcze część wylądowała w zamrażarce

- jest więc też i ekologiczna - nie ładujemy wiadra zanęty do wody

- nie donęcałem przed łowieniem, więc ryby zaczęły dawać sygnały aktywności dopiero po godzinie łowienia.

- łowiłem na włos, ale w pierwszych godzinach dużo brań przegapiłem - jednak nie zawsze nie trzeba się śpieszyć z zacinaniem.

- na zablokowanym karmniku brania są mocne - to jest zaleta szczególnie podczas wiatru i fali.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga - pelet przygotowywałem tak, że zalałem go mniej więcej taką samą ilością wody z łowiska, odczekałem pół minuty i odlałem przez sitko. Taką zanętę trzeba dowilżać mokrą ręką mniej więcej co godzinę, ale jak się przesypie do pudełka ze szczelną pokrywką to cały czas jest wystarczająco kleista, żeby się trzymać karmnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze więcej pytań - np. czy używacie szczytówek zgodnych z wagą karmnika+zanęty czy delikatniejszej?

Brania są mocne więc widać będzie chyba nawet na najmocniejszej? Czy na sztywniejszej szczytówce ryby się lepiej nie zacinają?

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dopiero uczę się co i jak w tej technice ale jak będziesz miał za lekki koszyk w stosunku do sztywności szczytówki to przy napinaniu linki ta będzie ci odrywała zestaw od dna i luzowała co chwilę zestaw. Osobiście używam najdelikatniejszych jakie tylko mogę, a one odpowiednio wygięte i tak zrobią co do nich należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nasze Koło ma coś tam jeszcze podkościć kilka stanowisk po waszej stronie...ja niestety dopiero jutro przyjadę kontuzja stawu skokowego wykluczyła mnie z łowienia przez 2 miesiące ale mam nadzieje ze sie zobaczymy może w sobotę lub niedziele ...taki gość o kulach to ja wrazie czego...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.