Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Są jakieś pelety na wagę z Niska czy Rudnika ktoś coś wie , stosował?

Siemasz :) W Nisku w sklepie rybka masz spory wybór pelletów owocowych i rybnych w przedziale 2-20mm. Za kilogram coś około 13 zł. Często je stosuję, polecam monster fruit i standardowego halibuta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ze sklepu jest firmowy, przychodzi gotowy do sprzedaży niestety zapomniałem nazwy firmy. Ewentualnie jeśli chodzi Ci o jakiś zakład produkujący pellet i akcesoria wędkarskie z Niska, to nie jestem w stanie ci pomóc, wiem że jest coś takiego ponieważ miałem w tamtym sezonie siatkę PVA która była wyprodukowana w Nisku i ostatnio słyszałem o ich pellecie, jednak nic poza tym nie wiem. Jak coś to pisz na priv bo zrobimy spam w tym temacie, a tego nikt by nie chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pellet 12mm haczyk nr 6

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Ja bym zmienił haczyk na taki z oczkiem bo ten chyba ma łopatkę, zawiązał węzeł bez węzła i wydłużył włos o jakiś centymetr. Ja do pelletu 16 mm stosuje haczyki nr 8 ale zawsze włos dłuższy. Tak mniej więcej 1-1.5 cm. Przypon rozumiem masz dość krótki tak jak przy metodzie się stosuje?

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rozrabiania method super mixu firmy Boland.

Jak rozrabiacie mixy do metody? Ewent. Miał ktoś do czynianie z tym mixem? Jakieś opinie mile widziane :)

Ja stosuję mixy Addera ale pewnie zasada jest ta sama. Normalnie robię jak zanęte do koszyka, czyli nawadnianiam aż wchłonie wodę, mieszam i jeśli się nie klei to znowu woda. Wzbogacam drobnym pelletem i tyle :) Sam musisz ocenić kiedy jest dobra i będzie trzymała się koszyka przy rzucie a w wodzie dobrze pracowała.

Kiedyś używałem także mixów Trapera i podobnie robiłem...

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił haczyk na taki z oczkiem bo ten chyba ma łopatkę, zawiązał węzeł bez węzła i wydłużył włos o jakiś centymetr. Ja do pelletu 16 mm stosuje haczyki nr 8 ale zawsze włos dłuższy. Tak mniej więcej 1-1.5 cm. Przypon rozumiem masz dość krótki tak jak przy metodzie się stosuje?

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Wydłużyłem przypon i włos zmieniłem też na haczyk z oczkiem nr. 4 zobaczymy jutro czy coś zmieni.

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rozrabiania method super mixu firmy Boland.

Jak rozrabiacie mixy do metody? Ewent. Miał ktoś do czynianie z tym mixem? Jakieś opinie mile widziane :)

Używam tych miksów od wiosny (ryba+truskawka oraz ryba).

Nawilżam jak standardową zanętę, w razie potrzeby dowilżam jak jest taka potrzeba. Dość dobrze się kleją i nie ma problemów przy właściwej konsystencji z wyjęciem koszyka z formy.

Obecnie walczę z pelletami firmy meus-nie mogę poradzić sobie z ich moczeniem-chłoną wodę i w koszyku zamieniają się w beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jak energicznie zacinasz i jakimi kijami łowisz, ja jeśli nie łowię przelotowo to nie zacinam, a podnoszę wędkę po prostu. Jeśli łowi się na zestaw samo zacinający to możesz rybie wyrywać przynęte z pyska i stąd spinki :)

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z pustymi braniami tz. ryba zaczyna wyciągać żyłke zacinam ale bez efektu. Czy przyczyną może być przypon?

bf0e27a6eb4ecc8fdc4b0f133490d78c.jpg

0da0de6f10f730285d0092b4d33460a0.jpg

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Według mnie to haczyk jest zbyt mały. Ale skoro mówisz, że używasz nr 6 to do 12 mm powinien być ok. Piszesz, że zmieniłeś średnicę pelletu: na większy czy na mniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj w ramach resetu umysłu, a z braku czasu na dojazd nad San, trenowałem MF koło pola golfowego. 4 godzinki dały karpie około 2 i 1 kg, oraz karasia poniżej 0,5, i kilka mocnych, ale bardzo szybkich brań, których nie zdążyłem zaciąć (może coś zaczepiło o żyłkę).

Wczorajsze obserwacje:

- jeszcze nie udało mi się zużyć pierwszej paczki peletu,

- z foremką życie jest łatwiejsze,

- ze spryskiwaczem trzeba się mniej schylać,

- stosunek karmników MF do klasycznych rośnie w moim pudełku,

- z hakami bezzadziorowymi (Drennan) łowienie jest jeszcze mniej stresujące niż przy muchowaniu - oczywiście łatwiej się ryby uwalnia, chociaż same, w czasie holu nie wypinają częściej niż ze zwykłych haków - ale przede wszystkim haczyk nie plącze się w podbieraku, nie czepia o siatkę, ubrania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdążyłem zaciąć te szybkie branie - niestety nie zdążyłem "rozklipsować" żyłki. Całe szczęście przypon pękł zanim wciągnęło mnie do wody :D. Potem łowiłem już tylko z białym markerem na żyłce, ale przygód nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem tutaj nowy, wczoraj łowiłem na "metodę", używałem pelletu Lorpio halibut 2mm, przynęta była kukurydza na włosie, haczyk 10, przypon ok 10 cm długości. Po około 2 godzinach miałem branie ale tzw. puste tzn wygięcie szczytówki dość mocne i powrót do wcześniejszej pozycji. Może to być przyczyną drobnicy wyjadającej pellet z koszyczka?? Może ktoś ma jakąś podpowiedź, dodam też że z kukurydzy zmieniłem na pellet przynętę i było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy masz zamontowany koszyk na stałe to trzeba się liczyc z tym, że właśnie drobnica przesuwa koszyk po dnie i szczytówka cały czas chodzi. Branie musi być zdecydowane. Tak samo z przynętą. Zakładaj coś większego na włos jeśli chcesz uniknąć takich pustych brań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

macie jakiś pomysł jak łowić methodą na mulistym dnie? mój zestaw to koszyczek esp large 56g, przypon około 10cm z plecionki, haczyk korda kurve shank nr4 zawiązany jako blow back rig, a na włosie kulka 16mm. Koszyk nawleczony na odcinek leadcore okolo 60cm i przywiazany do żyłki 0,35 za pomoca kretlika. Grubo dlatego iż używam typowych karpiówek 3,5lbs którymi łowiłem wcześniej na typowe zestawy karpiowe (nie posiadam feedera). Parę razy byłem z tymi zestawami nad woda ale efekty mizerne. Ostatnim razem jak pojechałem nad staw spotkałem chłopaka który tam wędkował już wcześniej (łowię pierwszy sezon na tym stawie) i powiedział mi że w stawie jest spora warstwa mułu. macie jakieś pomysły aby ta metoda sprawdziła się na mulistym dnie? prosiłbym też o sugestie co do wielkości haczyka i przynęty gdyż dopiero zaczynam z tą metodą a haczyki itp posiadam z typowych zestawów karpiowych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kulką popup ciężko na tym stawie. Do tej pory nawet na zestawach karpiowych miałem brania wyłącznie na kulki tonące i zwykła kukurydze. Do popup'a nic nie podpływało. Ale na jednym zestawie mogę zawieszać popup'a.. może akurat :P

Może pokombinować z długością przyponu np do 20cm i jakiś mniejszy haczyk? chciałbym zacząć do method'y stosować mniejsze kulki około 10-12mm i kukurydzę licząc też na inne ryby niż karp. Jaki rozmiar haczyka byście proponowali do kulki 10mm? chodzi mi o rozmiar kordy kurv shank bo stosuje te haki od dawna i jestem bardzo z nich zadowolony.

Odnośnie łowienia method'ą na mulistym dnie jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.