Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

No tak ta methoda na pewno dobrze się spisuje na stawach hodowlanych i wodach komercyjnych. Zastanawia mnie czy ktoś ma tak pozytywne doświadczenia na dzikich wodach PZW z dużą presją wędkarską :) ?

Łowiłem na Niedźwiadku i na żwirowni w Zwięczycy i nie narzekam.... http://www.fishing.org.pl/f10/zwirownia-w-zwieczycy-rzeszow-384/index15.html#post57710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może będę miał okazję przetestować po raz drugi tą methodę w ten weekend. Zastanawiam się jednak nad przynętą czy może być to jeszcze kuku czy już przerzucić się na robaczki...Z kolei nadal nie wiem jak nałożyć białe robaki na włosa. W necie pisze coś o jakimś klipsie, ale nie wiem gdzie co jak.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co do przynęty, to Ci nie podpowiem. Natomiast zdjęcie klipsa na sucho oraz po założeniu robaków umieszczam poniżej.

[ATTACH=CONFIG]18306[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18307[/ATTACH]

Dzięki za odpowiedź. Miałem okazję połowić na methode po raz drugi. Za przynętę użyłem pęczek białych na klipsie + jedna kukurydza CUKK special aroma. Dookoła zero brań a mi siadały takie 35-40 cm leszczyki bez zanęcania (jedynie zanęta micro marine pellet na koszyku Drennan do methody). Myślę, że kolejnym krokiem powinno być dodatkowe zanęcanie miejsca, w które będę rzucał, ale jako totalny amator mam jeszcze spore problemy z zarzucaniem w to samo miejsce...zwłaszcza przy dalekich rzutach. Cóż praktyka czyni mistrza.

Pytanie do doświadczonych kolegów - jak wygląda zasadzka na białą rybę w miesiącach październik, listopad? Czy warto jeszcze spróbować łowić? czy żerowanie białej ryby jest już raczej słabe i lepiej zasadzić się na drapieżnika?

Apropos' drapieżnika (w ramach ciekawostki) - po "leszczobraniu" tak godzinę po zmroku, zmieniłem zestaw "na trupka" i miałem okazję holować sandacza 75 cm 4,5 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dotarły do mnie koszyki i forma z Prestona:) Zwróciłem uwagę na brak łącznika czy też krętlika w zestawie z koszykiem! Może ktoś mi podpowie w jaki sposób i czym blokuje te koszyki?

Ja wogole nie uzywam kretlikow czy innych systemow wcisnietych w rurke,

polecam Raven Fishing - Produkty z tej rodziny: Quick Change Beads

filmik:

W ogólnie przyjętej skali rozmiarów koszyczków Preston do rozmiaru S oraz L pasuje mały koralik QCB, natomiast do XL zalecałbym te większe. Największy koszyczek Preston ma ok. 4,7 cm długości.

Niektore ryby biora bardzo ostroznie i pod wplywem oporu zdaza wypluc hak. Taki kretlik wsadzony ciasno w rurke to spore wyzwanie dla ryby. O wiele wieksza skutecznosc jest przy zastosowaniu lacznika Quick Change Beads. Wole sam decydowac o zacieciu ryby patrzac na szczytowke niz czekac az ryba zatnie sie sama i ruszy zestawem...

Co do dlugosci przyponow to stosowalem na poczaku <10cm myslac,ze im krotszy tym lepszy, teraz maja one dlugosc ~15cm.

pozdr.

p^k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście nie używałem ale kolega miał takie i łowił ze mną razem na metodę, ja używałem Drennanów , po zakończeniu łowienia stwierdził że moje Drennany są lepsze mają ciekawszą / czytaj lepszą budowę / i z tego co wiem to już zakupił na allegro Drennany, łatwiej po prostu w koszyczkach Drennana umieścić przynętę, dobrze trzymają przy wyrzucie i lepiej się wymywa zaneta, osobiście używałem już koszyków Korum, Trapera, Prestona ale teraz mam tylko Drennany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie używałem ale kolega miał takie i łowił ze mną razem na metodę, ja używałem Drennanów , po zakończeniu łowienia stwierdził że moje Drennany są lepsze mają ciekawszą / czytaj lepszą budowę / i z tego co wiem to już zakupił na allegro Drennany, łatwiej po prostu w koszyczkach Drennana umieścić przynętę, dobrze trzymają przy wyrzucie i lepiej się wymywa zaneta, osobiście używałem już koszyków Korum, Trapera, Prestona ale teraz mam tylko Drennany

również łowię tylko na Drennany a formy do nich to Preston-oryginalna forma Drenana nie zawsze dobrze działa a Prestona mają przycisk do wypychania koszyczka z zanętą i to mi sie bardzo dobrze sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za info ja chce spróbowac methody w tej ciezszej formie na wedce karpiowej mysle ze koszyk musi byc w tej sytuacji ok 45g

nie musi być 45, ja prawie cały sezon łowiłem na koszyczek 25 gr często na cięższe wędziska

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, łowił, nie na Sieniawie ale na żwirowni. Kolega @Gochu http://www.fishing.org.pl/f10/zwirownia-w-zwieczycy-rzeszow-384/index15.html#post57615 złowił amura na 6kg i karpia na 5,90 http://www.fishing.org.pl/f10/zwirownia-w-zwieczycy-rzeszow-384/index15.html#post57711 Z większymi karpiami też sobie poradzisz. Przeglądnij kolego ten temat od początku to znajdziesz parę fotek ładnych karpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem cie doskonale ja łowie duze karpie w mniejszych zbiornikach komercyjnych z powodu braku czasu na wczesniejsze necenie sieniawa jest sporym łowiskiem z dzikim karpiem i chciałbym tam spróbowac swoich sił a w methodzie z tego co widze nie trzeba wczesniej przygotowywac łowiska tzn necic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.