Skocz do zawartości

Film, książka itp. ;)


rybka

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że wędkarz nie zawsze ma czas na oglądanie filmów, czy czytanie książek (wiadomo - wędka rzecz święta i pierwszorzędna;) ) ale może jest tu ktoś, kto czasem oddaje się pasjonującej lekturze lub nie przesypia nocy z powodu jakiegoś ciekawego filmowego hitu? Jeśli są takowe osoby, to TO jest miejsce właśnie dla nich :)

(dla mnie też, bo książki pochłaniam jednym tchem;) )

Edytowane przez rybka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie film podobnie jak książkę :) Dramat i thriller najczęściej gości na moich pułkach albo dysku :D co nie znaczy, że czasem nie oddam się komedii czy sensacji :D Ostatnio obejrzałem "Kłamstwo" nie jest to nówka ale film mi się podobał :)

Edytowane przez Aspius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza książka jaką w życiu czytałem to... "Właśnie wróciłem z ryb" Dariusza Duszy czytałem ją już tyle razy, że mógłbym ją recytować z pamięci. Powinni ją włączyć do kanonu lektur szkolnych.

Jeżeli chodzi o literaturę niewędkarską to nie czytam zbyt wiele. Ograniczam się praktycznie tylko do lektur. W tej chwili nadrabiam zaległości sprzed kilku miesięcy i czytam "Lalkę"(muszę powiedzieć że jest dużo lepsza niż się spodziewałem).

Jeżeli chodzi o film to nie mam swojego ulubieńca, ale lubię idiotyczne amerykańskie seriale jak "Świat według Bundych" czy "Przyjaciele".

Edytowane przez Bastuś z Bratko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę "Król szczurów", autor James Clavell. Czytałam ją już dosyć dawno, ale super lektura:) Koniec drugiej wojny światowej, 1945 rok, historia jednego z alianckich jeńców wojennych w obozie w Japoni. Warto poświęcić chwilę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wędkarz nie zawsze ma czas na oglądanie filmów, czy czytanie książek (wiadomo - wędka rzecz święta i pierwszorzędna;) ) ale może jest tu ktoś, kto czasem oddaje się pasjonującej lekturze lub nie przesypia nocy z powodu jakiegoś ciekawego filmowego hitu? Jeśli są takowe osoby, to TO jest miejsce właśnie dla nich :)

(dla mnie też, bo książki pochłaniam jednym tchem;) )

Rybko doceniam Twój wkład w rozwój forum. W nagrodę zostań proszę szefem działu Hydepark na PSW :))

A żeby nie było do końca off-topicznie napiszę że jestem na etapie czytania "Pod kopułą" S.Kinga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm... "Król szczurów"... pamiętam, że była to moja pierwsza "dorosła" książka - chyba w wieku 15 lat ją przeczytałem - świetna.

Jeśli można polecić, to proponuję: WIWISEKCJA-Patrick White, wszystkie powieści Andrzeja Wydrzyńskiego, Przygody Mikołajka ;), Egipcjanin Sinuhe, Mistrz i Małgorzata, proza Redlińskiego, Poezja Stachury i Wojaczka, a dla wędkarzy opowiadanie Hemingway'a - Rzeka dwóch serc ;), opowiadania Lema, no i oczywiście "poważne" komiksy (mam ich około 30 gb - gdyby ktoś potrzebował...).

Co do filmu... to: Filmy Triera szczególnie - Królestwo, Przełamując Fale, Tańcząc w ciemnościach, na rozluźnienie cykl włoskich komedi (absurd Monty Pytchona z Bundym)z przygodami Fantozziego (NAJLEPSZE NA ŚWIECIE!!!) z innch filmów: Gułag, 101 Reykjawik, Odyseja Kosmiczna, Ghost Whord, Szpital przemienienia, Podziemny krąg, Edukatorzy.... i inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja ze swojej strony mogę polecić tą stronkę http://www.audioksiazki.org/index.php.Wymagana rejestracja aby móc korzystać z zasobów ale naprawdę warto!;).Setki pozycji audiobooków,filmów, słuchowisk radiowych do zassania;).Szczególnie polecam zakładkę "dokumentalne" jest też trochę filmów wędkarskich;).Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.Często z niej korzystam jak nie ma co robić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja chętnie zaproponuję klasykę, wielu pewno już znaną z telewizyjnych ekranizacji.

Zacząć proponuję od książki pt. "Zielona Mila".

Następnie, aby zmienić nastrój proponuję książki z Forrestem Gumpem w roli głównej. Tak, tak ... :) oprócz znanych wszystkim przygód Forresta od jego wczesnego dzieciństwa (w filmie jednak nie było wszystkich przygód ! ) jest kolejna w której, UWAGA, Forrest stara sobie poradzić w roli ojca :-) Ubaw wprost nieziemski dzięki plastycznym scenom i lekkiej, przyjemnej fabule.

Na koniec, zapraszam Was w świat Fantasy - w tej kwestii moimi ulubionymi pozycjami są historie autorstwa Sapkowskiego z Wiedźminem w roli głównej (zadajcie sobie trochę trudu i czytajcie w kolejności chronologicznej) oraz Paoliniego - począwszy od "Eragona".

Miłego czytania i nie zapomnijcie o wędkowaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.