Skocz do zawartości

Film, książka itp. ;)


rybka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Na pewno warto oglądnąć bo ludzie zapominają o prawdziwej historii bądź o tym nie wiedzą tak jak choćby  o tym że słowacja w 39 napadła na Polskę https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_słowacki_na_Polskę_1939  

 itd .........................

 

Edytowane przez kafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obejrzałem dzisiaj film pt. "Wołyń"...

Takiego studium kiełkującego Zła nie spotkałem jeszcze w żadnym filmie czy książce (Stephen King i Thomas Harris niech się zajmą pisaniem bajek dla dzieci) !! - film pod tym względem wgniata w ziemię i zapadnie mi w pamięć na resztę życia...

Zdarzenia ukazane w filmie to "kompilacja" autentycznych wydarzeń (mających miejsce w różnych miejscach i czasie) - na potrzeby filmu połączonych w jedną filmową fabułę (kto chciał, mógł przeczytać o tym już wiele lat wcześniej, a nawet dowiedzieć się od naocznych-żyjących świadków)...

Właśnie to jest najstraszniejsze !! - to nie wyobraźnia reżysera, a wyobraźnia banderowców kreowała drastyczne sceny, które przedstawia film !! - i ten ogrom ukazanej ludzkiej krzywdy, która nigdy nie doczekała się sprawiedliwej kary...

Dużo tych wielokropków i pogrubień tekstu (mam nadzieję, że Admini mi to wybaczą) - ale czasem trzeba.

 I jeszcze jedno - nadmiernie patetyczny ton wypowiedzi zawsze kojarzył mi się z kiczem, oraz (co za tym idzie) ludzką głupotą - ale uważam (i to jako osoba krotochwilnego usposobienia), że film powinien obejrzeć każdy dorosły Polak, który jest w stanie udźwignąć psychicznie ten temat.

PS

Dziękuję panie Wojciechu za ten film !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

 To nie tylko film o drzewach.To film pokazujący jak piękna jest przyroda i jak można zabrać swoje dziecko do lasu że by spędzić piękne chwilę na łonie natury.

A to lepsze niż siedzenie z wędką dniami z dala od rodziny.

Kiedyś widziałem ojca z malutkim dzieckiem jak stał w sklepie wędkarskim godzinami  i zastanawiał się jakie woblery  wybrać itp.

Wiem że u tego ojca wędkarstwo to już nie pasja a choroba (wredna choroba)nie dająca spokoju w głowie i w portfelu rodzinnym.

Czasem coś wydaję się przyjemne a w nadmiarze może prowadzić do nieszczęścia.

Jak zawsze w życiu wszystko musi być z umiarem,chodź wiem że o umiar ciężko ale warto!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek, właśnie siedzę na kanale TPN  i oglądam ich filmiki - fajnie, ciekawie i profesjonalnie zrobione, a dla tych co lubią łażenie po górach (czyli pewnie większości :) ) polecam Orla Perć:

Dobra jest też seria "Pewnego razu w parku". Ogólnie cały kanał TPN jest świetny, PZW powinno wziąć przykład ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ludzi, którzy bawią się w wspinaczkę wysokogórską mających pojęcie o tym hobby i ich pasję podziwiania świata ze szczytów.. ale potępiam zwykłych weekendowych Kowalskich w sandałach kompletnie nie przygotowanych na wyprawę, którzy myślą, że zdobyli szczyty..

Edytowane przez hybel78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.