Skocz do zawartości

Film, książka itp. ;)


rybka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pierwsze, które przyszły do głowy (dramat i thriller zarazem):

 

Requiem dla snu (2000)

Miasto Ślepców (2008)

Dom snów (2011)

Dom zły (2009), polski - Smarzowskiego. Chyba najlepszy polski kryminał jaki widziałem

Osobliwie... Melancholia (2011), w rezyserii Larsa von Triera. Ten film to "najlepszy teledysk do Wagnera ever" jak powiedziała moja koleżanka. Przyznaję jej rację, film znakomity.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudniejsze nieco kino w odbiorze, ale szczerze polecam Skutki miłości 2004 i Boski 2008 - reż. obu Paolo Sorrentino - w moim prywatnym rankingu najlepszy obecnie żyjący reżyser, drugi  Fellini chciałoby się rzec... Lubię włoskie kino. A propos, jeżeli coś nowszego o mafii, to można zerknąć Suburra 2015).

 

Także uwielbiony przeze mnie David Lynch - Zagubiona autostrada (1997) - mój ulubiony jego film, niezrównany, widziałem x razy... Swoją drogą pojawia się genialnie wkomponowana w scenę muzyka Rammstein.

 

Ogólnie proponowałbym utworzyć osobny wątek o kinie, nasze opinie, gusta, ulubieni twórcy. Na pewno wywiążą się ciekawe dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto obejrzeć ekranizację "Millenium" Stiega Larssona, ale wersję szwedzką - z klimatem, bez hollywodzkiego efekciarstwa. Filmy oczywiście nie oddają w pełni klimatu książek ale i tak trzeba je zobaczyć. Kawał dobrego kina.

1. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

2. Dziewczyna, która igrała z ogniem

3. Zamek z piasku, który runął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Właśnie słuchałem, czytając posty na naszym forum, więc postanowiłem zadedykować wszystkim, którzy:

1. Chcą w obecnym czasie w pełni korzystać z prawa do swobodnego przemieszczania się.

2. Śnią o Victorii nad PZW, również w kwestii zwrotu części składek.

Miłego odsłuchu :beer:

Dżem - Sen o Victorii (Spodek 92')

Przy okazji przepraszam tych, którzy nie lubią moich przydługich wywodów - tak już mam ;)

Edytowane przez Gajowy Marucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.04.2018 o 19:06, Gość napisał:

Polecacie jakiś dobry dramat/thriller?

Osobiście uwielbiam dramaty i mogę polecić dramat i jednocześnie thriller: Wyspa tajemnic (2010) albo Prestiż (2006). Oba filmy są świetne ;)

Nie wiem jak Was, ale mnie zastanawia, to że ktoś może oglądać ten sam film kilkadziesiat razy albo czytać książki wyłącznie jednego gatunku. Mój gust zmienia się co jakiś czas i ciągle szukam jakiś nowych filmów, czy też książek z przeróżnych gatunków i nie wyobrażam sobie wałkować jedna książkę kilka razy. Jest to dla mnie zwyczajnie nudne, kiedy już wiem co wydarzy się dalej. Być może ma to związek z cechą osobowości, jaką jest otwartość na nowe doświadczenia https://perso.in/experiences-doswiadczenia/ 

Czy Wy też gustujecie w różnych gatunkach, czy trzymacie się swojego ulubionego? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.