Skocz do zawartości

Dociążenie zestawu


holbi

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy macie jakiś sposób aby dociążyć zestaw ze smużakiem na końcu. Dociążenie samego woblerka raczej nie wchodzi w grę żeby nie zaczął tonąć.

Używam odpowiednio cienkiej żyłki, żeby max wydłużyć rzut, myślałem żeby użyć kuli wodnej, ale jakoś mi nie pasuje .....

Słyszałem kiedyś o linkach/sznurach dociążających. Czy ktoś się z tym spotkał kiedyś?

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś sporo łowiłem ze spidolino i miałem odczucie że mniej brań miałem ale plusem jest to że mogłem dorzucić do ciekawszych miejsc , raz miałem fajny przypadek że w spidolino przywalił Boleń .Suma sumarum warto iść na kompromis i porzucać ze spidolino w reguły mało dostępne miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spidolino miałem i łowiłem, ale podobnie jak kolega @luksaj miałem wrażenie, że brań jest mniej. Kombinowałem z trokami, dokładałem śruciny na żyłkę i wszystkie te zabiegi nie zdały egzaminu. Klucz do sukcesu tkwił w sprzęcie. Zmieniłem kij na inny (miękki), zmieniłem kołowrotek na inny (szeroka szpula), nawinąłem cieńszą żyłkę i to pomogło. Jak warunki pozwalają to zakładam ciężkie tonące smużaki, ale na wolnej wodzie ten manewr się nie sprawdzi. Sanu w Dynowie nie przerzucę, ale komfort łowienia się polepszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy pewien pomysł - coś na wzór bocznego troka, z tym że używać zamiast ciężarka ołowianego małego kamyczka, a do łączenia używac linki PVA, która rozpuści się, kamyk opadnie na dno i można smużaka prowadzić po powierzchni ;)

tylko pytanie do karpiarzy - jak długo rozpuszcza się taka linka PVA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc podobnym tokiem rozumowania można spróbować jeszcze inaczej. Można oblepić smużaka np gliną lub miąszem z chleba, lub jakimś innym materiałem, który szybko "odczepi" się w wodzie od wobka:D.

Albo jeszcze inaczej. Można dowiązać np kamyczek do kotwy nicią krawiecką, ale taką nicią która wytrzyma rzut a podda się przy energicznym szarpnięciu zestawu:eek:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nici PVA to masz różne rodzaje: cienkie, średnie i grube,tj od szybko rozpuszczalnej do długo rozpuszczalnej! Wszystko zależy też od temperatury wody, im cieplejsza tym szybciej sie rozpuści! Jeżeli chcesz kombinować to kup najcieńszą (najszybciej sie rozpuści) i sprawdz nad wodą:) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.