Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Może być tez taka sytuacja że ludzie faktycznie będą zabierać po te parę rybek w sezonie ale przeliczając liczbę wędkujących oraz ryb w zbiorniku nawet przy takim 'zdrowym' podejściu dalej prowadzić będzie to do całkowitego wytrzebienia rybostanu.

Tym bardziej popieram obecny stan rzeczy bo na takim zbiorniku jak 1 i 2 to się prosiło od dłuższego czasu.

Jeśli mamy przeliczać liczbę wędkujących oraz ryb w zbiorniku to pewno zbiorniki nr 4,5 i a może 3 też powinny być "no kill" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano także się cieszę. Ciekaw jestem kto wyszedł z taką inicjatywą - chętnie bym mu postawił jakąś dobrą flaszkę :) Biorąc pod uwagę fakt że na pewno pływają tam większe rybki to za 2-3 latka możemy mieć rewelacyjne łowisko specjalne z pięknymi okazami. Szkoda tylko że zbiornik sam w sobie jest średnio atrakcyjny. Szczególnie głębokość pozostawia wiele do życzenia.

Nie wiecie czy zakaz spinningowania do 1wszego maja dalej obowiązuje?

To musiałbyś Łukasz dużo flaszek postawić:D,już odpowiadam ci na pytanie inicjatorem tej ustawy jest koło nr23 WSK Mielec sa tam jeszcze ludzie nowocześnie myślący:),według mnie zbiornik jest bardzo atrakcyjny co już wcześniej opisywałem,na pewno ciebie bardziej interesuje drapieżnik,często trafiają się drobne szczupaczki, ale na 105cm okaz widziałem,potwierdzone są też złowione sumy 24kg i 28 kg całkiem ładne rybki jak na niewielką wodę,na sandacza raczej nie ma co liczyć większość zdechła po zatruciu,nie ma zakazu spininngowania:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiska no kill może są nowością w naszym okręgu ale gdzie indziej funkcjonują od lat, więc na nowoczesne myślenie trzeba się bardziej wysilić. Szkoda, że takie wizualnie kulawe wody zostały objęte tymi zmianami. Jak wprowadzicie no kill na jakimś odcinku Wisłoki to powiem, żeście są nowocześni. Ale na to jeszcze przyjdzie nam lata poczekać.

Co do zabierania ryb z Rzemienia to tam ginęły łabędzie bez śladu:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiałbyś Łukasz dużo flaszek postawić:D,już odpowiadam ci na pytanie inicjatorem tej ustawy jest koło nr23 WSK Mielec sa tam jeszcze ludzie nowocześnie myślący:),według mnie zbiornik jest bardzo atrakcyjny co już wcześniej opisywałem,na pewno ciebie bardziej interesuje drapieżnik,często trafiają się drobne szczupaczki, ale na 105cm okaz widziałem,potwierdzone są też złowione sumy 24kg i 28 kg całkiem ładne rybki jak na niewielką wodę,na sandacza raczej nie ma co liczyć większość zdechła po zatruciu,nie ma zakazu spininngowania:o

wieksze zebate pewnie też, bo ciężko złowić coś powyżej 60 cm. Przeważają "pistolety" w wielkości 30-40 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiska no kill może są nowością w naszym okręgu ale gdzie indziej funkcjonują od lat, więc na nowoczesne myślenie trzeba się bardziej wysilić. Szkoda, że takie wizualnie kulawe wody zostały objęte tymi zmianami. Jak wprowadzicie no kill na jakimś odcinku Wisłoki to powiem, żeście są nowocześni. Ale na to jeszcze przyjdzie nam lata poczekać.

Co do zabierania ryb z Rzemienia to tam ginęły łabędzie bez śladu:eek:

Tak,najłatwiej skrytykować,ja się jednak cieszę że nawet na kulawych zbiornikach można wprowadzić no kill,myślisz że to takie proste zacznij więc od swojego podwórka

wysil się i spróbuj utworzyć odcinek na Wisłoku bez zabierania ryby,życzę powodzenia.Łabędzie wędkarze zjedli bo ryb tam zabrakło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam wszem i wobec, że na Wisłoku na obszarze miasta Rzeszów obowiązuje całkowity zakaz zabierania ryb. Teraz kto to ma egzekwować? To samo jest z PZW. Nie ma komu egzekwować coraz to nowszych bzdurnych zakazów. A tak jest mydlenie oczu wędkarzom pod pozorem iluzorycznych zmian. A na Wisłoce szał kłusoli. Jestem przekonany, że za kilka lat osoby z portalu wędkujące na Rzemieniu powiedzą, że osiągane wyniki wyraźnie się nie zmieniły. Wam się przynajmniej brawa należą za to, że coś chcecie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

według mnie za kilka lat będą efekty "no kill" i ryb na pewno przybędzie (choć pewne jest tez to ze niejeden weźmie rybę z 1 lub 2 i nikt go nie złapie/ no ale w marketach tez są "złodziejaszki" i podobno nawet taki Carrefour czy auchan/ czy tesko maja po kilkaset tysiączków przeznaczone na straty w skali miesiąca i to jest normalka :cool:)

rzemien -> no kill -> super sprawa

p.s

siksa a twoja info z no kill na wisloku to nie do tego wątku, przenieś do wisłoka hehe :D

może ktoś cie posłucha blahahaha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, myślę z pewnych źródeł ze stawu nr 3 będzie wybierany piach pod budowę autostrady i ma być pogłębiony na 12-15 metrów. Co za tym idzie skończy się kapielisko dla Mielca i okolic, z wędkowaniem też nie wiadomo. Nie wiadomo jeszcze dokładnie od kiedy rusza wydzieranie piachu, na razie mozna jeszcze wędkować. staw nr 4,5 łaskawie pozwolono nam wędkować. Tak naprawdę została 1 i 2. Niestety teraz liczy tylko kasa i kto da więcej :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem że może coś,złowi tam. Jak jest na Czarnej Sędziszowskiej? gdzie maksymalna głębokość dochodzi nawet do ponad 20 metrów:)

+Nie będzie kąpieliska

-Będzie trudno złowić rybę

Edytowane przez emil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem że może coś,złowi tam. Jak jest na Czarnej Sędziszowskiej? gdzie maksymalna głębokość dochodzi nawet do ponad 20 metrów:)

+Nie będzie kąpieliska

-Będzie trudno złowić rybę

Emil pod warunkiem, że właściciel wpuści na swoją wodę wędkarzy na uczciwych warunkach. Niestety z tego co słyszałem na Porębach Wojsławskich prywaciarz załatwił nas na cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie w zeszłym roku jak się jeszcze opłacało ( 50zł ) Rzemień, żeby nie płacić 5zł za wjazd na stawy pokazywało się ten papierek z tą właśnie opłatą. Mam takie pytanie. Czy teraz wpuszczą mnie bez płacenia 5 zł jeśli pokażę kartę wędkarską i rejestr połowu?? Słyszałem od panów z PSW że na stawie 4 gość złapał karpia 59 cm. Niestety ryba została zabrana.

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w zeszłym roku jak się jeszcze opłacało ( 50zł ) Rzemień, żeby nie płacić 5zł za wjazd na stawy pokazywało się ten papierek z tą właśnie opłatą. Mam takie pytanie. Czy teraz wpuszczą mnie bez płacenia 5 zł jeśli pokażę kartę wędkarską i rejestr połowu?? Słyszałem od panów z PSW że na stawie 4 gość złapał karpia 59 cm. Niestety ryba została zabrana.

Na parkingu tym dużym jest waga ustawiona to pewnie ten nie będzie dostępny ja parkowłem na tym trawiastym a w tamtym roku grosika za wjazd nie dałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz jeśli ktoś posiada kartę to tez nie płaci ( dwa stawy są nasze ) a i pozostałe są dzierżawione wiec nie możemy palcie za to aby przebywać na "swoim" (ale trzeba mieć kartę z aktualna opłatą)

a autko trzeba parkować na tym nowym parkingu kolo trójki :/

ps w zeszłym roku nie trzeba było mieć wykupionej licencji aby nie płacić, natomiast wystarczyła opłacona karta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odwiedziłem niedawno staw nr 1 - dwa leszczyki, karaś, kilkanaście płotek i (na deser) mały boleń (przywalił w białe robaki, w trakcie zwijania zestawu) - pomimo bardzo skromnego nęcenia, wyniki przyzwoite.

Moim zdaniem, ta woda jest bardzo rybna i (co ważne) prawidłowo zarybiona - co widać min. po kondycji złowionych ryb.

PS.

Parking zadbany, a nad wodą nie widziałem ani jednego śmiecia !! - gratulacje i ukłony dla znakomitych gospodarzy łowiska !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt łowisko jest ok ale ....

*prawidłowe zarybianie :rolleyes: a po co na tak małym zbiorniku sum ??:rolleyes: chyba tylko po to aby kosił ryby

*nad wodą sniecie są oj są są (chodz faktycznie mniej niz na innych łowiskach)

*parking -3dni temu złapałem tam kapcia (i to dziura na 7mm/ latka kosztowała mnie,,,hoohooo)

ale ogólnie jest fajnie/super ze jest no kill :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Byłem w piątek i sobotę na stawie nr 2 . Widziałem jak chodzili koledzy i sprzątali. Później zmieniali tablicę. A na końcu przeszła Straż . Jeśli chodzi o śmieci to szkoda że nie ma tam chodź jednego kosza. Przepraszam jeden jest ale kolo domku Strażników. Jeśli chodzi o śmieci to sami musimy o to dbać i zbierać ( po sobie) to ich wtedy nie będzie. Co do drogi i parkingu to z czasem jest coraz gorzej przez ciężarówki które jeżdżą z ziemią. Nie ma co narzekać panowie bo jeszcze dojdzie do tego ze Rzemień sprzedadzą i ostatni gasi światło .Jeden minus jeśli chodzi o Rzemień to zakaz łowienia w nocy. Nocne zasiadki to jedne z najpiękniejszych chwil w życiu ( prawdziwego ) wędkarza. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.