Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

No i wróciłem z Rzemienia. Łowiłem na stawach 1 i 2 z kolegą ok. 3.5 godziny. Wynik 6 szczupaków i okoń. Zębate od 30 do 47 cm. Pogoda taka sobie jak na 1 maja, zimno, mocny wiatr i pod koniec łowienia zaczęło padać. Wędkarzy niewielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś połowiłem:)staw nr 1 trochę pogoda niezbyt ale rybki współpracowały.Udało się złowic 8 pstrągów od 30 do 38 cm i dwa szczupaczki.Oto niektóre z nich:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przy mocno dmuchającym wietrze wybraliśmy się z kolegą na rybki, największa, którą wyciągnąłem na zdjęciu .. oprócz tego kilka szczupaczków i okoń..

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpnął na małą obrotówkę ;)

Tak z ciekawości - miałeś założony do tej obrotówki jakiś wolfram, czy też nastawiłeś się typowo na bolenia ?

Gratuluję rybki.

PS.

Z kol. Geo chyba się widzieliśmy w dniu połowu tęczaka ;)

Edytowane przez Damian Ł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

na stawie nr. 2 kiśnie w wodzie kilka padłych ryb - niestety nie wyciągnąłem ich, ponieważ spinningowałem i nie miałem podbieraka, albo czegoś do wytarcia rąk z tego smrodu (zasmrodził bym cały sprzęt) - mam nadzieję, że przed zawodami z okazji Dnia Dziecka, organizatorzy zawodów uprzątnęli padlinę.

27 maja zszedłem na "zero" (staw nr.1), natomiast 28 złowiłem (na "dwójce") 3 szt. "narybku" szczupaka, oraz jednego w okolicach wymiaru - ryby zaczęły brać dopiero w czasie deszczu - fajnie będzie, gdy te rybki spokojnie sobie podrosną.

PS.

Czy ktoś potrafi regularnie łowić bolenie na stawie nr. 1 ? - ja jestem na to za "cienki" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może łowi często na stawie nr4. Byłem tam ostatnio staw bardzo mi się spodobał jednak nie udało mi się nic większego złapać po za dziesiątkami płotek.Słyszałem że jest tam dosyć dużo lina.Prosiłbym o jakieś rady oraz o Wasze wyniki na tym stawie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam w planie wybrać się na rybki do Rzemienia we wtorek, mam rosówki i kukurydzę. Pierwsza wędka na grunt żyłka główna 0.22 a drugą myślę nad spławikiem. I tutaj pytanie czy na spławik na rzemień dobra żyłka 0.16 czy kupić 0.22 ? Oraz na jednej wędce będzie kuku a na drugiej rosówka i zastanawiam się jaki haczyk, myślę nad kamatsu nr 6 k-0011 lub kamatsu nr 6 k-006. Na mniejsze rosówki takie do 5 cm będzie lepszy haczyk k-006 natomiast na kuku k-0011. Doradźcie :D Będę łowić na 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh śmiać mi się chce bo ... jednego okonka :D O ile złowienie kilku/kilkunastu pistoletów czy okoni na jedynce nigdy nie było problemem tak tego dnia rybki kompletnie nie brały nic a nic.

Byłem w poniedziałek ze spinningiem i "wyzerowałem" na obu łowiskach "No kill" :o - masz jakieś "tajne" sposoby na złowienie tam kilku/kilkunastu okoni ? ;) - jeżeli chodzi o szczupaki/szczupaczki, to również nie złowiłem więcej niż max. 4 szt. jednego dnia.

Co ciekawe, nigdy nie miałem tam nawet potrącenia przynęty "miękkiej" - wszystkie spinningowe ryby złowiłem tam na "twardziochy".

PS.

Co to za złośliwy zaczep na stawie nr. 2 w okolicy pierwszej ławki od ulicy (na grobli) ? - chyba jakieś zatopione gałęzie ? - urwałem na nim już dwie fajne blachy :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam koło studzienki nie kojarzę niczego takiego. Jeden twardy zaczepik jest na dwójce od ulicy pod zwisającymi galęziami ale nic poza tym. Poza zaczepami koło lini brzegowej dwójka jest czysta jak tyłeczek elfiej panny ;)

A co do łowienia jeżeli chcesz na gumowo to polecam paproszki. Sam nie łowię ale paprochy to chyba najlepsza przynęta na jedynke. Sam stosuję tylko woblery i obrotówki i na brak brań nie narzekam chociaż zdarzają się dni takie jak niedziela (widocznie pon był podobny ;)) Co do kilkunastu okoni / wyjazd to może trochę przesadziłem ale zawsze kilka pasiaków padnie. Zauważyłem że na trójce jest ich od groma, szczególnie maluszków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam koło studzienki nie kojarzę niczego takiego. Jeden twardy zaczepik jest na dwójce od ulicy pod zwisającymi galęziami ale nic poza tym. Poza zaczepami koło lini brzegowej dwójka jest czysta jak tyłeczek elfiej panny ;)

Ten zaczep jest jakieś 8 do 11 m od brzegu - sam się zdziwiłem, bo łowiąc w tej okolicy na odległościówkę w zaczep nie wszedł mi tam żaden karpik czy linek - na na płociowo-leszczowej niteczce 0,10- 0,11 mm karpik pływa gdzie tylko zapragnie.

PS.

Zapomniałem napisać o pewnym młodym wędkarzu, który notorycznie zostawia na brzegu opakowania po glinach "Boland" - może to przeczyta i trochę się zreflektuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.