Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

sproboj kulke amur trapera pellet sliwkowy lub krwisty czy czarny halibut

Właśnie dzisiaj próbowałem na pellet scopexa, przypon jakieś 20cm i też nic nie ruszyło. Pellet założyłem jeden, nie wiem czy nie założy na dwa. Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scopex to jest wanilia z maslem jesli si nie myle wiec bardzo podony zapach mam pellet waniliowy i rowniez na niego nic nie zlowilem podobnie jak na truskawke najbadziej sprawdzaja mi sie te ktore napisalem na 12mm czesto rowniez siadaja leszcze czesto lowie tam kilkanascie ryb na takiej zasiadce do 60 cm zestaw proponuje samozacinajacy method feeder lub ciezarek samozacinajacy i necenie pva nie jestem karpiarzem wiec srednio znam sie na temacie ale wydaje mi sie ze problemem u cb jest nieskuteczna przyneta jesli zdecydujesz sie na metode to przypon 8-10 cm do normalnego lowiena 15-25cm bedzie ok

Edytowane przez jacob1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "praktycznie co drugi" zacznie brać karpie na no killu to znaczy, że przepis nie obowiązuje?

pytam sie normalnie a ty spinasz dupe wypuszczam wszytkie ryby nigdzie nie widzialem zakazu zakaz uzywania pva a widzialem je u prawie kazdego karpiarz wiec odpowiedz normalnie

po trzecim pontonem nie wolno plywac bo dziadkom przeszkadza mimo ze nic nie ma w regulaminie zeby byl zakaz musi byc jakas podstawa prawna jesli nie wolno to nie bede tak robil na przyszlosc

Edytowane przez jacob1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z kolegów tutaj wie jak jest w końcu z tym stawem ?

Ostatnio jak byłem na rzemieniu wyskoczyłem z tematem że chciałbym wypłynąć pontonem na 3, to starsi panowie podnieśli głosy że nie wolno, że zakaz...powiedziałem im, że przecież w karcie nie ma nic na temat zakazu pływania pontonem na 3, to mało mnie nie zjedli nie podając żadnych argumentów!

Czyli co ? nie wolno bo nie, bo paru starszych panów tak powiedziało?

PS:Jeżeli gdzieś to jest zapisane w regulaminie to z góry przepraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest napisane to znaczy ze wolno ale gospodarz łowiska oraz dziadki sobie nie życzą mnie również przegonili odpuściłem bo nie miałem kapoków a jeden już chciał na policje dzwonić ale jak widać lobby dziadkowo-kilogramowo-karpiowe ma się dobrze a o spinningistach nikt nie myśli 5 stawów zasyfionych karpiem a w żadnym konkretnych drapieżników w fajnej ilości. Jak widzisz kolega wyżej zabrania mi nęcić pva chyba każdy na tym stawie chce sie poczuć jak strażnik teksasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co kolego trzeba mieć ze sobą żeby legalnie tam wypłynąć pontonem?

rozumiem że kapok,ponton musi być zarejestrowany? coś jeszcze? jak wiesz to prosiłbym o info.

Ogólnie mam tych dziadków gdzieś i chętnie bym im zagrał na gulu, tylko chce być "czysty" gdyby dzwonili po straż czy policje...

Tak reasumując,nie chciałbym obrazić nikogo ale ta starszyzna z rzemienia to jakaś tragedia...łowie od gości dobre 30 metrów a ci z mordą i niespotykana nigdzie indziej agresją drą ryja i wyma****ą łapami...ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejestrowany ponton i kapok w przypadku jak by policja lub straz rybacka przyjechała to oni maja do cb podpłynąć a nie ty do nich większy problem jest z agresja tych dziadków moga strzelać zanętą rzucać sprężynami itp znam z gówniarskich lat przed wytruciem 3 stawu jak był klub żeglarski i rowery wodne to nie raz ktos kulka z procy oberwał od gumofilców ciekawszy mi sie wydaje z pontonu staw nr.4 można teoretycznie liczyćna większa rybe ja bym bardziej bał rękoczynów bo dziadki agresywne są a krzywde takiemu zrobić pewnie nie trudno a sąd wiadomo po której stronie stanie nam młodym pozostaje zagranica lub cierpliwie czekać aż to ormowsko-pasożytnicze pokolenie wymrze

Edytowane przez jacob1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że kolega szczerze i na temat o dziadkach. Też jestem tego zdania jak widze tych dziadków. Po samych minach widac zeby wziac tyle ile zlapiesz i zamrażalke napchac do pełna. Szkoda tylko że nikt ich nie kontroluje. A ze spinningiem to racja, nie ma co zlapac konkretnego. Jak ktoś jest chętny to może się ktoś ze mną zabrac na wisłe jak zna któryś odcinek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,zapisu o zakazie spinningowania z pontonu nie ma... Sam w tamtym tygodniu byłem z pontonem na 3. OD 5.30 do 12.00 na 2 spiningi zlowilismy 18 szczupaków... ( szkoda że największy 50 :))

. A co do "dziadków" ostatnio spiningujac z brzegu zauważyłem jak tzw. PAN dziadek coś uciska w trawie nerwowo spoglądając na mnie... Podszedłem bliżej i co się okazało... pan mierzył szczupaczka zlowionego na robaka... Na oko 45cm max... Odpowiedź była genialna... "

aaaa 50 to on ma......a ja żem jeszcze w tym roku żadnej ryby do domu nie wzion... "

Po zwróceniu uwagi i ponownym mierzeniu lekko umordowany pistolet wrócił do wody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na spina i ponton to spokojnie możecie wybrać się na staw nr.4.Bywam tam często z feederem i miejscówki "na grunt" zajęte są tylko od drogi i może jedna dostępna od strony stawu nr.5. Większość wody dostępna jest tylko z pontonu i już nie raz widziałem jak chłopaki pływali za drapieżnikiem.Z wodowaniem pływadełka nie powinno byc problemu a i spiecia między "dziadkami" a "pływakami" nie powinno być jeśli uszanujemy siebie na wzajem.Co do drapieżnika to sądzę że jak ryba bedzie współpracować to będziecie zadowoleni. Próbować,próbowac i jeszcze raz próbować bo woda jest dla wszystkich a zakazu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witka.

Dzisiaj na Rzemieniu ryby jadły :cool:

2,5 h spacer zaowocował

5 okoniami (największy 24 cm) wzdręgą (26 cm) boleniem (równiutka 40-stka ) i dwoma szczupakami (56 cm oraz 60 cm cm)

Sporo brań ,min 3 rybki spadły .Oczywiście wszystkie ryby pływają dalej :)

do tego wszystkiego podwójna tęcza :cool: Wypad udany :beer:

Usunięto dwa załączniki:

http://www.fishing.org.pl/showthread.php?t=362

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci zapytam moderatorów, który podpunkt regulaminu został złamany że usunięto zdięcia szczupaków?

Jedna rybka była na plaży praktycznie w wodzie druga na trawie i nic złego im sie nie działo.odpłynęły szybko i sprawnie.

Pytam bez spin na przyszłość

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.