Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

\Witam jak teraz z sytuacją w Rzemieniu?

Na stawie 1 i 2 trzeba w tym roku płacic dodatkowa opłate? A Stawy 3 ,4 ,5 ogólnodostepne?

Jak sytuacja z rybą? Gdzie mozna Autko zostawic? I czy moge łowić na kukurydze z puszki na hak?:confused:

Jeszcze tam nie łowiłem a chciałbym sie wybrac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dodatkowej opłaty na stawy nr1 i nr2(łowiska no kill), nr3 woda spuszczona, nr4 i nr5 ogólno dostępne tak jak nr1 i nr2. Do parkowania jest wyznaczone miejsce, na kukurydze możesz łowić, zakaz nęcenia kulkami:D

Jak z rybami? jak zawsze, najlepiej biorą jak mnie tam nie ma:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem dopytać wędkarzy odwiedzających stawy w Rzemieniu jak wygląda sytuacja z rybami na tym małym, okrągłym stawie koło drogi dojazdowej ( nazywany stawem nr 4 czy 5 ? ). Czy ktoś z was tam wędkował w tamtym lub obecnym sezonie?? Czy ten staw jest zarybiany? Jaka rybka tam występuje i czy warto poświęcić na nim czas dla białej ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie nr 2,muszę robić jakieś dodatkowe opłaty, czy normalnie można wędkować ?.Bo kolega mówił, ze jak nie jestem w kole mieleckim to muszę wykupić opłatę, właśnie nie wiem jak to jest proszę o pomoc.

Na jakie przynęty [białe, kulki proteinowe , kukurydza ,płatki z miodem itp ?]można łowić chodzi mi o grunt. I czy można stosować zanętę do Koszyczka?(Trapera Karp).Zawsze na stawie nr3 skutkowało.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę robić jakieś dodatkowe opłaty, czy normalnie można wędkować ?.Bo kolega mówił, ze jak nie jestem w kole mieleckim to muszę wykupić opłatę, właśnie nie wiem jak to jest proszę o pomoc.

Na jakie przynęty [białe, kulki proteinowe , kukurydza ,płatki z miodem itp ?]można łowić chodzi mi o grunt.

Jeśli chodzi o dodatkową opłatę to jeżeli jesteś w PZW Rzeszów nie dopłacasz nic nie zależnie czy koło Mieleckie czy inne. Jeśli inny okręg to dopłacasz gdyż nie jest to woda płynąca, a więc porozumienia na nią nie ma. Co do przynęt to skuteczne jest chyba wszystko. W zależności na co się nastawiasz jeśli większy karp to proponuje kulki proteinowe. Wyprzedzając twoją pytanie „ jaki smak ?” odpowiem że póki co nie zauważyłem specjalnej różnicy kto na jaki smak łowił. Ostatnio byłe z dwoma kolegami i łowiliśmy ma różne kulki. Ja Skopeks i kukurydza, kolega obok SK30 i ananas, a ostatni jeszcze jakieś inne i każdy miał po 2 karpie i kilka spinek. Jeśli nastawiasz się na mniejsze ryby to kukurydza z puszki. Co do nęcenia czy łowienia na koszyczek. Na łowisku jest całkowity zakaz nęcenia z małym odstępstwem „ zezwala się nęcić ziarnami” . Jeśli twoja zanęta do koszyczka to są zmielone ziarna to nie widzę problemu. Jak tylko przekonasz ewentualną kontrole to gitara. Odnośnie stawu nr 3 to niedawno został napełniony wodą i są tam na razie tylko płoteczki z tego co wiem.

P.S. Staw numer 1 i 2 to łowiska „ No kill”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Rzemienia. Dość dużo ludzi (większość zwykli gruntowcy). Złowiłem karpia 7 kg. Dwa kolejne zaparkowały w krzakach na środku. I to do was pytanie. Gdzie rzucać w okolicę tych krzaków, aby ryba nie wchodziła w nie. Może macie jakieś sposoby? Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja też dziś byłem chwilkę z kolegą efekt to 25 Karpi I jeden 4,5kg ,i malutki Amurek . A dwa Karpiki poszły na przyponie 22mm:(.Powiecie mi czy używacie jakiś zanęt do koszyczka jakiego typu?

Wolno wędkować na tej ??Zanęta Starfish XXL Big Fish - 3 kg, Sprzęt wędkarski dla wędkarzy Jest w niej pelet ,kukurydza ,konopie?.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z dzisiejszego wypadu do Rzemienia, tylko w celach turystycznych :) spacer....Masa wędkarzy wędkujacych na stawie nr 2. Pogoda dopisala, widziałem kilka pare fajnych rybek wyciągnietych przez wędkarzy.

Kilka fotek z łowiska, niestety ostatnia niezbyt przyjemna, ładny śnięty karp który juz pewnie czasu lezy w wodzie

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedziele na stawie nr2 troszkę słabo,złowiłem karpia na 6kg i kilka małych karpików.Dwa brania przycięte parę obrotów i nie mam haczyka na żyłce tylko, ślady jak drapieżnik jakiś przegryzł żyłkę ciekawe co to było?.

Widziałem jak kilka wędkarzy łowiło na zanętę do koszyka,wiec jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że zakaz niby jest ale i tak każdy może nie nęci ale do koszyczka zanęte daje.Według mnie to jest normalne bo dla wielu łowienie np. na feedera to jedyna ukochana metoda.Wszystko można ale z umiarem:)

Można wiedzieć na co ten karpik się pokusił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.