Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz po zakończeniu zawodów byłem na Rzemieniu. Nikogo nie widziałem i nic nie słyszałem. Trochę bałaganu po sobie zostawili i poszli (to były zawody emerytów). WCZORAJ NA RZEMIENIU BYŁA STRAŻ RYBACKA:eek:!!! Pierwszy raz ich spotkałem (podobno ktoś chciał karpia ukraść czy coś takiego).

Mam do was wielką prośbę. Możecie powiedzieć mi w którym miejscu dokładnie najlepiej łowić? Ja zawsze łowiłem w bliskiej odległości od tych krzaków ale mam trochę dosyć urywania zestawów i niektórych ryb spiętych przez te krzaki. Czy dobre wyniki są rzucając pomiędzy krzaki (w wodzie są tak jakby 3 krzaki, to chodzi mi o to czy np. rzucać między 2 i 3 krzaki?) A może łowić na wolnej wodzie czyli blisko drogi albo po drugiej stronie?

Wiem, że takich informacji nikt nie chce udzielać, ale ja mam dopiero 14 lat i tak naprawdę dopiero zaczynam swoją przygodę, a tak po za tym to i tak tam zawsze jest masa ludzi i nie jest to jakaś dzika woda, gdzie nęci się długo przed zasiadką. PROSZĘ POMÓŻCIE. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że takich informacji nikt nie chce udzielać, ale ja mam dopiero 14 lat i tak naprawdę dopiero zaczynam swoją przygodę,

Wiek o niczym nie świadczy, przykł. kol. @Sander. :cool:

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś nie wiedział na co idzie fundusz koła,warto przyglądnąć się nie którym zdjęciom.Śmiech i żenada panowie działacze.Powinniście więcej piłeczek dawać do losowań stanowisk, bo brakło Dlatego panie bidulki musiały się zagościć przy stołach.

Hej MIELEC - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś nie wiedział na co idzie fundusz koła,warto przyglądnąć się nie którym zdjęciom.Śmiech i żenada panowie działacze.Powinniście więcej piłeczek dawać do losowań stanowisk, bo brakło Dlatego panie bidulki musiały się zagościć przy stołach.

Hej MIELEC - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Foto

Witam!

Kolego, piszesz nie wiedząc o czym i dlaczego, a brak szacunku dla Osób ze zdjęcia świadczy o tobie.

Jak dorośniesz, coś zrobisz sam, posprzątasz, zarybisz, naprawisz groblę w Rzemieniu, wniesiesz co kolwiek do wędkarstwa - to może ci wyjaśnię z jakiego powodu wg. ciebie "panie bidulki" siedzą przy stole.

Pozdrawiam:

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu wyjaśniać "panie bidulki" to wdowy po Panach Kotaszu, Salamadze. A panowie z zarządu siedzą i w stołki pierdzą a Wisłokę nam niszczą. A co do zarybiania, sprzątania czy jak kolega piszę naprawiania grobli to nie są chyba wędkarze lecz administratorzy obiektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Rzemieniu. Paskudna pogoda, deszcz, grzmi. Ryby nie współpracowały. Udało mi się złowić karpia 2kg i dwa razy tę samą rybę:eek: (ważyła 5kg). Byłem zaszokowany po kilku/kilkunastu minutach od wypuszczenia już było branie! Pierwszy raz przeżyłem taką przygodę:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już wiele na temat nęcenia na Rzemieniu. Ale mam pytanko, czy zmieniło się cokolwiek w tej kwestii ? Bo regulamin wyraźnie pisze o zakazie nęcenia. Natomiast będąc dziś na stawach widziałem jak szykujący się na nockę dwójka facetów wyrzuca rakietą oraz cobrą !OGROMNE! ilości kulek. A gdy już zapadł zmrok to po stawie niósł się jedynie dźwięk cobry. Jak to wreszcie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolego, piszesz nie wiedząc o czym i dlaczego, a brak szacunku dla Osób ze zdjęcia świadczy o tobie.

Jak dorośniesz, coś zrobisz sam, posprzątasz, zarybisz, naprawisz groblę w Rzemieniu, wniesiesz co kolwiek do wędkarstwa - to może ci wyjaśnię z jakiego powodu wg. ciebie "panie bidulki" siedzą przy stole.

Pozdrawiam:

Grzegorz

Drogi kolego Grzegorzu jeśli chodzi o sprzątanie zbiornika Rzemień to chyba sprzątacie po sobie!?Bo rozumując przepisy Pzw jest zakaz pływania, biwakowania itp,więc samo prze siebie mówi że sprzątacie syf po sobie!

Może jestem za "młody" ale jeśli chodzi o ludzi ze zdjęcia to znam ich po kolei tak dobrze że w pierwszym zdaniu pominąłem twoje nazwisko.Nie mam zamiaru dorastać do tego stanu by wnosić coś do Pzw i podobnych związków,z stamtąd da się tylko wynieść:D

Proszę nie piszcie o naprawie tej grobli bo co roku ją remontujecie i zganiacie a to na bobry,a to na konie nie długo ufo wam tam wyląduje.Jedynie co to dziadki mają dobrze kłusować bo nikt ich nie zajdzie od tyłu.Złączcie te dwa stawy, może nie będzie takiej przyduchy co roku.

Pozdrawiam i bez buzerki panowie.:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie z zarządu siedzą i w stołki pierdzą

Patrząc na foto i widząc aktywistów nie należy się dziwić (średnia wieku), że nie mają ochoty na działalność dla dobra koła i środowiska. W tym wieku to tylko biesiadować i pier.... w stołki. Może należało by na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym koła przewietrzyć trochę i wybrać młodych, prężnych, chętnych do działania. Piszę to w oparciu o to co przeczytałem w postach nie mając zamiaru nikogo odrażać. Pozdr........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i. Może należało by na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym koła przewietrzyć trochę i wybrać młodych, prężnych, chętnych do działania. Piszę to w oparciu o to co przeczytałem w postach nie mając zamiaru nikogo odrażać. Pozdr........

Z drugiej strony to na zebraniu młodych ciężko nawet do komisji wybrać a co dopiero do jakichkolwiek władz wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Rzemieniu wolno nęcić tylko ziarnami.Ten zapis z regulaminu został oficjalnie zmieniony. A co do tego zakazu nęcenia pelletem tak jak napisał @misiu jestem zdruzgotany! Rozmawiałem we czwartek na Rzemieniu z jednym kolesiem z zarządu i chwalił się że na moim miejscy dzień wcześniej łowili takie karpie do 6kg na pellet tylko mówił, że też trochę zanęcili pelletem z procy i mówił, że to się sprawdza! A pytałem naszego skarbnika i mówił, że wolno tylko ziarnami. Dla mnie te zakazy są trochę na wyrost. Powinni wprowadzić np. limit zanęty np. 1kg, a o wiele lepiej dla ryb byłoby wprowadzenie nakazu używania maty karpiowej, dużego podbieraka i środka do odkażania ran! Widziałem jak pewien "dziadek" uważający się za karpiarza (jak sam mówił) złowił karpia 8 kg. Gdy niósł go wypuścić spadł mu z 1,5 m na ziemię i zaczął się rzucać. Nie wiem, czy po takim upadku łbem na ziemię ta ryba długo pożyje:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niech zarząd kupuje kolejne łowiska a na rzemieniu nie ma co się pokazywać z spiningiem ciekawe ile kasy chcą za tą błaszkową dać bo na pewno by starczyło na zarybienie i 1 i 2 drapieżnikiem bo z drapieżników to tam tylko Bolki są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niech zarząd kupuje kolejne łowiska a na rzemieniu nie ma co się pokazywać z spiningiem ciekawe ile kasy chcą za tą błaszkową dać bo na pewno by starczyło na zarybienie i 1 i 2 drapieżnikiem bo z drapieżników to tam tylko Bolki są

Kolego Misiu po 1: to Błażkowa ...

po 2: to nie wiem ile chcą za nią dać lub ile dali , ale według mnie dobrze zrobili.

Czy choć raz tam byłeś łowiłeś? Jesteś zorientowany jaka tam jest ryba?? O ile wogóle wiesz gdzie mieszczą się te stawy.:)

po 3: to dlaczego mają zarybiać tylko 1i 2 w Rzemieniu?

Rozumiem , że jest to łowisko "no kill " ale bardzo często tam łowią ludzie , którzy co z tego, że wypuszczą rybę skoro ona mam małe szanse na przeżycie. Powyżej opisywana sytuacja z dziadkiem i jego karpiem, który upadł.

W moim odczuciu 1 i 2 w Rzemieniu to miejsce , które owszem powinno być zarybiane ale w mniejszym stopniu, gdyż ryba stamtąd "nie wychodzi" więc powinna się samoistnie jej ilość zwiększać, przy małej ilości dorybienia byłoby to fajne łowisko do walki z rybą.

Nie wiem tez czy dobrym pomysłem jest robienie zawodów na tych stawach-wydaje mi się ,że jest to męczenie ryb.

Na Rzemieniu w tym sezonie byłem kilka razy, i widziałem ludzi którzy nie wyglądali na wędkarzy sportowców a bardziej na "mięsiarzy" wydaje mi się ze to łowisko powinno być bardziej dozorowane...

Tyle z mojej strony i z moich odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niech zarząd kupuje kolejne łowiska a na rzemieniu nie ma co się pokazywać z spiningiem ciekawe ile kasy chcą za tą błaszkową dać bo na pewno by starczyło na zarybienie i 1 i 2 drapieżnikiem bo z drapieżników to tam tylko Bolki są

Tam był zarząd koła i impreza z Mieleckiego koła.A Błażkowa to sprawa zarządu okręgu i sprawa jest chyba załatwiona, patrz na str okręgu .Jutro miały być zawody na 2 stawie ale odwołane mało chętnych psia pogoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.