Skocz do zawartości

Stawy w Tyczynie


frodarek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z @Gochem i z kolegą Grzegorzem, spotkaliśmy się na stawach w Tyczynie celem ponaciągania się z tutejszym białorybem. Łowiliśmy we trzech zupełnie różnymi sposobami prezentacji tych samych przynęt i nasze wyniki były zaskakująco różne: Grzegorz łowił tradycyjnie - gruntówkami z koszyczkiem i z kukurydzą na haczyku. Gochu podobnie tyle że feederem z koszyczkiem bez rurki antysplątaniowej i z kukurydzą na włosie. Ja natomiast wierny swojej ulubionej metodzie czyli "Method feeder" z koszyczkiem 30gr i krótkim, 8-mio centymetrowym przyponem i haczykiem z włosem na który również zakładałem kukurydzę. Czyli trzy takie same przynęty a różne sposoby jej prezentacji. Gruntówki pikały sobie od czasu do czasu, brania sporadyczne, widoczne na początku na żyłce, później na swingerze i dopiero na końcu piszczały sygnalizatory w efekcie czego Grzegorz zakończył o 13 00 z wynikiem 5 ryb na brzegu, dwie większe spięte i kilkanaście spóźnionych zacięć. Gochu postawił poprzeczkę wysoko łowiąc amura około 60cm, kilka karasi, linów w tym dwa ponad 30cm i sporo karpików od 0,5kg do 2kg. Częstotliwość brań u Mateusza na wędce zanikała wraz ze wzrostem temperatury powietrza i nasłonecznienia powierzchni wody. Ja natomiast regularnie, na zaklipsowanym zestawie, rzutami w punkt łowiłem kolejne karpie, na zmianę z linami i karasiami (niestety nie skusiłem żadnego amura:cool:). Łącznie dzień zakończyliśmy z wynikiem 11 linów, ponad 12 sztuk karasi, ładnie wypasionych i ogromną ilością różnej wielkości karpiami od 0,5kg do około 2,5kg,sporo ponad 30 sztuk (ja sam straciłem rachubę po swoim 18-stym karpiu) i jednej rybie nie daliśmy rady gdyż po braniu po prostu włączyła pierwszy bieg i ruszyła w siną dal wypinając się po kilkunastu metrach. Reasumując: chcąc się naprawdę nałowić można posiedzieć kilka godzin z odpowiednio dobraną techniką połowu i ponaginac kijka na dwukilówkach których jest mnóstwo w komercyjnych stawach tylko ile jeszcze można tak łowić w nieskończoność te same ryby? Odpowiedź pozostawiam Wam. Ja wiem, że wody takie jak ta są przyszłością w edukacji młodzieży rozpoczynającej swoją przygodę z wędkarstwem, jednak dopóki wody komercyjne będą odbierane przez starszych stażem "wędkarzy" jako łatwe miejsca w których można przyjechać na 2 godziny i złowić rybkę do zamrażalki na Wigilię :"żeby im się karta zwróciła" dopóty w wodach takich okazowych ryb łowić regularnie nie będziemy. Marzy mi się łowisko w fajnej lokalizacji, z zapleczem gastronomicznym na miejscu, z porządnie utrzymaną populacją większych ryb, na pewno nie na zasadzie:karpie, amury, liny, szczupaki, płocie, leszcze, karasie, wzdręgi i jeszcze wiele innych gatunków w jednym zbiorniku. Może kiedyś będzie mi dane spędzić magiczne chwile z wędziskiem napiętym do granic wytrzymałości?

P.S. W sobotę odbyły się tu zawody - pierwsze miejsce wygrało przeszło 5 kilogramów ryb. Myśmy pięć kilo mieli po niecałej godzinie łowienia:eek:

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy każdy ze stawów w Tyczynie jest przeznaczony dla konkretnych gatunków ryb, czy jest tak, że w każdym z nich moge złapać zarówno karpia, jak i szczupaka? Raz w zyciu tam wędkowałem, jak dla mnie bardzo urokliwe miejsce z silnymi rybami, fajnie utrzymane i blisko Rzeszowa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Jeśli czas pozwoli, wybiorę się na stawy końcem tygodnia-z nastawieniem na grunt z kukurydzą, która (jak koledzy już wcześniej napisali) jest dość skuteczna. Popróbuję na drugiej wędce z robakiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy każdy ze stawów w Tyczynie jest przeznaczony dla konkretnych gatunków ryb, czy jest tak, że w każdym z nich moge złapać zarówno karpia, jak i szczupaka? Raz w zyciu tam wędkowałem, jak dla mnie bardzo urokliwe miejsce z silnymi rybami, fajnie utrzymane i blisko Rzeszowa. Pozdrawiam

Od gościa który pobierał opłaty dowiedzieliśmy się że pod spining przygotowywany jest jeden z dalszych stawów (trzeci?) ale w środę kilka osób spiningowało na stawie pierwszym choć bez rezultatów. Moja największa ryba z tego dnia to karp 40cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu kilka dni temu udało mi się wybrać na parę chwil wędkowania. Siedziałem na stawie nr 3 w godzinach 15-18.30. Kilka pustych brań, dwa ładne i waleczne karpie wzięły na kukurydzę dosłownie w odstępie 15 minut. Jeden z gruntu (kukurydza na włosie), drugi na spławik. Pływają tam nadal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odpowiedz dla javaman89 - nie ma czegoś takiego jak przygotowywanie jednego stawu pod spiningowanie, to chyba tylko wymysł/marzenia tej jednostki ktora sprzedawala licencje, pozatym wobec ciąglego zanieczyszczenia rzek stawy są dobrą alternatywą aby troche posiedziec nad wodą i powędkować, ryba bierze bo jest jej pod dostatkiem, np. wczoraj dendrobena byla strzalem w 10-ę jako przynęta

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak przygotowywanie jednego stawu pod spiningowanie,

A dlaczego nie? Wystarczy wpuścić tęczaka to i na muchę będzie można łowić.

Bardzo często na stawach obowiązuje zakaz spinningowania, z różnych przyczyn. Skoro spinning w Polsce jest tak popularny, dobrym pomysłem jest wyjście również do tej grupy klientów.

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spining na stawach nie jest zabroniony, nie wiem skąd masz te informacje o jakimś zakazie, członkowie towarzystwa mogą łowić bez ograniczeń w zgodzie z regulaminem, natomiast licencje sportowe powinny być dostępne od września bo zgoda i uchwala już istnieją na taką formę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Nie miałem na myśli tych stawów (tak wiem off-top, przepraszam), ale w ogóle tego typu łowisk, na których wprowadza się często zakaz spinningowania. W kontekście tego pochwalam wydzielanie z łowiska części specjalnie dla spinningistów. Pomimo, że sam łowię wszystkimi metodami, nie czuł bym komfortu łowiąc ze spławikiem, kiedy ktoś rzucałby mi blachą koło ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj łowiliśmy z Gochem na stawie nr 2 od drogi Tyczyn-Budziwój i powiem tak: tym, którzy sądzą, że łowienie ryb na komercji jest łatwe to polecam spróbować osobiście. W dniu dzisiejszym tylko nam się udało przechytrzyć kilka kroczków, jednego karasia na sztuczną kukurydzę E.S.P i kolega Gochu (dzięki mojej pomocy:D ) stracił zaraz po braniu dosyć sporą rybę. Tak więc nie jest łatwo , przy dźwigającym się ciśnieniu i zmiennym wietrze z północy złowić coś ponad standard tego łowiska. Nad wodą byliśmy od 6 00 do 13 00 a brania notowaliśmy dopiero po dwóch godzinach, czyli około 8 00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj łowiliśmy z Gochem na stawie nr 2 od drogi Tyczyn-Budziwój i powiem tak: tym, którzy sądzą, że łowienie ryb na komercji jest łatwe to polecam spróbować osobiście. W dniu dzisiejszym tylko nam się udało przechytrzyć kilka kroczków, jednego karasia na sztuczną kukurydzę E.S.P i kolega Gochu ...

Witam!!!

Miałeś jeszcze jakieś wyniki na kukurydze E.S.P na tym zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem dzisiaj na stawach przetestować różne smaki pelletu - wynik: kilka karpików ok. 40 cm.

Wieczorem trafiłem na zarybianie większym (ok. 50 cm) karpiem stawu nr 2. Od jutra na stawie nr 2. dopuszczone jest jedynie łowienie sportowe (zakaz przetrzymywania i zabierania wszelkich ryb) - na pozostałych stawach zasady się nie zmieniły (licencja sportowa lub możliwość zabrania np. 2 karpi, dolny wymiar 40 cm, górny wymiar 55 cm). Na jesień planowane jest wpuszczenie kilkunastu jeszcze większych (może dwucyfrowych ?) karpi oraz amurów - tak więc blisko Rzeszowa wreszcie można sportowo połowić "misiaczki".

Pozdrawiam Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.