Skocz do zawartości

Glinianka Balaton w Krośnie


mcmaker

Rekomendowane odpowiedzi

Aż tak tyle tych ryb nie ma ,troch za mało jest wypuszczanych młodych .Ale władza powinna informować członków co planują zrobić bo dzięki członkom i osoba które przychodzą maja kasę .Jest internet jest fejst to nic nie kosztuje napisanie jakie działania będą robić ,nie każdy ma czas przyjść w dzień gospodarczy .Prędzej by nie było ryb jak by szczupaka  nie pozwolili zabrać!! Owszem wtedy kolega łapał ale to było 18czer ,ale od nie dawno coś się tam psuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarybiają za dużo małym karpiem  40 cm nawet mniejszym jest go tyle że jak bierze można wyciągać jednego za drugim nie wiem po co byś chciał więcej zarybień chyba że karpi powyżej 55 cm miało by to sens. Dlatego odpuściłem balaton dzikie karpie nie z zarybienia to lepsza zabawa .

Edytowane przez Andrzejm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Jak masz gdzieś namiar na to zdjęcie to chętnie bym zobaczył. Z tego co wiem na Balatonie największym karpiem jest "Łatek" który waży około 12 kg. Za to byłem świadkiem jak kiedyś złowiony został karp około 10 kg, którego zważono w funtach i łowca przez najbliższe 2 godziny dzwonił po wszystkich znajomych chwaląc się, że złowił na Balatonie karpia 23,3 kg. Co do amurów też byłbym ostrożny. Jako że zbiornik był w połowie strasznie zarośnięty to pierwsze małe amury wpuszczono jakieś 4 może 5 lat temu, teraz mają w porywach do 80 cm. Co do tego, że ryby wracają do wody to karp ma tam wymiar ochronny powyżej 55 cm, a amura nie można brać wcale więc żadnych obaw raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rafaello napisał:

Amur na Balatonie jest od bardzo dawna,kilkanaście lat co najmniej.

Może jakieś pojedyncze sztuki są, ale łowię tam już jakiś czas, były lata gdzie w ciągu roku byłem kilkadziesiąt razy od otwarcia do zamknięcia i ani razu nie złowiłem, ani nie zauważyłem żeby ktokolwiek złowił amura większego niż te z zarybień sprzed 5 lat.

26 minut temu, Andrzejm napisał:

elte Na moich oczach kolega złowił tam 15 kg karpia więc z tym łatkiem to bujda.

Jesteś pewien że dobrze został zważony? Już nie jednego widziałem takiego co ważył z nie wytarowaną wagą o mate, albo w lbs, czy też waga była zepsuta. Tak jak wyżej, może pływa coś większego niż łatek, ale ja przez tyle czasu spędzonego na balatonie nie złowiłem i nie widziałem żeby ktoś złowił coś większego niż Łatek, opinie ludzi którzy tam przesiadują i z którymi rozmawiałem też są podobne, że nic raczej większego niż te 12-13 kg tam nie pływa. Z drugiej strony raz coś potrafiło mi wyprostować hak nr 2 dobrej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.